Screenshot 2024-01-21 173239
Reacția lui Bogdan Andone, după ce FC Botoșani a fost egalată de Hermannstadt în prelungiri în superioritate numerică
bucurie 1
Video Corvinul a produs surpriza! De când nu mai jucase o echipă de Liga 2 în finala Cupei României
Screenshot 2024-01-25 at 18.32.24
Gică Hagi a numit cele trei "arme" care au dus la scorul Farul - CFR Cluj 5-1: "Aici i-am bătut!"
LIVE Digi Sport Special
Hermannstadt Hermannstadt
1 - 1
Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi
Du 05.08.2018 19:00

Hermannstadt - Dunărea 1-1. Călărășenii au egalat în prelungiri și rămân neînvinși în noul sezon

05.08.2018, 19:52

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

FC Hermannstadt a irosit în prelungiri șansa unei victorii în confruntarea nou-promovatelor cu Dunărea Călărași, din etapa a treia a Ligii 1, scor 1-1.

Cătălin Straton şi-a salvat echipa de şutul lui Tătar, dar nu a mai avut ce să facă în minutul 24, când jucătorul dorit de FCSB a deschis scorul. Ştefan Blănaru şi-a trecut în cont a doua reuşită a acestui sezon cu o execuție superbă.

Scorul putea să ia proporţii, însă Straton a intervenit salvator pentru echipa lui Dan Alexa. Dunărea a trecut pe lângă egalare înainte de pauză, când Honciu a nimerit bara.

Sibienii au pierdut cele trei puncte în minutul 90. Alin Dobrosavlevici a marcat golul egalizator, iar Dunărea Călărași rămâne neînvinsă în primul sezon din istorie în Liga 1.

• 90+4 fr2

Final de meci. Dunărea Călărași a obținut în prelungiri un punct contra lui FC Hermannstadt, scor 1-1.

• 90+3 cg cg

Lucian Buzan a primit cartonașul galben.

• 90+1 g g

Gooool Dunărea! Călărășenii au egalat în primul minut de prelungire după ce Alin Dobrosavlevici a reluat perfect, cu capul, o centrare din lovitură liberă.

• 89 cg cg

Ilja Antonov a primit și el cartonașul galben.

• 84 s s

Schimbare la Hermannstadt. Company a intrat în locul lui Tătar.

• 82 s s

Ocazie Hermannstadt. Reluare frumoasă, pe spate, a lui Alexandru Dandea, care a trecut puțin pe lângă poarta lui Straton.

• 78 s s

Schimbare la Hermannstadt. Ali Vega a intrat în locul lui Petrișor Petrescu.

• 71 s s

Schimbare la Hermannstadt. Bogdan Rusu i-a luat locul lui Halkiadakis.

• 68 s s

Schimbare la Dunărea. Lucian Buzan i-a luat locul lui Alin Babei.

• 56 oc oc

Ocazie Dunărea! Voleul lui Kanda, de la 20 de metri, a trecut peste poarta celor de la Hermannstadt.

Schimbare la echipa lui Dan Alexa. Stelian Cucu a fost înlocuit de Valentin Alexandru.

Schimbare la Dunărea Călărași. Kanda a intrat în locul lui Valentin Munteanu.

A început partida de la Târgu Mureș, dintre Hermannstadt și Dunărea Călărași.

Hermannstadt o conduce cu 1-0 pe Dunărea Călărași după 45 de minute de joc.

• 45+1 fm fm

Șutul din lovitură liberă al lui Honciu a fost boxat fără dificultate în față de Căbuz.

• 42 oc oc

Bară Dunărea! Șansă mare de gol a lui Georgian Honciu, care a nimerit bara după o centrare dintr-o lovitură liberă.

• 38 oc oc

Ocazie Hermannstadt! Nkololo a fost aproape de 2-0, însă Straton a respins șutul fotbalistului din RD Congo.

• 28 fm fm

Șutul lui Chalkiadakis a fost reținut fără emoțiio de Straton.

• 24 g g

Gooool Hermannstadt! Reluare superbă, cu călcâiul, a lui Ștefan Blănaru, după o minge prelungită cu capul de căpitanul Răzvan Dâlbea.

• 22 oc oc

Ocazie Hermannstadt! Daniel Tătar a trecut și el pe lângă deschiderea scorului. Cătălin Straton s-a opus excelent șutului de la opt metri al acestuia.

• 12 oc oc

Ocazie Dunărea Călărași! Valentin Munteanu a ratat prima ocazie importantă a meciului. Șutul său din careu a fost respins de Cătălin Căbuz.

A început partida de la Târgu Mureș, acolo unde joacă sibienii meciurile considerate acasă în acest debut de sezon.