Avantaj pentru FCSB, după Farul - CFR 5-1: ”roș-albaștrii”, tot mai aproape de adjudecarea titlului
Universitatea Cluj V. CFR Cluj, Romanian Superliga 1, Cluj-Napoca - 21 Aug 2023
Camora își ”mitraliază” colegii după umilința CFR-ului în fața Farului: ”Nu merităm niciunul să purtăm acest tricou!”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
3 - 2
Concordia Chiajna Concordia Chiajna
Vi 05.04.2019 22:00

Dinamo - Concordia 3-2. Papazoglou, dublă și assist! Zenke, primul gol pentru "câini"

05.04.2019, 22:50

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Dinamo - Concordia 3-2 VIDEO. La fel ca în urmă cu o lună, Dinamo a învins-o pe Chiajna în Ştefan cel Mare. Papazoglu a fost omul meciului, cu o dublă și o pasă decisivă.

Dinamo a urcat pe primul loc în play-out după o nouă victorie cu Chiajna. La fel ca în ultima etapă a sezonului regulat, grecul Papazoglou a deschis scorul. Tot el a reuşit dubla, la prima ocazie din repriza a doua. Al treilea străin adus de Rednic, Simon Zenke a făcut 3-0 şi s-a bucurat spectaculos.

Fără victorie de şase luni, de la 1-0 la FCSB, Chiajna a replicat cu voleul lui Petre Ivanovici. La ultima fază, Bawab a înscris şi el cu capul. A fost prea târziu, însă, şi Dinamo s-a impus cu 3-2.

Știrea inițială

Dinamo - Concordia Chiajna este primul meci din etapa 4-a a play-out-ului din Liga 1. Partida se dispută în Ștefan cel Mare și poate fi urmărită ÎN DIRECT la Digi Sport 1. Remiză n-a fost niciodată între cele două echipe, în nouă meciuri de până acum pe terenul lui Dinamo, care a câştigat şase şi a pierdut trei.

"Câinii" vor să îndulcească ratarea play-off-ului cu primul loc în play-out, la fel ca anul trecut, dar Concordia e disperată să câştige. Ilfovenii sunt ultimii în clasament, la şase puncte de baraj.

"Meci important pentru noi în lupta pentru locul 7, n-o să fie uşor deoarece Chiajna îşi joacă ultima şansă", a declarat antrenorul lui Dinamo, Mircea Rednic.

"N-ar fi o surpriză să retrogradam, surpriza ar fi să ne salvăm", a spus şi "principalul" Concordiei, Adrian Falub.

"Nu este o echipă de speriat cum era înainte Dinamo. Din ce îmi amintesc, anul trecut aici, acasă, au scăpat ieftin, şi eu cred că vom învinge", a afirmat Andrei Marc.

În ultimul meci direct jucat în "Groapă", Dinamo a învins-o greu pe Concordia Chiajna, cu 2-1.

ECHIPELE PROBABILE

Dinamo: Mandanda - Dussaut, Klimavicius, R. Grigore, Aliji - Zenke, I. Filip, Nistor, Sorescu - Montini, Papazoglou

Concordia Chiajna: Râmniceanu - Bărboianu, Meira, A. Marc, A. Radu - Gorobsov, Ropotan - Grădinaru, Bawab, Alexe - Moussa.

Arbitri: Adrian Comănescu - Marius Marica şi Bogdan Velicu.

Dinamo - Concordia Chiajna va fi în direct la Digi Sport 1 în această seară, de la ora 21:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

• 90+4 fr2

Final de partidă în Ștefan cel Mare. Dinamo - Concordia Chiajna 3-2

• 90+3 g g

GOOOL CONCORDIA! GOOL BAWAB! Iordanianul îl învinge pe Mandanda cu o lovitură de cap. Golul vine însă prea târziu. A fost ultima fază a meciului

• 83 oc oc

OCAZIE DINAMO! Italianul Montini reia din foarfecă, de la 8 metri, dar mingea trece peste transversala porții lui Rîmniceanu

• 75 cg cg

Reda Jaadi este avertizat de centralul Adrian Comănescu

• 74 cg cg

Albu are o intrare întârziată și este și el avertizat

• 71 oc oc

OCAZIE DINAMO! Jaadi scapă singur cu Rîmniceanu și încearcă o scăriță, dar portarul Concordiei respinge

• 68 g g

GOOOL CONCORDIA! GOOOL IVANOVICI! Proaspăt intrat pe teren, Ivanovici îl învinge pe Mandanda cu o execuție din voleu, cu exteriorul

• 55 g g

GOOOOL DINAMO! GOOOL ZENKE! Marcator la primele două reușite ale câinilor, grecul Papazoglou a pasat decisiv pentru Zenke, care a făcut un dribling scurt și a șutat fără speranțe pentru Rîmniceanu

• 48 g g

GOOOOL DINAMO! GOOOL PAPAZOGLOU! Dussaut centrează din flancul drept și atacantul drept reia în poarta lui Rîmniceanu

A început repriza secundă a partidei din Ștefan cel Mare. Nicio modificare la pauză în cele două echipe

Final de primă repriză. Dinamo - Concordia 1-0, la pauză. Unicul gol al primei reprize a fost marcat de Papazoglou

• 39 cg cg

Dussaut este al treilea jucător avertizat de centralul Comănescu în această repriză secundă

• 31 fm fm

Bawab trage de la distanță, dar mingea nu găsește spațiul porții lui Mandanda

• 28 g g

GOOOL DINAMO! GOOOL PAPAZOGLOU! Atacantul grec deschide scorul cu o reluare din prima, după o centrare venită din flancul stâng, de la Aliji

• 22 cg cg

Gorobsov este și el avertizat, pentru o intrare dură la mijlocul terenului

• 18 cg cg

Zenke este primul jucător avertizat în această partidă. Mijlocașul lui Dinamo a avut o intrare cu talpa asupra lui Gorobsov

• 12 s s

Modificare la Dinamo. Klimavicius iese, accidentat, iar în locul său intră Ricardo Grigore

• 2 oc oc

OCAZIE CONCORDIA! Gorobsonv trage cu efect dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri, dar Mandanda este atent și respinge