elias-charalambous
”Gigi Becali ar refuza să ofere o primă pentru titlu?”. Elias Charalambous a rostit doar trei cuvinte
FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)
Video Sepsi - Universitatea Craiova 1-3. Debut cu dreptul pentru Costel Gâlcă. Oltenii au urcat pe locul doi
sepsi-fcsb
Live Video&Text Sepsi - FCSB 2-2, ACUM pe DGS 1. Ștefan Târnovanu gafează și covăsneii marchează
Etapa 6 Superliga: Sepsi Sfantu Gheorghe-FCSB
Play-off
Hermannstadt Hermannstadt
2 - 2
Sepsi Sepsi
Sb 01.02.2020 15:00

Hermannstadt - Sepsi 2-2! Meci dramatic la Sibiu, cu trei goluri în repriza secundă

01.02.2020, 16:53

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Hermannstadt și Sepsi au încheiat la egalitate meciul de la Sibiu, scor 2-2. Oamenii lui Leo Grozavu au condus de fiecare dată, dar gazdele au revenit. În urma acestui rezultat, cele două echipe își păstrează locurile din clasament.

Safranko a deschis scorul în minutul 13 al partidei, din centrarea lui Andrezly, și a stabilit scorul pauzei. Debeljuh a egalat în minutul 66, după o gafă în defensiva lui Leo Grozavu, dar sibienii nu s-au bucurat prea mult. Două minute mai târziu, Safranko a reușit ”dubla”, după ce a fost lăsat liber în careu.

Ultimul cuvânt l-au avut tot sibienii. Același Debeljuh a reușit ”dubla” după ce l-a driblat pe portarul Niczuly, stabilind scorul final. În următoarea etapă, Sepsi va primi vizita celor de la Poli Iași, în timp ce Hermannstadt se va deplasa pe terenul lui FC Botoșani.

Vasile Miriuță, omul care a salvat-o pe Hermannstadt de la retrogradare în sezonul trecut, după barajul cu Universitatea Cluj, s-a întors la Sibiu în locul lui Eugen Neagoe, care și-a dat demisia la finalul anului 2019.

Dacă va reuși să câștige, Sepsi se va apropia la două puncte de ocupanta locului șapte, FC Botoșani. Hermannstadt este pe locul zece în Liga 1, cu 23 de puncte și fără înfrângere în ultimele șase partide.

Sepsi Sepsi
  • 90+3 fr2

Final de meci!

• 90+1 oc oc

Ocazie imensă a lui Dumitriu! Yazalde centrează în careu, iar Dumitriu trimite cu capul în bară.

• 90

Partida va fi prelungită cu trei minute.

• 84 g g

GOOOOL Hermannstadt! Debeljuh scapă singur spre poartă, îl driblează pe Niczuly și reușește dubla.

• 70 cg cg

Almeida primește cartonașul galben.

• 68 g g

GOOOOL Sepsi! Safranko reușește dubla, din pasa lui Dimitrov.

• 66 g g

GOOOOL Hermanstadt! Debeljuh este scăpat din marcaj și înscrie cu capul în poarta lui Niczuly.

• 64 cg cg

Dimitrov este avertizat cu cartonașul galben.

• 61 s s

Schimbare la Hermannstadt! Iese Offenbacher, intră Debeljuh.

• 57 s s

Andrezly este înlocuit de Călin.

• 57 cg cg

Csiszer primește un cartonaș galben.

• 52 oc oc

Ratare monumentală a lui Safranko! Ștefănescu îl driblează pe Figueiredo, trimite în centru, iar atacantul lui Sepsi reia cu capul pe lângă poartă.

Schimbare în tabăra oaspeților! Deaconu este înlocuit de Karanovic.

• 46 sr2 sr2

S-a reluat jocul!

• 45+3 fr1

Pauză!

• 45

Prima repriză va fi prelungită cu trei minute.

• 44 cg cg

Yazalde încasează cartonașul galben.

• 42 oc oc

Luchin, la un pas de egalare! Niczuly respinge mingea trimisă cu capul de fundașul sibienilor.

• 35 oc oc

Ocazie pentru Hermannstadt! Offenbacher trimite o ”torpilă” de la 30 de metri, dar mingea trece pe lângă poartă.

• 27 s s

O primă schimbare la Hermannstadt! Intră Dumitriu, în locul lui Ionuț Stoica.

• 23 cg cg

Ștefănescu a primit cartonașul galben.

• 21 s s

Schimbare la Hermannstadt! Iese Vodă, intră Bușu.

• 21 oc oc

Încă o ocazie pentru Sepsi! Andrezly trimite cu capul spre poartă o minge centrată de pe partea dreaptă, dar Figueiredo este atent și reține.

• 13 g g

GOOOOL Sepsi! Andrezly centrează în careu, Safranko este lăsat liber în careu de defensiva lui Miriuță și reia cu capul în poartă.

• 12 fm fm

O primă șansă pentru trupa lui Leo Grozavu! Velev și-a încercat norocul cu un șut din afara careului, dar mingea a trecut peste poarta adversă.