FOTBAL:FC VOLUNTARI-GAZ METAN MEDIAS, LIGA 1 CASA PARIURILOR (24.08.2020)
Cel mai bun marcator străin din istoria SuperLigii a dezvăluit de ce nu a ajuns la FCSB sau Dinamo
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
adrian mutu
Daco-Getica Daco-Getica
0 - 3
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Du 22.04.2018 19:00

Juventus Bucureşti - Gaz Metan 0-3. Hat-trick pentru Ely Fernandes!

22.04.2018, 17:30

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Gaz Metan Mediaş a câştigat derby-ul ultimelor două clasate datorită lui Ely Fernandes. Atacantul din Insulele Capului Verde a reuşit primul său hat-trick în Liga 1 şi a lăsat-o pe Juventus Bucureşti pe ultimul loc.

Adrian Mutu a venit să îşi analizeze adversarul din etapa următoare de play-out, dar Juventus Bucureşti nu l-a impresionat cu nimic. Cu Cristi Pustai suspendat, Gaz Metan a obţinut cea mai clară victorie a sezonului, iar toate cele trei goluri au fost marcate de Ely Fernandez, aflat la primul hat-trick din carieră.

Ultima reuşită a venit după o fază controversată. Deşi asistentul ridicase fanionul pentru o poziţie de ofsaid, "centralul" Chivulete a validat reuşita şi Gaz Metan s-a impus cu 3-0.

În etapa a şaptea, Gaz Metan are meci acasă cu Botoşani, în timp ce Juventus Bucureşti întâlneşte Voluntariul lui Mutu.

VIDEO CU REZUMATUL PARTIDEI

• 90+2 final

FINAL. Gaz Metan Mediaș reușește să se impuna in fața lui Juventus, scor 3-0, toate golurile fiind marcate de Ely Fernandes, în minutele 27, 64 și 70.

• 90 fm fm

Nasser Chamed trage, dar scorul rămâne același.

• 86 s s

Nasser Chamed în locul lui Mario Rondon, la oaspeți.

• 78 fm fm

Wallace se înalță pentru lovitura de cap, dar nu reușește să puna în pericol poarta oaspeților.

• 75 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Sergiu Popovici reia din interiorul careului mic, dar balonul trece pe lângă poartă.

• 73 s s

Sergiu Popovici îl înlocuiește pe Joao Diogo, la oaspeți

• 70 g g

GOOL GAZ METAN! Un nou gol marcat de către Ely Fernandes, dar de la margine s-a ridicat fanionul! Sunt momente confuze, pentru că centralul Chivulete a văzut târziu. În cele din urmaă, Chivulete acordă golul!

• 64 g g

GOOL GAZ METAN! Ely Fernandes marchează al doilea său gol, cu o reluare din mijlocul careului mare!

• 58 fm fm

Fundașul Sokratis Fytanidis reaia cu capul, însă balonul nu nimerește poarta.

• 57 rp rp

OCAZIE GAZ METAN! Rondon trage și Drăghia respinge în corner! Rămâne 1-0 pentru trupa lui Pustai.

• 56 p p

PENALTY! Joao Diogo este faultat, după ce l-a lobat pe Drăghia, și se arată punctul cu var din interiorul careului echipei bucureștene!

• 55 oc oc

OCAZIE JUVENTUS! Ciobanu scapă spre poartă, lateral stânga, trage cu latul, pe colțul lung, dar mingea nu prinde cadrul porții.

La oaspeți, Andrei Tîrcoveanu întră în locul lui Darius Dumitru Olaru.

Dublă schimbare la Juventus: Gokhan Kardes îi ia locul lui Liviu Bajenaru, iar Cristian Ciobanu îl înlocuiește pe Dan Popescu.

Începutul reprizei a doua.

• 45+3 fr1

PAUZĂ. Gaz Metan conduce cu 1-0 după primele 45 de minute, gol marcat de Edy Fernandes, în minutul 27.

• 45+2 oc oc

OCAZIE JUVENTUS! Elek reia din colțul careului mic, dar ocolește de puțin poarta.

• 42 fm fm

Rabei bate o lovitura liberă de la 25 de metri, mingea se duce peste poarta lui Pleșca.

• 34 fm fm

Ely Fernandes nu găsește poarta cu o lovitură de cap.

• 29 cg cg

Dan Popescu vede galbenul.

• 27 g g

GOOOL GAZ METAN! Ely Fernandes deschide scorul din apropiere, după o pasă a lui Rondon. Este al doilea gol al sezonului pentru fotbalistul din Insulele Capului Verde.

• 17 cg cg

Darius Olaru vede primul galben al meciului, după ce l-a lovit în săritură pe Bâjenaru. Jucatorul echipei gazdă a avuty nevoie de interventia medicilor, fiind plin de sânge.

• 15 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Joao Diogo reușeste să reia cu latul, dar mingea nu prinde spațiul porții, spre disperarea lui Cristi Pustai, aflat în tribune.

• 14 oc oc

OCAZIE JUVENTUS! Rondon, singur în fața porții, nu a reușit să reia decisiv, iar fundașii echipei oaspete au respins în corner.

• 8 fm fm

Din nou Crețu se află în plim-plan, fundașul dreapta șutează la poartă, pe langă.

• 6 fm fm

Crețu centrează in fața porții, Draghia ezită, dar Leca respinge din fața porții goale.

Începutul meciului.

• 0

Ultimul duel dintre cele două echipe s-a încheiat fără goluri, 0-0, în returul sezonului regulat.