”De ce stai doar o lună pe la echipe?”. Răspunsul dat de Nicolae Dică
FOTBAL:FC VOLUNTARI-FC HERMANNSTADT, SUPERLIGA SUPERBET (5.02.2024)
Voluntari - Hermannstadt, Live Video, 17:30, DGS1. Ilfovenii pot scăpa de locul de retrogradare directă
Fulham v Tottenham Hotspur, Premier League, Football, Craven Cottage, London, UK - 16 Mar 2024
Lovitură pentru Drăgușin! Anunțul lui Postecoglou
LIVE Liga Digi Sport
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
1 - 2
Voluntari Voluntari
Vi 14.02.2020 17:30

Chindia - Voluntari 1-2. Oaspeții au dat lovitura în prelungiri! Echipa lui Teja e pe val în acest început de an

14.02.2020, 18:30

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Chindia - Voluntari 1-2. Oaspeții se impun în prelungiri, prin golul marcat de Țîră. Echipa lui Teja este pe val în acest început de an. Dacă excludem restanța cu FCSB, cei de la Voluntari au câștigat toate meciurile de la reluarea sezonului.

Voluntari a câștigat duelul ultimelor clasate din Liga I. Pe terenul Chindiei, echipa lui Teja a deschis scorul după numai opt minute, prin Ion Gheorghe.

Țîră a adus victoria echipe sale

Replica jucătorilor lui Viorel Moldovan a venit pe final. Adrian Ioniță a egalat, dar gazdele nu au rămas cu niciun punct. În prelungiri, Cătălin Țîră a dat lovitura de trei puncte pentru Voluntari.

După 2-1 contra Chindiei, Voluntari a ajuns la trei victorii de la reluarea sezonului.

Știrea inițială.

Chindia Târgoviște și FC Voluntari deschid etapa cu numărul 25 din Liga 1, de la ora 17:30, în direct la Digi Sport 1.

După ce au obținut două victorii în cele trei partide disputate în 2020, ilfovenii speră să se apropie din nou de Academica Clinceni după această rundă. De partea cealaltă, Chindia vine după un succes important, la Giurgiu, scor 2-1 în fața Astrei. Înaintea meciului direct, Chindia și FC Voluntari sunt despărțite de zece puncte.

• Meciul Chindia Târgoviște - FC Voluntari va fi transmis în direct pe Digi Sport 1 şi pe site-ul digisport.ro, pentru abonaţii RCS-RDS.

Viorel Moldovan, meciul 85 în Liga 1

Pentru antrenorul gazdelor, Viorel Moldovan, va fi meciul cu numărul 85 în Liga 1. Fostul atacant le-a mai antrenat pe FC Vaslui, FC Brașov și Sportul Studențesc în Liga 1, având în total 28 de victorii, 21 de remize și 35 de înfrângeri. Viorel Moldovan a câștigat 41.7% din totalul punctelor puse în joc în cariera sa de antrenor în Liga 1.

Chindia e favorită la casele de pariuri, având o cotă de 2.45 pentru un succes în fața ultimei clasate. FC Voluntari are o cotă de 3.00 pentru un eventual succes la Ploiești.

Echipele probabile:

• Chindia: D. Moldovan - Corbu, Benga, Diallo, Ad. Ioniță - Pitfor, Rață, Bic, Yameogo - Ivancic, Berisha
  • FC Voluntari: Cojocaru - Struna, Pașcanu, C. Achim, Kocic - Gorobsov, De Lucas - Căpățână, Eric, I. Gheorghe - Simonovski
  • 95 final

Final de meci.

• 93 g g

Goool Voluntari! Țîră aduce victoria echipei sale în minutele de prelungiri.

• 83 g g

Goool Chindia. Ioniță restabilește egalitatea cu o lovitură de cap din 6 metri.

• 80 oc oc

Ocazie pentru Voluntari. Gorobsov șutează periculos, pe sub zid, din lovitură liberă, de la aproximativ 20 de metri, dar mingea trece milimetric pe lângă poartă.

• 78 cg cg

Diallo vede cartonașul galben.

• 67 s s

Schimbare și la Voluntari. Iese Ion Gheorghe și intră Sanoh.

• 66 s s

Schimbare la Chindia. Iese Piftor și intră Ioniță.

• 61 s s

Schimbare la Chindia. Iese Berisha și intră Dangubic.

• 57 cg cg

Căpățână vede cartonașul galben.

• 55 oc oc

Ocazie pentru Chindia. Berisha trimite cu capul din 8 metri, puțin pe lângă poarta oaspeților.

• 55 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Eric și intră Laidouni.

• 49 cg cg

Struna vede cartonașul galben.

A început repriza secundă.

Schimbare la Chindia. Iese Negrea și intră Neguț.

Pauză.

• 43 oc oc

Ocazie pentru Chindia. Ivancic are o execuție superbă din interiorul careului, dar mingea se duce puțin pe lângă poartă.

• 24 cg cg

Simonovski vede cartonașul galben.

• 8 g g

Goool Voluntari! Ion Gheorghe deschide scorul cu un șut frumos din interiorul careului de 16 metri.

• 4 oc oc

Ocazie pentru Chindia. Berisha șutează periculos de la aporximativ 16 metri, dar mingea este reținută de Cojocaru.