botosani playoff

Video Botoșănenii se contrazic. Prind sau nu play-off-ul? "Eu zic că am pierdut-o". Au 4 înfrângeri în ultimele 5 etape

Ieșenii visează la play-off după victoria cu FC Botoșani. "Plecam cu cele mai mici șanse"

captura gol nevalidat dinamo

Video E nevoie de arbitrajul video. Două faze controversate, în primele 20 de minute la Chiajna

FOTBAL:CSM IASI-FC BOTOSANI, LIGA 1 BETANO (12.02.2018)
CSM Poli Iași - FC Botoșani 1-0

12.02.2018, 20:53
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Formula 1: Marele Premiu de la Monte Carlo se va desfăşura duminică, de la ora 16:00, în direct pe Digi Sport 1

Dacă în sezonul trecut au jucat în play-out, ieșenii visează acum la play-off. Victoria cu FC Botoșani, scor 1-0, din etapa a 24-a, le-a aprins speranțele celor de la CSM Poli Iași, care au făcut schimb de locuri cu învinșii lor.

"Am spus de la început, plecam cu cele mai mici șanse. Acum șansele noastre s-au mărit, dar trebuie să rămânem la fel de concentrați, modești, pentru că poate calculele hârtiei arată că trebuie să câștigăm sau suntem favoriți la Timișoara. Nu este un meci usor, trebuie să-l tratăm la fel de serios pentru că încă avem de muncă", a spus antrenorul de la Poli Iași, Flavius Stoican.

CSM Poli Iași și FC Botoșani sunt la egalitate de puncte, 36, însă echipa lui Stoican se află în fața botoșănenilor în clasament. În sezonul regulat primul criteriu de departajare, în caz de egalitate de puncte, este golaverajul, acolo unde ieșenii stau mai bine.

În play-off vor fi luate în calcul meciurile directe, însă și aici oamenii lui Stoican stau mai bine, după ce au remizat în tur, la Botoșani, scor 3-3, iar acum au învins cu 1-0.

Astfel, Poli depinde doar de ea, urmând a juca la Timișoara în etapa viitoare, în timp ce Botoșaniul va evolua tot în deplasare, la Viitorul.

FC Botoșani rămâne cu două victorii în cele 13 jocuri directe în prima ligă, ieșenii câștigând de cinci ori. Botoșănenii rămân cu o singură victorie în ultimele șapte deplasări, cea cu Sepsi.

bucurie craiova

Se naşte axa Iaşi-FCSB? "Mi-ar plăcea foarte mult să mai colaborăm"

Qaka

Ronaldinho se va căsători cu două femei în luna august

Trei transferuri de top la FC Barcelona: Cum ar putea arata primul "11" al catalanilor in sezonul urmator

Flavius Stoican: "Nu am ce să reproșez băieților". Ce spune despre eliminarea lui Mihăescu

Viitorul Iasi play-off

Video Viitorul - CSM Poli Iași 1-0. Hagi a marcat golul de trei puncte. Oaspeții au jucat în 10 din minutul 9

FOTBAL:FC VIITORUL-CSM POLITEHNICA IASI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO (11.05.2018)

Duckadam, după înfrângerea de la Iași: "7 mai, într-adevăr o zi tristă". Mesaj pentru Talpan și Armată