Captură de ecran 2024-03-28 134755
Oficial UTA Arad a luat decizia, după ce a fost ”decapitată” de Comisia de Disciplină
bergodi-2
Cristiano Bergodi a tras un semnal de alarmă înaintea meciului cu Universitatea Craiova
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
2 - 1
Politehnica Iași Politehnica Iași
Sb 07.12.2019 18:00

Chindia - Politehnica Iaşi 2-1 | Elevii lui Viorel Moldovan au întors rezultatul în doar patru minute

07.12.2019, 19:54

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Chindia Târgoviște a reușit să pună punct seriei negative de șapte meciuri fără victorie! Elevii lui Viorel Mldovan s-au impus cu 2-1 în fața celor de la Poli Iași într-un meci foarte disputat!

Moldovenii au marcat chiar la un minut după pauză, printr-o execuție de efect a lui Platini. După 13 minute, târgoviștenii au reușit egalarea prin Daniel Florea. La doar patru minute după golul egalizator, Cristian Cherchez a adus bucurie fanilor Chindiei. A marcat și a stabilit scorul final, 2-1 pentru formația sa.

ȘTIREA INIȚIALĂ:

Chindia şi Politehnica Iaşi sunt două dintre echipele din Liga 1 aflate în criză. Târgoviştenii lui Viorel Moldovan se află pe loc de baraj, 12, după ce au pierdut pe linie în ultimele trei etape, în care au marcat trei goluri şi au primit 13.

Chindia n-a câştigat deloc în ultimele şapte etape şi vine după un 1-4 pe terenul lui Dinamo.

Politehnica Iaşi e pe locul 9, iar play-off-ul pare doar un vis după eşecurile din ultimele două etape cu Dinamo şi FCSB. Echipa lui Mihai Teja e fără victorie în ultimele cinci runde, în care are un singur punct.

• 95 fr2

Meciul s-a încheiat.

• 92 oc oc

Florea a avut o ocazie foarte mare! A făcut o preluare foarte bună și l-a pus la grea încercare pe portarul oaspeților.

• 90 cg cg

Și Vadim Rață a primit un avertisment.

• 89 cg cg

Cristian Neguț a primit un cartonaș galben după o intrare dură.

• 85 cg cg

Daniel Novac a primit un avertisment din partea centralului partidei.

• 84 cg cg

Mihai Aioani, portarul Chindiei, a văzut cartonașul galben pentru tragere de timp.

• 83 oc oc

Nouă ocazie pentru Chindia! După un contraatac periculos elevii lui Viorel Moldovan nu au putut marca și golul cu numărul trei. Scorul rămâne 2-1.

• 77 s s

Mihai Teja a schimbat pentru ultima dată în acest meci: A ieșit Passaglia și a fost introdus Adrian Bălan

• 74 s s

Antrenorul Chindiei l-a scos pe Ovidiu Bic și l-a introdus pe Vadim Rață

• 73 s s

Cristian Cherchez a fost înlocuit și i-a cedat locul lui Josip Ivancic.

• 68 cg cg

Denis Dumitrașcu a văzut cartonașul galben.

• 67 s s

Mihai Teja l-a scos Răzvan Onea și l-a introdus pe Cabral

• 63 g g

GOOOOOL! Cristian Cherchez a marcat golul doi al Chindiei la doar patru minute după reușita lui Florea! Elevii lui Viorel Moldovan au întors rezultatul! Scorul este 2-1

• 59 s s

Mihai Teja a efectuat o primă schimbare: L-a scos pe Cosmin Bîrnoi și l-a trimit în teren pe Doru Popadiuc

• 59 g g

GOOOOOL! Daniel Florea a restabilit egalitatea după doar 13 minute! Scorul este 1-1

• 56 s s

Viorel Moldovan a efectuat o primă schimbare: A fost scos Yameogo și a fost introdus Ioan Andrei Dumiter

• 46 g g

GOOOOOL! Platini a marcat un gol frumos, după o centrare venită din partea lui Loshaj. După o preluare pe piept, jucătorul din Insula Capului Verde a trimis la colțul lung și a deschisc scorul! Este 1-0 pentru moldoveni!

Repriza a doua a început.

Prima repriză s-a încheiat.

• 42 oc oc

Ocazie mare pentru Poli Iași! Andrei Cristea a executat foarte bine o lovitură liberă, dar Aioani a avut o paradă salvatoare de excepție!

• 39 oc oc

Ocazie pentru Poli Iași! Andrei Cristea a primit un balon în centrul careului, însă era înconjurat de adversari și a trimis mingea pe lângă poartă.

• 8 oc oc

Ocazie mare pentru Chindia! Neguț a tras la poartă, însă Andrei Radu a deviat mingea și scorul a rămas 0-0