trofeu liga 2
Video Liga 2, play-off. S-a încheiat etapa a treia. Rezultate surprinzătoare și clasamentul
marius
”17.000.000€”. Marius Șumudică a vorbit despre lovitura reușită într-un an și jumătate
Romania SuperLiga Stage 1: CFR Cluj vs Politehnica Iasi
Live Video&Text Univ. Craiova - CFR Cluj 0-1, ACUM pe DGS 1. Birligea deschide scorul, la doar 3 minute de la intrarea pe teren
Etapa 6 Superliga: Universitatea Craiova-CFR Cluj
Play-off
0 - 0
Voluntari Voluntari
Lu 15.02.2021 20:30

CFR Cluj - FC Voluntari 0-0. Campioana s-a lovit de ”zidul” ilfovean și a ratat șansa de a o devansa pe FCSB

15.02.2021, 22:25

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

CFR Cluj și FC Voluntari au încheiat la egalitate, scor 0-0.

Meciul din Gruia a început cu faze la ambele porți, însă prima echipă care a pus cu adevărat pericol a fost CFR Cluj, în minutul 22, când șutul lui Ovidiu Hoban a izbit bara transversală. Ilfovenii au încercat să lovească pe contraatac câteva minute mai târziu, însă Ion Gheorghe, care a primit o pasă excelentă de la Jefte Sanchez, nu a nimerit ținta. Minutul 34 a adus o nouă șansă la poarta lui Victor Rîmniceanu, care a reușit însă să rețină lovitura de cap trimisă de Vinicius. Cinci minute mai târziu, portarul ilfovenilor a fost depășit, dar Ciprian Deac nu a nimerit ținta, dintr-o poziție excelentă.

Prima parte a reprizei secunde a fost ceva mai echilibrată, ocaziile mari de poartă lipsind, până în minutul 71, când a avut loc cea mai controversată fază a meciului. Vinicius a trimis cu capul puternic, execuția respinsă de Victor Rîmniceanu, dar, din reluări se poate observa cum balonul a depășit linia porții înainte să fie respinsă de portar. CFR Cluj a mai fost aproape să deschidă scorul de două ori și în prelungirile partidei, dar execuțiile lui Ovidiu Hoban și Vinicius au fost respinse de același Victor Rîmniceanu, care a reușit în Gruia un meci excelent.

După 0-0 la Cluj, CFR a egalat FCSB pe primul loc al Ligii 1, fiecare cu câte 48 de puncte, în timp ce FC Voluntari se află pe 15, penultima, cu 21 de puncte.

Campioana vine după eșecul suferit la Botoșani, scor 1-2, însă are din nou șansa de a trece pe primul loc. FCSB a pierdut în fața sibienilor de la Hermannstadt, scor 0-1, astfel că ardelenii pot trece peste echipa lui Toni Petrea, dacă vor învinge FC Voluntari în această seară.

Ilfovenii au învins Viitorul în etapa precedentă, scor 1-0, reușind să obțină primul succes după o așteptare de 12 etape! Bogdan Andone nu se va putea baza în această seară pe Gabi Tamaș, fundașul fiind accidentat.

LIVE VIDEO CFR Cluj - FC Voluntari, de la 20:30, la Digi Sport 1. Echipele probabile

• CFR Cluj: Bălgrădean - Manea, Vinicius, Burcă, Camora - Deac, Hoban, Itu - Chipciu, Debeljuh, Costache
  • Voluntari: Râmniceanu - Satli, C. Achim, Armaș, Briceag - I. Gheorghe, Ivanov, Droppa - Remacle, Al. Ilie, Betancor

LIVE VIDEO CFR Cluj - FC Voluntari, de la 20:30, la Digi Sport 1. Clasamentul Ligii 1 înaintea meciurilor de luni

• 90+6 final

Final de meci la Cluj. CFR și Voluntari termină la egalitate, 0-0.

• 90+5 s s

Schimbare la Voluntari. Ivan Pesic este înlocuit de Ionuț Balaur.

• 90+3 cg cg

Cartonaș galben primit de Alex Chipciu.

• 90+1 oc oc

CFR, din nou aproape de gol! Andrei Burcă trimite bine cu capul, dar Rîmniceanu respinge.

• 90 oc oc

CFR mai are o șansă de a marca, dar șutul puternic al lui Ovidiu Hoban este respins de Rîmniceanu.

• 89 cg cg

Cartonaș galben pentru Jefte Sanchez.

• 89 s s

Schimbare la Voluntari. Jefte Sanchez este înlocuit de Angelov.

• 89 s s

Schimbare la Voluntari. Ivanov este înlocuit de Ricardinho.

• 86 cg cg

Conflictul din careul Voluntariului îi aduce un cartonaș galben și lui Andrei Burcă.

• 86 cg cg

Cartonaș galben primit de Victor Rîmniceanu pentru o contră cu Andrei Burcă.

• 85 s s

Billel Omrani îi ia locul lui Ciprian Deac.

• 85 s

Cristi Manea este înlocuit cu Alex Chipciu.

• 76 cg cg

Ovidiu Hoban este avertizat.

• 71 oc oc

CFR Cluj, aproape de deschiderea scorului. Vinicius a trimis pe poartă, Rîmniceanu a respins și, din primele imagini, se pare că portarul Voluntariului a parat de dincolo de linia porții.

• 69 cg cg

Cartonaș galben primit de Satli, pentru un fault asupra lui Păun, la marginea careului celor de la Voluntari.

• 68 s s

Schimbare la Voluntari. Ilie este înlocuit cu Remacle.

• 62 s s

Schimbare la CFR Cluj. Mario Rondon este înlocuit de Valentin Costache.

• 62 s s

Schimbare la CFR Cluj. Michael Pereira îi ia locul lui Cătălin Itu.

• 52 cg cg

Cartonaș galben pentru Antoni Ivanov.

Fluier de start al reprizei secunde.

Fluier final în prime repriză.

• 40 cg cg

Gabriel Debeljuj primește cartonașul galben pentru o lovitură cu cotul aplicată lui Igor Armaș.

• 39 oc oc

Ce șansă ratează CFR Cluj! Ciprian Deac primește o pasă excelentă de la Rondon, dar șutează pe lângă poartă, din poziție iminentă de gol.

• 36 fm fm

FC Voluntari are o nouă șansă pe contraatac, dar execuția lui Alexandru Ilie nu găsește ținta.

• 34 oc oc

CFR este din nou periculoasă la o fază fixă. Ciprian Deac centrază bine din partea stângă, dar lovitura de cap a lui Vinicius ajunge în brațele lui Rîmniceanu.

• 30 oc oc

Șansă pentru Voluntari! Jefte Sanchez depășește defensiva adversă, intră în unghi, îi pasează lui Ion Gheorghe, care șutează, însă, pe lângă poartă.

• 22 oc oc

Ce ocazie pentru CFR! Ovidiu Hoban trimite un șut puternic de la aproximativ 11 metri, dar execuția lovește bara transversală.

• 11 s s

Schimbare la CFR. Gîdea este înlocuit de Păun.

• 10 fm fm

Șansă pentru CFR Cluj! Mario Rondon șutează însă modest și Rîmniceanu reține sigur.

• 2 fm fm

FC Voluntari este prima care pune presiune la poarta adversă, dar șutul lui Ion Gheorghe trece departe de țintă.