minge
Echipa etapei a 5-a din play-off-ul și play-out-ul SuperLigii + cine este antrenorul rundei
malda
Video Ce a spus Marius Măldărășanu, după ce Hermannstadt a obținut un punct în minutul 90+3
Gheorghe Hagi la conferinta de presa de dupa meciul de fotbal dintre Farul Constanta si CFR Cluj, cont�¢nd pentru Superl
Video Cum a reacționat Gheorghe Hagi, după ce Florinel Coman a dezvăluit că se sfătuiește cu el
Etapa 6 Superliga: Voluntari-FCU 1948 Craiova
Play-out
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
3 - 1
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Du 02.06.2019 22:00

Gaz Metan Mediaș - Concordia Chiajna 3-1. "Dublă" Rondon și supergol Gorobsov în ultimul meci al sezonului

02.06.2019, 22:57

• SuperLiga: Voluntari - FCU Craiova, marți, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Dinamo, marți, 19:30, DGS 1

Viitorul atacant al CFR-ului, Rondon, a început meciul împotriva Concordiei cu două goluri în primele șase minute și este cel mai bun marcator din playout. Până la pauză, Caiado a ratat un penalty înainte ca Yazalde să facă 3-0 pentru Gaz Metan Mediaș.

Concordia Chiajna s-a consolat cu cel mai frumos gol al meciului, semnat de Gorobsov. 3-1 a fost scorul final, iar Edi Iordănescu a încheiat sezonul cu trei victorii consecutive. Campioană în playout, Gaz Metan a terminat la patru puncte peste ocupanta locului 2, FC Botoșani.

Gaz Metan Mediaș – Concordia Chiajna încheie sezonul competițional la nivelul Ligii 1. Partida va ultima pe prima scenă a echipei ilfovene, deja retrogradată, dar și ar putea fi și ultima a antrenorului Edi Iordănescu pe banca gazdelor.

"Mai am un an contract, îmi doresc continuitate, dar nu în orice condiții", a subliniat Edi Iordănescu la conferința de presă premergătoare partidei de astăzi. Întrebarea este dacă gruparea mediașană va putea onora angajamentele asumate.

"Dacă nu se pot face, indiferent dacă postul de la FCSB mai e liber sau în altă parte eu îmi asum că nu mai continui la Mediaș", a concluzionat Edi Iordănescu.

Concordia Chiajna a părăsit deja Liga 1 după opt sezoane.

• 90+1 fr2

Final de meci. Gaz Metan Mediaș se impune cu 3-1. Chiajna e retrogradată.

• 90 s s

Constantin intră în locul lui Bawab.

• 89 oc oc

Bară Gaz Metan. Ely Fernandes trage din afara careului, Mișu respinge în transversală, mingea ajunge la Mailat, care șutează și el din unghi, dar Stănică deviază în coner.

• 84 cg cg

Obedeanu intră în locul lui Paliu.

• 79 cg cg

Ivanovici primește cartonaș galben.

• 74 s s

Ely Fernandes intră în locul lui Luis Aurelio.

• 69 s s

Mailat intră în locul lui Olaru.

• 69 oc oc

Caiado execută o lovitură liberă de la 22 de metri, dar mingea cade pe plasă.

• 45 g g

GOOOOL Concordia! Paliu pătrunde pe stânga și întoarce pentru Gorobsov, care trage superb de la 30 de metri. Mingea se duce în vinclu.

• 37 cg cg

Bărboianu primește cartonaș galben.

• 36 g g

GOOOOOL Gaz Metan! Rondon pătrunde pe dreapta, întră în careu, îl fentează pe Grădinaru și întoarce scurt pentru Yazalde, care trimite în plasă.

• 30 rp rp

Ratare penalty. Caiado execută lovitura de pedeapsă, dar tânărul Georgian Mișu respinge.

• 29 cg cg

Fota primește cartonaș galben.

• 29 p p

Penalty Gaz Metan. Caiado scapă spre poartă, dar e faultat din spate de Fota.

• 5 g g

GOOOOOL Gaz Metan! Ivanov execută scurt un corner, până la Caiado, care centrează în careu, iar același Rondon marchează cu capul din apropiere.