Screenshot 2024-02-27 184116
Leo Grozavu a spus ce i-a lipsit echipei sale în eșecul de la Galați. ”Mai trebuie să vorbesc eu?”
FOTBAL:OTELUL GALATI-POLITEHNICA IASI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (16.03.2024)
Video Oțelul - Poli Iași 1-0. Maciel a fost decisiv, iar Dorinel Munteanu debutează cu o victorie în play-out
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Trei milioane de lire sterline pentru Philip Otele!
Etapa 1 Liga a2-a: Corvinul Hunedoara-Gloria Buzau
Play-off
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti
0 - 0
Sepsi Sepsi
Sb 13.02.2021 21:00

Dinamo - Sepsi 0-0. Oaspeții, aproape de autogol, au fost salvați de bară în minutul 85

13.02.2021, 22:50

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

După ce a eliminat rivala FCSB în optimile Cupei, Dinamo nu a impresionat în campionat, în fața lui Sepsi. La minus 3 grade și obosiți după efortul depus cu FCSB, "câinii" au remizat alb în etapa a 23-a, însă puteau lua 3 puncte dacă nu se opunea bara în minutul 85.

Dinamo - Sepsi 0-0. "Câinii" au trei meciuri la rând fără victorie și fără gol marcat

"Câinii" au ratat prima șansă în minutul 8, când Bani a fost incomodat de săritura pe sub minge a lui Ștefănescu, iar apoi același Bani a tras peste poartă. Au fost singurele acțiuni cât de cât mai legate din prima repriză.

În partea secundă, șutul lui Nemec s-a dus exact pe direcția portarului, iar apoi Sepsi a avut prima șansă abia în minutul 57, prin Safranko. Tot Sepsi a presat și a mai ratat două șanse la câteva secunde distanță, iar în minutul 81, Aganovic s-a făcut de râs și a călcat pe minge într-o situație excelentă.

Echipa lui Leo Grozavu a mai ratat o ocazie în minutul 81, însă în minutul 85, același Aganovic a fost aproape de autogol, după ce a deviat în bară și Dinamo - Sepsi s-a terminat 0-0. "Câinii" nu au mai câștigat de 3 etape, iar Sepsi are 4 remize la rând.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Dinamo revine la campionat, acolo unde nu strălucește deloc. După ce a eliminat pe FCSB din Cupă, scor 1-0, moralul ”câinilor” este excelent.

Gruparea din ”Ștefan cel Mare” are totuși două eșecuri la rând în Liga 1, cu FCSB și cu Universitatea Craiova, ambele pierdute cu același scor, 0-1, așa că echipa e acum pe locul 11 cu 25 de puncte. Adică la opt lungimi de FC Botoșani și Academica Clinceni, formații aflate pe ultimele două locuri care asigură prezența între primele 6.

Sepsi, adevărat vine după un 3-3 spectaculos cu Poli Iași, înregistrat la Sfântu Gheorghe, după 3-1 la pauză, dar echipa pare a-și reveni după ce a fost ”lovită” din plin de COVID-19.

Oricum, se anunță un meci extrem de spectaculos, mai ales că Dinamo nu trebuie să rataze victoria dacă mai vrea să spere la Top 6.

LIVE VIDEO Dinamo - Sepsi, 21:00, Digi Sport 1 | Echipele probabile

Dinamo: Eșanu- Sorescu, Puljic, Ehmann, St. Filip- Gol, Anton, Răuță- Morsay, Nemec, Fabbrini
Antrenor: Jerry Gane

Sepsi OSK: Fejer – Deligiannidis – Bouehnna, Ninaj, Ștefănescu – L. Fulop, Gonzalez, Achahbar – Petrila, Sanfranko, Golofca
Antrenor: Leo Grozavu.

”Atât de jalnic nu a fost niciodată Dinamo!” Viorel Moldovan a dezvăluit cum a refuzat să-i preia pe alb-roșii

Viorel Moldovan a povestit la emisiunea Liga Digisport cum a fost la un pas să devină antrenorul lui Dinamo.

Se întâmpla în toamna lui 2019 după ce Eugen Neagoe a acuzat probleme de sănătate și Florin Prunea căuta un înlocuitor.

Fostul mare atacant era atunci antrenor la Chindia Târgoviște și nu regretă deloc decizia de a se răzgândi după ce, inițial, acceptase oferta din Ștefan cel Mare.

”A depins doar de mine atunci. M-am oprit într-o parcare pe drumul dintre Târgoviște și București și am spus nu. M-am gândit mai bine și mi-am schimbat direcția.

Mi-aș dori să antrenez pe Dinamo, dar nu în orice condiții. Am luat atunci o decizie înțeleaptă, dacă privesc retrospectiv”, a dezvăluit Viorel Moldovan.

Sepsi Sepsi
  • 90+3 fr2

Final de meci. Dinamo - Sepsi se termină 0-0.

• 90+3 s s

Csziszer intră în locul lui Aganovic.

• 85 oc oc

Bară Dinamo. După o centrare din corner, Aganovic e aproape de autogol, dar deviază în bară, iar Morsay dă pe lângă minge.

• 84 oc oc

Ocazie Sepsi. Lorand Fulop îi pasează lui Golofca în fața porții, dar șutul acestuia e blocat de Steliano Filip.

• 82 s s

Răuță intră în locul lui Achim.

• 81 oc oc

Ocazie Sepsi. Golofca recuperează o minge, combină cu Ninaj, care îi pasează lui Aganovic în marginea careului, dar acesta din urmă calcă pe minge într-o situație excelentă.

• 80 s s

Eder Gonzalez intră în locul lui Vașvari.

• 80 s s

Lorand Fulop intră în locul lui Safranko.