FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai
andone
Exclusiv Dinamo e pe loc de baraj, iar Ioan Andone a transmis un mesaj clar: ”Te uiți cine e acolo acum?”
FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)
Revenire importantă la FCSB, chiar înaintea derby-ului cu Rapid! Mesaj războinic pentru giuleșteni: ”Locul 1 de la coadă”
LIVE Liga Digi Sport
Academica Clinceni Academica Clinceni
1 - 3
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
Du 05.07.2020 18:00

Academica Clinceni - Dinamo 1-3. Două penalty-uri ratate și două bare în primul succes al "câinilor" după 5 eșecuri

05.07.2020, 18:49

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Dinamo a rupt blestemul în meciul cu Academica Clinceni. În minutul 18, "câinii" au primit penalty, iar Sorescu a deschis scorul.

Peste 10 minute, Șut a nimerit încheietura barelor, însă în prelungirile primei reprize a primit și Clinceniul penalty. Straton l-a "ghicit" însă pe Vojtus.

Academica CLinceni - Dinamo 1-3. "Câinii", primul succes după 5 eșecuri

În partea secundă, Academica a mai primit un penalty, dar Straton a fost din nou eroul lui DInamo și și-a salvat echipa în fața lui Buziuc.

Dinamoviștii s-au desprins în minutul 65, prin puștiul Ahmed Bani, iar câteva minute mai târziu Fabbrini a reușit primul său gol pentru "câini".

Pe final, Buziuc a înscris pentru Academica, iar apoi Puljic a salvat din fața lui Buziuc. În minutul 80, Bani a nimerit bara, iar în prelungiri Albu a tras pe lângă.

Academnica Clinceni - Dinamo s-a terminat 1-3, iar "câinii"bifează primul succes după 5 înfrângeri la rând și părăsesc ultima poziție.

Meciul dintre Academica Clinceni și Dinamo poate fi urmărit de la ora 17:00 ÎN DIRECT pe Digi Sport 1, pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS și pe aplicația Digi Online.

Dinamo are înfrângeri pe linie în play-out și are nevoie disperată de puncte pentru ca situația să nu se înrăutățească. Elevii lui Adrian Mihalcea sunt ultimii în Liga 1, cu 17 puncte, la egalitate cu Chindia Târgoviște.

Cu o victorie la Clinceni, Dinamo ar putea urca pe locul 12, ce asigură prezența la barajul pentru rămânerea în Liga 1.

Clinceni, patru victorii la rând cu același scor

Elevii lui Ilie Poenaru au bifat patru victorii consecutive cu scorul de 1-0, în fața celor de la Poli Iași, Chindia, Hermannstadt și Sepsi, și au ajuns pe locul nouă în Liga 1, cu 26 de puncte, departe de zona roșie.

În tur, ilfovenii s-au impus în „Ștefan cel Mare” cu 1-0. Atunci, Dusan Uhrin era antrenorul lui Dinamo.

• 90+4 oc oc

Ocazie Clinceni. Albu trage pe lângă poartă, din întoarcere, din careu. Academica Clinceni - Dinamo se termină 1-3.

• 84 s s

Vanghele intră în locul lui Vojtus.

• 83 s s

Ilie intră în locul lui Merloi.

• 80 oc oc

Bară Dinamo. Ahmed Bani pătrunde pe dreapta și nimerește bara.

• 79 cg cg

Merloi primește cartonaș galben.

• 78 oc oc

Ocazie Clinceni. Buziuc e lansat în adâncime, trece de portarul Straton, dar Puljic intervine și își salvează echipa.

• 77 s s

Grigore intră în locul lui Răuță.

• 73 cg cg

Bani primește cartonaș galben.

• 72 g g

GOOOOL Academica! Merloi centrează, iar Buziuc înscrie din cădere.

• 71 g g

GOOOOL Dinamo! Sorescu îi pasează lui Fabbrini, care reușește primul său gol pentru Dinamo.

• 65 g g

GOOOOL Dinamo! Fabbrini îl lansează pe Ahmed Bani, care marchează primul său gol în Liga 1.