Dan Nistor lovit
Verdictul medicilor, după ce Dan Nistor a fost lovit dur în meciul de la Galați. Ce se va întâmpla cu jucătorul
dan-nistor
Video&Foto Imagini dure! Care e starea lui Dan Nistor, după ce a fost umplut de sânge de un adversar
runar-sigurjonsson11
Oficial A fost cel mai bine plătit fotbalist din SuperLigă, a rămas șomer 3 luni, iar acum și-a găsit echipă! Ce salariu are
Liga Digi Sport
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
2 - 0
Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi
Vi 08.03.2019 20:30

Dinamo - Dunărea Călăraşi 2-0. Nistor și Montini au marcat pentru dinamoviști în primul meci din play-out

08.03.2019, 20:30

• SuperLiga: Voluntari - FCU Craiova, marți, 17:00, DGS 1

• SuperLiga: Botoșani - Dinamo, marți, 19:30, DGS 1

Dinamo a debutat cu o victorie în play-out, în fața Dunării Călărași. Căpitanul Dan Nistor a deschis scorul în minutul 24, cu un șut din poziție centrală, după o pasă de la Ait-Atmane. Câteva minute mai târziu, dinamoviștii au avut emoții la lovitura liberă executată de Henderson, dar portarul Mandanda, pe care Mircea Rednic a decis să mizeze, a fost pe fază. Până la pauză, francezul s-a remarcat din nou și a avut o dublă intervenție la șuturile lui Ammari și Mediop, iar prima repriză s-a încheiat cu ocazia uriașă a lui Klimavicius.

"Câinii" au ratat apoi și în repriza a doua, la o gafă a portarului Calancea, prin Papazoglu și Filip. Mandanda a fost din nou pus la încercare de oaspeți, prin Munteanu, însă meciul s-a terminat cu gol în poarta cealaltă. Golgheterul dinamoviștilor, Montini, a marcat în prelungiri și a stabilit scorul final, Dinamo - Dunărea 2-0.

• 90+4 fr2

Final de meci. Dinamo se impune cu 2-0, prin golurile lui Nistor și Montini.

• 90+3 g g

GOOOOOL Dinamo! Zenke îi pasează lui Montini, iar italianul finalizează simplu, cu o execuție de atacant de clasă. Este al optulea gol în 11 meciuri pentru Dinamo.

• 86 oc oc

Mandanda prinde cu emoții șutul frumos al lui lui Munteanu.

• 84 cg cg

Iancu primește cartonaș galben.

• 78 s s

Valentin Munteanu intră în locul lui Ammari.

• 75 s s

Daniel Popa intră în locul lui Papazoglu.

• 73 oc oc

Portarul Calancea gafează și pasează la dinamovistul Papazoglu, care șutează din interiorul careului, Calancea respinge până la un coleg, mingea ajunge apoi la Filip, care trimite pe lângă.

• 71 cg cg

Steliano Filip primește cartonaș galben.

• 69 cg cg

Zenke primește cartonaș galben.

• 68 oc oc

Nistor centrează în careu, iar Zenke reie cu capul pe lângă.

• 65 s s

Mircea Rednic îl înlocuiește pe Reda Jaadi cu Simon Zenke.

• 53 s s

Intră Gabi Iancu în locul lui Mediop.

• 50 s s

Ait Atmane este înlocuit cu Ndiaye.

Începe repriza secundă.

• 45+1 oc oc

După un corner, Papazoglu prelungește cu capul până la Klimavicius, însă fundașul lituanian ratează exasperant din câțiva metri.

Dinamo intră în avantaj la pauză, 1-0.

• 35 s s

Daniel Benzar intră în locul lui Vlădoiu.

• 35 oc oc

Ammari șutează tare, dar Mandanda boxează. Faza continuă, mingea ajunge la Mediop, dar Mandanda intervine încă o dată.

• 32 oc oc

Montini centrează pentru Papazoglu, care trimite cu capul, dar Calancea prinde.

• 26 oc oc

Henderson execută o lovitură liberă, din poziție centrală, dar Mandanda e pe fază și respinge.

• 24 g g

GOOOOOL Dinamo! Dinamoviștii recuperează după o pasă greșită a oaspeților, mingea ajunge la Ait Atmane care pasează perfect pentru Nistor, iar căpitabul "câinilor" trece de un adversar și șutează plasat pentru 1-0.