FOTBAL: POLI IASI - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)
Live Video&Text Poli Iași - FC Voluntari 2-1, ACUM pe Digi Sport 1. Ștefanovici își duce echipa în avantaj
FOTBAL:CFR CLUJ-FCSB, LIGA 1 CASA PARIURILOR (2.02.2020)
”Lista neagră” a lui Dan Petrescu: 8 jucători, OUT de la CFR
FOTBAL:CFR CLUJ-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (14.04.2024)
Mihai Pintilii, declarație savuroasă despre un jucător de la FCSB: ”El și când stă aleargă!”
Etapa 5 Superliga: Politehnica Iasi-Voluntari
Play-out
5 - 0
Voluntari Voluntari
Vi 30.11.2018 20:00

CFR Cluj - Voluntari 5-0. Ardelenii au făcut spectacol pe teren propriu. Țucudean a bifat un hat-trick

30.11.2018, 18:40

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

VIDEO. CFR Cluj - Voluntari 5-0. Tripla lui Ţucudean şi golurile marcate de Manea şi Costache i-au consolidat lui CFR Cluj primul loc în Liga 1.

Liderul CFR Cluj putea primi gol în primul minut al meciului cu FC Voluntari, din partea lui Malfleury. Ţucudean şi Vinicius au irosit şi ei două ocazii mari pentru gazde, dar tot golgheterul campioanei a deschis scorul, în minutul 24.

Asaltul la poarta ilfovenilor a continuat - după bara lui Bordeianu, iar Ţucudean şi-a trecut în cont şi o ratare monumentală. Chiar înainte de pauză, ardelenilor li s-a anulat eronat un gol, marcat de Omrani. Ţucudean a marcat din nou la zece minute de la reluare, apoi şi-a completat tripla de senzaţie, din pasa lui Camora. CFR Cluj - FC Voluntari s-a terminat, însă, 5-0, după un contraatac finalizat de Manea şi reuşita lui Costache.

Marţi, CFR Cluj joacă pe terenul lui Dinamo, în direct la Digi Sport 1, de la ora 20:00.

• 90+2 final

Final de meci în Gruia.

• 89 oc oc

GOOOL, CFR! Costache înscrie pentru 5-0.

• 89 oc oc

Ocazie CFR! Bordeianu șutează din afara careului, dar scoate Vâtcă.

• 86 s s

Schimbare la CFR. Iese Omrani, intră Tambe.

• 84 g g

GOOOL, CFR! Manea înscrie pentru 4-0.

• 83 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Tudorie, intră Gadze.

• 79 s s

Schimbare la CFR. Iese Țucudean, intră Ioniță.

• 75 s s

Schimbare la CFR. Costache îi ia locul lui Păun.

• 71 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Deac, intră Gheorghe.

• 62 g g

GOOOL, CFR! Țucudean este lăsat nemarcat în careu și înscrie fără probleme cu latul, după un assist venit din flancul stâng.

• 60 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Malfleury, intră Kabasele.

• 56 g g

GOOOL, CFR! Țucudean profită de ieșirea lui Vâtcă și bifează dubla.

• 53 cg cg

Răuță, avertizat cu cartonaș galben.

• 46 sr1

A început repriza a doua a confruntării dintre CFR și Voluntari.

• 45+2 fr1 fr1

Final de repriză la Cluj.

• 45+1 oc oc

Omrani înscrie, însă golul este nevalidat, pentru poziție de off-side.

• 42 oc oc

Ocazie CFR! O nouă fază în care defensiva celor de la Voluntari este făcută KO, însă finalizarea lui Deac este modestă, peste poartă.

• 39 oc oc

Ocazie CFR! Țucudean profită de nesiguranța apărării ilfovene, trece de portar, însă trimite balonul în bară. Formația lui Bergodi scapă din nou.

• 30 oc oc

Ocazie CFR! Bordeianu șutează din afara careului, iar ilfovenii sunt salvați de bară.

• 26 g g

GOOOL, CFR! Țucudean înscrie după o fază ca-n curtea școlii. Omrani semnează assist-ul.

• 24 oc oc

Ocazie CFR! Vinicius lovește cu capul, după corner executat de Deac, apoi tot Vinicius șutează, iar Vlad scoate balonul.

• 14 oc oc

Ocazie CFR! Omrani trimite balonul în careu periculos, dar Țucudean ratează uriașa ocazie.

• 1 oc oc

Ocazie Voluntari! Malfleury profită de o gafă în defensiva celor de la CFR, șutează pe jos, dar Arlauskis are o intervenție salvatoare.