Ce a spus Louis Munteanu despre viitorul său la Farul: atacantul e pe lista FCSB-ului și a Rapidului
FOTBAL:ASTRA GIURGIU-STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 ORANGE (16.04.2016)
Un rival nu crede în varianta Marius Șumudică la Rapid: ”Este un subiect închis”
LIVE Stirile Digi Sport
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
1 - 3
Voluntari Voluntari
Lu 25.02.2019 20:00

Concordia - Voluntari 1-3. Trupa lui Bergodi s-a dezlănțuit în repriza secundă, deși a fost condusă

25.02.2019, 19:20

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

FC Voluntari nu mai este ultima în clasament. A făcut schimb de locuri cu Concordia Chiajna, pe care a învins-o cu 3-1 în deplasare,în penultima etapă din sezonul regulat. Oamenii lui Bergodi au ratat două ocazii în prima repriză, însă în cea de-a doua, portarul Vâtcă a făcut minuni la acțiunile lui Moussa, Alexe și Cadamuro.

Goalkeeperul celor de la Voluntari s-a făcut apoi de râs la golul lui Moussa, după ce a ieșit greșit pe o centrare. Două minute mai târziu, Tudorie a egalat, iar după alte 4 minute, Voluntariul a preluat conducerea, prin Ionuț Balaur. Până la final, Voluntariul a mai marcat o dată, prin Gadze, care a stabilit scorul final, Concordia - Voluntari 1-3.

Chiajna rămâne cu un singur punct în ultimele 4 meciuri din 2019 și avea 8 înfrângeri la rând până la remiza surprinzătoare cu FCSB, din etapa trecută.

• 90+4 fr2

Final de meci. Chiajna - Voluntari se termină 1-3.

• 90+3 oc oc

Chiajna ratează ultima ocazie a meciului. După o centrare din corner, în careu, Albu nu îl aude pe Alexe, care era în spatele său și care putea trimite cu capul mai bine. Cei doi se încurcă, iar Albu trimite mingea pe lângă.

• 87 g g

GOOOOOL Voluntari! Gadze ia o acțiune pe cont propriu, înaintează spre careu și îl învinge pe portarul Caparco.

• 84 s s

Ricardinho intră în locul lui Krasniqi.

• 78 s s

Ivanovici intră în locul lui Ropotan.

• 75 g g

GOOOOOL Voluntari! După un corner, Ionuț Balaur își aduce echipa în avantaj.

• 73 s s

Albu intră în locul lui Cristescu.

• 71 g g

GOOOOOL Voluntari! Tudorie ia o acțiune pe cont propriu și marchează din unghi

• 69 g g

GOOOOOL Concordia! La cornerul care a urmat, Moussa a marcat, după ce Vâtcă s-a făcut de râs și a ieșit greșit. Până atunci, portarul făcuse adevărate minuni.

• 69 oc oc

Cadamuro intră în careu, driblează tot ce întâlnește în cale, șutează, însă Vâtcă scoate din nou, cu o intervenție salvatoare.

• 67 s s

Deac intră în locul lui Ionuț Gheorghe.

• 58 oc oc

Grădinaru centrează de pe partea dreaptă, până în centrul careului, acolo unde este Marius Alexe, dar șutul fostului atacant dinamovist e prins de Vâtcă. Portarul Voluntariului face minuni în poartă.

• 54 oc oc

Ocazie mare Chiajna. Ropotan centrează în diagonală până în careu, la Sofiane Moussa, care a trimis cu capul din câțiva metri, fiind marcat de un fundaș, dar Vâtcă a fost din nou pe fază.

Moussa îl înlocuiește pe Nivaldo

Începe repriza a doua.

Finalul primei reprize. Cele două echipe sunt la egalitate, 0-0, după câteva ocazii imense

• 42 oc oc

Cristescu scapă singur spre poartă, dar Vâtcă respinge șutul său cu un reflex de portar de handbal.

• 39 oc oc

Tudorie accelerează spre poartă, întoarce pentru Gadze, însă ghanezul luftează, scoțându-l din sărite pe Bergodi.

• 31 cg cg

Krasniqi primește cartonaș galben.

• 31 cg cg

Ropotan primește cartonaș galben.

• 28 oc oc

Prima ocazie a Concordiei vine prin Nivaldo, care pătrunde în careu și șutează, dar Vâtcă intervine și boxează.

• 20 cg cg

Grădinaru primește cartonaș galben.

• 17 oc oc

Ocazie mare a celor de la Voluntari. O centrare de pe dreapta a lui Răuță îl găsește liber în careu pe Gazde, care șutează din "drop", dar mingea cade pe plasă.

• 13 oc oc

Laidouni trimite un șut superb, cu exteriorul, dar mingea trece pe lângă poartă.