minge
Echipa etapei a 5-a din play-off-ul și play-out-ul SuperLigii + cine este antrenorul rundei
malda
Video Ce a spus Marius Măldărășanu, după ce Hermannstadt a obținut un punct în minutul 90+3
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Bucurie imensă la Mediaş! ÎN DIRECT la Digi Sport, Gaz Metan a învins-o categoric pe Juventus Bucureşti şi s-a salvat matematic de la retrogradare. Marius Constantin a fost primul care a trecut pe lângă gol, din lovitură liberă. O altă fază fixă l-a ajutat, însă, pe fundaşul de 33 de ani să înscrie, din centrarea lui Rosado.

Rondon a trecut pe lângă 2-0 la cinci minute după pauză, dar tot el a fost cel care a dublat avantajul gazdelor. Atacantul venezuelean a închis tabela în minutul 84, cu al 9-lea său gol din acest an. Gaz Metan - Juventus a fost 3-0.

În ultima etapă, Gaz Metan va evolua pe terenul lui FC Botoşani, ÎN DIRECT la Digi Sport.

VIDEO CU REZUMATUL PARTIDEI

• 90 fr2

Final de partidă la Mediaș. Gaz Metan s-a impus cu 3-0 și echipa lui Pustai și-a asigurat prezența în Liga 1 și în sezonul viitor

• 89 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Rondon a fost aproape să-și treacă în cont hat-trick-ul, dar mingea trimisă cu capul de golgheterul gazdelor a fost respinsă în corner de Drăghia

• 84 g g

GOOOOL GAZ METAN! GOOOL RONDON! Nouarul gazdelor reușește dubla cu o reluare din prima, după o centrare a lui Chamend dintr-o lovitură liberă

• 83 s s

Ultima schimbare la Gaz Metan. Roberto Romeo intră în locul lui Olaru

• 82 fm fm

Chamed trimite un șut de la 20 de metri, mingea este deviată de un fundaș și cade pe plasa porții lui Drăghia

• 81 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Tîrcoveanu îl încearcă pe Drăghia cu un voleu, de la 20 de metri, dar portarul oaspeților respinge în corner

• 65 g g

GOOOOL GAZ METAN! GOOOL RONDON! Atacantul gazdelor preia pe piept o minge în careul de 16 metri al oaspeților și apoi șutează cu latul, fără speranțe pentru Drăghia

• 63 s s

Schimbare la Gaz Metan. Chamed intră în locul lui Pârvulescu

• 54 s s

A doua schimbare la Juventus. Florin Ștefan îi lasă locul în teren lui Neacșu

• 49 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Drăghia intervine salvator în fața lui Rondon, care a reluat cu capul, din 6 metri, o minge venită din flancul stâng al ofensivei gazdelor

• 46 sr2 sr2

A început repriza secundă. Oaspeții au avut lovitura de start

Modificare la oaspeți. A intrat Elek și a ieșit Băjenaru

Final de primă repriză la Mediaș. Gaz Metan conduce cu 1-0, după reușita lui Marius Constantin

• 44 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Gazdele au fost aproape să-și dubleze avantajul chiar înainte de pauză. Caiado a tras periculos din lovitură liberă, puțin pe lângă vinclul porții lui Drăghia

• 33 g g

GOOOOOL GAZ METAN! GOOOL MARIUS CONSTANTIN! Urcat în careu la un corner, căpitanul gazdelor a deschis scorul cu o lovitură de cap, după o ieșire greșită a lui Drăghia

• 29 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Darius Olaru a trimis către colțul lung, de la marginea careului de 16 metri, Drăghia a fost atent și a respins în corner

• 20 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Marius Constantin șutează la firul ierbii, dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri, dar mingea trece puțin pe lângă bara porții lui Drăghia

• 17 oc oc

OCAZIE JUVENTUS! Băjenaru îl angajează pe Ciobanu, acesta face însă o preluare prea lungă, iar Pleșca iese dintre buturi și îl blochează la timp

• 14 fm fm

Simion reușește să tragă din afara careului, dar șutul său nu găsește poarta

A început partida dintre Gaz Metan Mediaș și Juventus București. Gazdele au avut lovitura de start