Exclusiv Gigi Becali l-a făcut ”praf” ÎN DIRECT pe Octavian Popescu, după ce fotbalistul FCSB-ului a râs de alegerile lui Gică Hagi
articol scris de Digi Sport21.05.2026, 19:52
În cursul zilei de joi, 21 mai, Octavian Popescu (23 de ani) a făcut o postare neinspirată pe rețelele sociale.
SuperLiga Media: Digi Sport Special, miercuri, 18:00, DGS 1
Media: Liga Digi Sport, miercuri, 16:00, DGS 1
Jucătorul FCSB-ului a distribuit pe pagina sa personală de Instagram o postare a contului oficial al SuperLigii, în care apărea o listă de 29 de fotbaliști din campionatul intern care sunt în vizorul selecționerului Gică Hagi.
Gigi Becali, despre gestul lui Octavian Popescu: ”Nu a făcut-o din răutate, a făcut-o din prostie. Cum să faci așa ceva?”
Lângă imaginea respectivă, Popescu a folosit mai multe emoticoane care exprimă râsul în hohote, semn că nu este de acord cu lista prezentată sau că s-ar fi așteptat să se regăsească pe ea. La câteva zeci de minute distanță, fotbalistul a șters postarea.
Întrebat despre gestul lui Octavian Popescu, Gigi Becali a răbufnit la adresa acestuia, în cadrul unei intervenții telefonice la Digi Sport.
”Ar face bine să joace fotbal, nu să râdă de alții. Nu e în măsură să poată râde. N-a ajuns niciodată la nivelul să râdă de alți fotbaliști. Nu i-o luați în nume de rău. Nu a făcut-o din răutate, a făcut-o din prostie. Cum să faci așa ceva? Niciodată nu ai fost acolo! Cum?
Dacă avea 30-50 de selecții, avea nu știu câte goluri, ai calificat... Dar cum să râzi tu de alții? Are impresii despre el și asta e grav! În ultimul timp s-a mișcat mai bine, dar una e să te miști din talent, alta e să arăți putere”, a declarat Gigi Becali, la Fotbal Club.
Octavian Popescu are 7 selecții la naționala României, dar nu a mai fost convocat de la începutul anului 2023
Octavian Popescu a adunat 7 selecții la prima reprezentativă a României, în anul 2022 și începutul lui 2023. Astfel, în ultimii 3 ani nu a mai prins lotul ”Tricolorilor”, iar perioada a coincis cu declinul său din punct de vedere fotbalistic.
Dacă la primele sale meciuri în tricoul FCSB-ului a avut prestații excelente, iar Gigi Becali visa să obțină zeci de milioane de euro în schimbul său, în următoarele sezoane s-a ”stins” ușor-ușor, iar în stagiunea actuală are un singur gol marcat în 39 de apariții.
Octavian Popescu formează un cuplu cu Alina
Galerie Foto
VIDEO Rezumat FCSB - Petrolul 3-1, meciul în care Octavian Popescu a marcat singurul său gol din acest sezon
Etichete: gica hagi , gigi becali , octavian popescu , convocari hagi
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Aproximativ 67% dintre ucraineni se așteaptă ca președintele Volodimir Zelenski să fie înlocuit...























