Screenshot 2024-04-26 001230
Costel Gâlcă a recunoscut superioritatea CFR-ului: ”Am fost prea respectuoși cu ei”
Gheorghe Hagi la conferinta de presa de dupa meciul de fotbal dintre Universitatea Craiova si Farul Constanta, cont�¢nd
”Au excelat!”. Gică Hagi a avut numai laude pentru foștii săi jucători. Cele trei nume pe care le-a rostit
adrian mutu
Jucătorul CFR-ului l-a făcut ”praf” pe Adrian Mutu, după victoria cu Universitatea Craiova: ”Nu are caracter”
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
2 - 0
Viitorul Viitorul
Sb 22.09.2018 22:00

Craiova - Viitorul 2-0. Oltenii câştigă graţie "dublei" reuşite de bosniacul Koljic

22.09.2018, 22:52

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Video Craiova - Viitorul 2-0 | Universitatea Craiova a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, FC Viitorul, într-un meci din etapa a noua a Ligii I.

Universitatea Craiova a deschis scorul încă din minutul 5 al partidei cu Viitorul. Bosniacul Koljic a marcat a treia etapă la rând, după reuşitele cu Dinamo şi Gaz Metan. Mihăilă şi Kelic au lovit apoi barele porţii lui Buzbuchi, în timp ce Bărbuţ a fost ghinionistul primei reprize. A avut două ocazii mari. Koljic a reuşit dubla la trei minute după pauză, în urma cornerului executat de fostul constănţean Cicâldău. Pigliacelli o putea readuce în meci pe Viitorul, dar Voduţ n-a reuşit să profite. Atacantul oaspeţilor şi-a mai trecut în cont, apoi, o ratare mare. Nici Ianis Hagi n-a reuşit să marcheze, iar oltenii s-au impus cu 2 la 0.

Craiova a ajuns la 14 puncte în clasament, cu două mai puţin decât liderul CFR Cluj.

• 90+3 final

FINAL DE MECI. Victorie clară a Universităţii Craiova, în faţa celor de la Viitorul. Bosniacul Koljic a reuşit o dublă, în minutele 5 şi 48.

• 75 fm fm

Ciobanu încearcă să îl suprindă pe Pigliacelli cu un şut de la 30 de metri, mingea trece peste poartă.

• 71 fm

Buzbuchi respinge în corner de lângă Koljic.

• 69 cg cg

Kelic este avertizat.

• 67 oc oc

Ianis Hagi execută bine o lovitură liberă de la 20 de metri, intervine superb Pigliacelli.

• 54 oc oc

Prima ocazie a Viitorului îi aparţine lui Voduţ. Acesta a încercat să îl lobeze pe Pigliacelli, după o gafă a portarului italian.

• 48 g g

GOOOL CRAIOVA. Koljic reuşeşte dubla. Atacantul Craiovei a reluat cu capul, din 6 metri, centrarea perfectă a lui Cicâldău.

• 47 oc oc

Ocazie Craiova. Şut Cicâldău, Buzbuchi scoate de sub bară.

• 46 cg cg

Ţîru este avertizat.

Prima schimbare efectuată de Hagi. A ieşit Lima, a intrat Voduţ.

• 46 fr1

PAUZĂ. Craiova conduce cu 1-0, la capătul unei prime reprize pe care a controlat-o cu autoritate.

• 45 oc oc

Încă o ocazie pentru Craiova. Bărbuţ a şutat de la marginea careul mare, Buzbuchi a respins în lateral.

• 35 oc oc

Ocazie Craiova. Bărbuţ primeşte o pasă de la Koljic, însă şutul acestuia este respins de Buzbuchi.

• 35 fm

Acţiune de atac a Craiovei. Donkor încearcă o execuţie spectaculoasă din foarfeca, mingea nu îi dă emoţii lui Buzbuchi.

• 24 oc oc

Kelic trimite în bară din 6 metri, cu o lovitură de cap.

• 19 oc oc

Ocazie imensă a Craiovei. Briceag i-a pasat lui Mihăilă, însă şutul acestuia a lovit bara lui Buzbuchi.

• 7 oc oc

Craiova domină acest început de meci. Acţiune pe partea dreaptă a lui Koljic, centrează în careu, dar Mihăilă trage în plasa laterală.