Exclusiv După trei ani, s-a aflat adevărul despre trecerea lui Edi Iordănescu la FCSB
bocciu
Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi ultrași ai Rapidului rămân în arest
ianis
Scoțienii au fost categorici, după ce Ianis Hagi a anunțat unde va juca sezonul viitor
LIVE Fotbal Club
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
0 - 0
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Vi 02.04.2021 21:30

Gaz Metan - Astra 0-0. Echipa lui Neagoe riscă să rateze, pentru prima oară, play-off-ul

02.04.2021, 22:27

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Gaz Metan și Astra au încheiat la egalitate, scor 0-0, într-un meci disputat la Mediaș, în cadrul etapei cu numărul 29 din Liga 1.

Medieșenii au avut primele ocazii periculoase ale partidei. În minutul 34, Ze Manuel a lovit bara porții lui Lazar, iar un minut mai târziu Yuri a trimis cu capul peste poartă.

Morar putea înscrie și el în minutul 39, dar Lazar s-a opus șutului său, și cele două echipe au intrat la egalitate la cabine. După pauză, Larie a reluat cu capul o minge centrată de pe partea stângă, dar același Lazar a ieșit și a reținut.

Cea mai mare ocazie a Astrei a fost semnată de Răduț, care a trimis cu capul din interiorul careului, dar De Moura a respins de pe linia porții.

După acest rezultat, Astra ratează ocazia de a urca, cel puțin temporar, pe locurile de play-off. Giurgiuvenii sunt pe locul șapte, cu 37 de puncte, la un singur punct de locul șase, ocupat de FC Botoșani. Dacă moldovenii vor câștiga în această etapă, cu Viitorul, atunci Astra va juca în play-out.

Cu 30 de puncte, Gaz Metan rămâne pe locul 13 în Liga 1.

• 89 oc oc

Trif trage de la mare distanță, dar nu nimerește spațiul porții lui Lazar.

• 84 cg cg

Canadija este avertizat cu cartonașul galben.

• 64 oc oc

Ocazie mare ratată de Răduț! Mijlocașul Astrei reia cu capul o minge centrată din corner, dar De Moura respinge de pe linia porții.

• 61 oc oc

Larie reia cu capul o minge centrată de pe partea stângă. Mingea este reținută de Lazar.

• 58 cg cg

Galben pentru Morar.

• 57 s s

Valentin Gheorghe este înlocuit de Răduț.