FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2024)
Fotbalistul de la CFR care ”l-a dat pe spate” pe Ioan Varga: ”Îmi place mult de el”
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
2 - 2
Hermannstadt Hermannstadt
Lu 18.03.2019 18:00

Concordia - FC Hermannstadt 2-2. S-a jucat doar în primele 18 minute, când s-au marcat toate golurile!

18.03.2019, 19:20

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

Concordia Chiajna a remizat, luni, pe teren propriu, scor 2-2, cu FC Hermannstadt, într-un meci nebun din etapa a 2-a din play-out-ul Ligii I, ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Oaspeţii au condus cu 2-0, prin golurile marcate de Tsoumou (4') şi Jazvic (12'), dar gazdele au egalat în doar două minte, prin Gorobsov (16') și Bawab (18').

Hermannstadt a avut 2-0 în debutul partidei de la Chiajna, dar a plecat cu un singur punct: Concordia a egalat în două minute! Primele 18 de minute au fost de foc la Chiajna - atunci s-au marcat toate cele patru goluri. După 0-2 cu Mediaş, Sibiul spera să facă scor - Tsoumou şi Jazvic au înscris când nu trecuse nici un sfert de oră din meci.

Replica gazdelor a venit imediat - Bawab i-a aşezat mingea lui Gorobsov, care a marcat superb, apoi algerianul a egalat. După 2-2 la Chiajna, Hermannstadt a rămas fără victorie în play-out. Concordia, lanterna roşie, are 17 etape la rând de la ultimul succes.

• 90 final

FINAL. Din păcate, repriza a doua nu s-a ridicat la nivelul primelor 45 de minute, iar tabela a rămas neschimbaăa până la final.

• 79 s s

Blănaru intră în locul lui Jazvic la oaspeți.

• 78 oc oc

OCAZIE! Bawab reia din foarfecă, mult pe lângă!

• 71 s s

Ropotan este înlocuit cu Albu.

• 65 s s

Dumitriu îl schimbă pe Offenbacher, la oaspeți.

• 58 fm fm

Bărboianu încearcă o execuție pretențioasă de la jumătatea terenului, dar nu prinde poarta.

• 45 sr1

PAUZĂ. O repriză cu 4 goluri marcate în primele 18 minute. Oaspeții au deschis scorul, apoi s-au desprins, dar gazdele au revenit cu două goluri în două minute, primul dintre acestea fiind o execuție de splendoare.

• 40

Meciul s-a mai liniștit. Concordia se află de minute bune la conducerea partidei, dar nu a mai reușit să pună în pericol poarta adversă.