Foto Eric, gata de aventura din Qatar! Cum a fost primit brazilianul la aeroport

Video Gol superb reușit de Mitriță în primul amical al iernii pentru Craiova

seculin

Craiova vrea un jucător din Serie A! Mangia, aproape să îl transfere pe Seculin

Mitrita

14.01.2018, 11:04
  • Liga 1, play-off, etapa a 7-a: FCSB - CFR Cluj (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

• Tenis, WTA, turneul de la Istanbul, marţi: Irina Begu - Dalila Jakupovic (11:00, Digi Sport 2) şi Sorana Cîrstea - Yulia Putintseva (12:00, Digi Sport 3)

UPDATE 11:50. Craiova a fost învinsă în cele din urmă de SV Meppen, scor 2-4. Golul Craiovei din repriza secundă a fost reușit de Burlacu, în minutul 77. Acesta a luat o acțiune pe cont propriu și a finalizat elegant, în aplauzele colegilor de la marginea terenului.

VIDEO Golul înscris de Burlacu

Cu gândul chiar la titlu, Craiova joacă primul amical al iernii, contra nemților de la SV Meppen, o formație de liga a treia.

La pauză, Craiova o conduce pe Meppen cu 1-0, după un gol frumos înscris de Alexandru Mitriță.

În minutul 21 al jocului amical din Antalya, Mitriță a prins un șut excelent de la marginea careului, portarul advers a încercat să devieze în corner, însă nu a putut evita golul.

VIDEO Golul lui Mitriță

Echipa de start a Craiovei: Mitrovic - Dimitrov, Popov, Kelic, Screciu, Bancu - Bărbuț, Bic, Zlatinski - Mitriță, Băluță

CS U Craiova este a treia în clasamentul Ligii 1, cu 43 de puncte, la șase puncte distanță de liderul CFR Cluj.