televizari ultima etapa

S-a stabilit programul ultimei etape din Liga 1. Bătăliile pentru play-off vor fi la aceeași oră, ÎN DIRECT la Digi Sport

Video La revenirea în Liga 1, Torje a marcat golul 400 al acestei ediții de campionat

Becali Miriuta

Video ”Îl sun pe Becali”! Promisiunea făcută de Miriuță finanțatorului FCSB, în săptămâna marelui derby

FOTBAL:CONCORDIA CHIAJNA-DINAMO BUCURESTI, LIGA 1 BETANO (12.02.2018)
Fotbalistii dinamovisti printre care Gabriel Torje saluta galeria dupa meciul de fotbal dintre Concordia Chiajna si Dinamo Bucuresti, din cadrul Ligii 1 Betano, desfasurat pe Stadionul Concordia din Chiajna, luni 12 februarie 2018. © FOTO Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

13.02.2018, 15:26
  • Cupa României, finala: Craiova - Hermannstadt (duminică, 27 mai, 21:00, Digi Sport 1)

• Formula 1: Marele Premiu de la Monte Carlo se va desfăşura duminică, de la ora 16:00, în direct pe Digi Sport 1

VIDEO Concordia Chiajna - Dinamo 3-4. Gabriel Torje a avut parte de o revenire superbă la formația din Ștefan cel Mare, reușind să marcheze la mai puțin de un sfert de oră după ce a fost trimis pe teren de Vasile Miriuță, în repriza secundă. Reușita internaționalului român a reprezentat o bornă importantă în actualul sezon din Liga 1.

Conform site-ului Ligii Profesioniste de Fotbal, golul marcat de Torje în porta lui Caparco a fost reușita cu numărul 400 din actualul sezon. Torje a profitat de o minge care a sărit la el, în urma unei faze confuze şi a unui duel între Nemec şi Bucşa şi a trimis în poartă cu latul, pe sub Caparco, al cărui plonjon disperat a fost inutil. A fost golul cu numărul 20 reușite de Torje în Liga 1.

Zece cluburi a schimbat Torje în decursul carierei: CFR Timișoara, Poli Timişoara, Dinamo, Udinese, Granada, Espanyol, Konyaspor, Osmanlispor, Akhmat Grozny și Karabukspor. A evoluat de 58 de ori şi pentru naţionala României, în tricoul căreia a înscris 12 goluri

Golul 400: Gabriel Torje, 12.02.2018, Concordia - Dinamo 3-4, gol 1-3.

VIDEO CU GOLUL

Golul 300: Cristian Bud, 24.11.2017, Juventus - Concordia 0-5, gol 0-4.

Golul 200: Andrei Burlacu, 29.09.2017, ACS Poli Timişoara - CS U Craiova 0-2, gol 0-2.

Golul 100: Anthony Le Tallec, 25.08.2017, Astra Giurgiu - Juventus Bucureşti 2-0, gol 2-0.

Torje

Torje şi Nemec au şanse minime să mai joace la Dinamo. Anunțul lui Bratu, după victoria cu Botoșani

Florin Bratu

Ronaldinho se va căsători cu două femei în luna august

Trei transferuri de top la FC Barcelona: Cum ar putea arata primul "11" al catalanilor in sezonul urmator

Torje, lăsat în afara lotului pentru meciul cu Sepsi. Explicaţia lui Florin Bratu