eric-1

"Românii sunt trataţi cum sunt trataţi în Europa, iar fanii au făcut de cioară". Eric îşi explică ieşirea nervoasă

Video Final tensionat la Iaşi. Eric a fost eliminat, a lovit un adversar şi a făcut semne obscene

becali-9

Becali l-a făcut praf în iarnă, dar acum e principala țintă a FCSB-ului! Anunțul lui Dică

SCANDAL

19.05.2017, 23:00

Un meci destuld e liniştit între CSM Poli Iaşi şi Gaz Metan Mediaş a avut parte de un final tensionat. Protagonist a fost brazilianul Eric, eliminat după ce a primit două cartonaşe galbene.

În minutul 88 al partidei pe care moldovenii au câştigat-o cu 1-0, Eric a încercat să obţină un penalty. Simularea sud-americanului a fost evidentă, astfel că "centralul" Florin Mazilu nu a stat pe gânduri şi i-a acordat cartonaşul galben.

Deja avertizat în prima repriză, fotbalistul de 31 de ani a fost eliminat, însă nu a plecat deloc liniştit la vestiare. Imediat după ce mijlocaşul s-a ridicat de pe gazon, i-a dat o palmă lui Răuţă, a fost la un pas de a-l îmbrânci pe arbitru şi, în timp ce părăsea terenul, a arătat semne obscene în direcţia fanilor ieşeni.

Eric şi-a explicat la finalul întâlnirii starea de nervozitate: "Iaşiul a fost echipa mai bună, a avut mai multe ocazii. Eu am încercat să obţin 11 metri, nu m-a atins nimeni. M-am ridicat repede, dar domnul arbitru a vrut să arate că a ajuns în Liga 1. Nu aţi văzut că au fost împinşi până în careul nostru? Ne-au băgat cu fundul în poartă".

Totuşi, brazilianul susţine că pe parcursul întregului meci a fost ţinta scandărilor rasiste ale spectatorilor din Copou şi că acesta este un alt motiv pentru care nu şi-a putut ţine nervii în frâu.

GAFĂ uriașă a Vioricăi Dăncilă: „Avem un interviu absolut ridicol”

Gafă a europarlamentarului Viorica Dancilă, propusă de PSD pentru funcţia de premier.

Zidane: "Nu îmi pot imagina Real Madrid fără Cristiano. Clubul și fanii îl iubesc"

zidane ronaldo

Casieră promovată direct în Guvern, acum în conducerea Rompetrol

Acord pentru Ianis Hagi. Cât va primi Fiorentina dintr-un viitor transfer

ianis procent fiorentina

Video Valverde surprinde. Victoria de pe Bernabeu nu e printre momentele preferate la Barça

real barcelona 0-3