Exclusiv Florin Prunea, după ce FCSB, Rapid și Farul și-au manifestat interesul pentru Louis Munteanu: ”Acolo îl văd!”
profimedia-0364049754
Constantin Budescu și aventurile eșuate din finalul carierei! A fost dat afară de 3 dintre ultimele sale 4 cluburi
LIVE Digi Sport Matinal
5 - 0
Voluntari Voluntari
Vi 13.09.2019 22:00

CFR - Voluntari 5-0. Ardelenii au făcut spectacol în Gruia și au devenit lideri. Ilfovenii au jucat cu doi oameni mai puțin

13.09.2019, 20:55

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

CFR - Voluntari 5-0 | Clujenii au făcut o repetiţie perfectă pentru meciul cu Lazio, transmis joi pe Digi Sport 1, dar și pe digisport.ro, pentru abonații RCS-RDS. Fără Dan Petrescu şi Păun, suspendaţi, ardelenii au deschis scorul rapid, încă din minutul 2, prin puştiul Itu. Oaspeţii au avut şi ghinion. Julio Rodriguez și Simonovski au fost eliminaţi direct când încă nu trecuse jumătate de oră de joc.

CFR ul a mai lovit de două ori, în două minute, până în pauză. Hoban şi Costache s-au întrecut în execuţii spectaculoase.

CFR - Voluntari 5-0 | Ardelenii au mai înscris de două ori după pauză

Repriza a doua a început la fel ca prima, cu gol marcat de CFR. Achim a deviat în proprie poartă, iar Omrani a stabilit scorul final, CFR Cluj - Voluntari 5-0.

Știrea inițială.

"CFR Cluj este Juventusul României", o laudă antrenorul lui FC Voluntari, Cristiano Bergodi, pe campioana din Gruia înaintea duelului direct. Meciul cu FC Voluntari, primul din cele patru în care Dan Petrescu este suspendat, va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 21:00.

Până la duelul cu Lazio, din Europa League, CFR Cluj se duelează cu altă echipă cu antrenor italian, FC Voluntari.

CFR Cluj - FC Voluntari (21:00, Digi Sport 1). Ardelenii, comparați cu Juventus

Cristiano Bergodi are motive de îngrijorare, chiar dacă pe banca ardelenilor nu va sta Dan Petrescu, suspendat patru etape.

"Eu zic că e Juventus din România, pentru că la acest nivel are cea mai bună echipă, cel mai bun lot", a declarat antrenorul italian al ilfovenilor.

Bergodi și Dan Petrescu sunt cunoștințe vechi. Până să se înfrunte ca antrenori, au fost adversari în Serie A.

"Îmi place mult, ne-am întâlnit în Italia, când el era tânăr, juca la Foggia, iar eu la Lazio. Îl cunosc foarte bine", a mai spus Bergodi.

CFR Cluj - FC Voluntari va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 21:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro.

• 90 final

Final de meci la Cluj.

• 88 info

Pereira părăsește terenul accidentat.

• 76 s s

Schimbare la CFR. Iese Deac și intră Joca.

• 68 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Gorobsov și intră Căpățână.

• 67 g g

Goool CFR. Omrani își trece și el numele pe lista marcatorilor, după ce trimite perfect cu capul din interiorul careului de 16 metri.

• 61 s s

Schimbare la CFR. Iese Costache și intră Golofca.

• 54 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Gheorghe și intră Costin.

• 51 ag ag

Goool CFR! Achim deviează în propria poartă o centrare venită de la Costache.

A început repriza secundă.

Schimbare la CFR. Iese Traore și intră Omrani.

Pauză.

• 39 oc oc

Bară pentru CFR. Traore trece pe lângă 4-0. Lovitura sa de cap se duce în bară.

• 36 g g

Goool CFR! Ardelenii fac spectacol. Costache îl copiază pe Hoban și duce scorul la 3-0.

• 35 g g

Goool CFR. Hoban majorează diferența cu un șut de la aproximativ 18 metri.

• 28 cr cr

Cartonaș roșu pentru Voluntari. Simonovski este eliminat după un cot aplicat lui Hoban.

• 26 oc oc

Ocazie pentru CFR. Itu șutează bine din interiorul careului de 16 metri, dar mingea trimisă de el este respinsă de portarul advers.

• 17 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Mățan și intră Balaur.

• 12 cr cr

Eliminare la Voluntari! Rodriguez vede cartonașul roșu pentru fault în postura de ultim apărător.

• 2 g g

Goool CFR! Itu deschide scorul cu o lovitură de cap, după o centrare excelentă a lui Deac.