Dan Alexa a retrogradat în Liga 3, la o lună după ce a fost numit antrenor principal
COLOMBIA V ROMANIA
Un membru al ”Generației de Aur” dă de pământ cu Dinamo după ce a pierdut cu Botoșani: ”E deja amatorism pur!”
sepsi-fcsb
Live Video&Text Sepsi - FCSB 1-2, ACUM pe DGS 1. ”Roș-albaștrii” revin în avantaj. Florinel Coman a ieșit accidentat

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a reuşit o victorie clară, 3-0 în deplasare cu Dunărea Călăraşi, meciul având loc duminică în etapa a 20-a a Ligii I.

Scorul a fost deschis de francezul Bryan Nouvier în minutul 18. Macedoneanul Marko Simonovski a izbutit dubla, punctând în minutele 53, cu o execuţie spectaculoasă, şi 57.

Sepsi a arătat că şi-a revenit după eşecul din runda precedentă (0-1 acasă cu FC Botoşani) şi şi-a mărit şansele de calificare în play-off. Cu 30 de puncte, Sepsi este pe locul 5.

Dunărea rămâne cu 17 puncte şi se află pe locul 12, antepenultimul. Echipa din Călăraşi are cel mai slab atac din Liga I, doar 13 goluri marcate.

Dunărea are cinci eşecuri consecutive. Echipa antrenată de Dan Alexa nu a mai câştigat în Liga I din luna septembrie.

Sepsi Sepsi
  • 90 final

FINAL. Sepsi câștigă la scor partida de la Calărași, cu 3-0.

• 73 oc oc

OCAZIE DUNĂREA! Dobrosavlevici ratează reducerea handicapului din mijlocul careului mic!

• 72 cg cg

Nouvier vede cartonașul galben.

• 64 oc oc

OCAZIE SEPSI! Tandia se joacă cu apărarea adversă, dar în cele din urmă pericolul este îndepartat din preajma porții lui Cezar Lungu.

• 57 g g

GOOL SEPSI! Marko Simonovski bifează o dublă, după ce a pus latul în fața porții.

• 53 g g

GOOL SEPSI! Simonovski înscrie cu un șut spectaculos, cu stângul, din colțul careului mare! El a înscris și în partida tur.

• 49 cg cg

Ovidiu Hategan îi arată galben lui Gabriel Bogdan Simion.

Schimbare la gazde. Întră Sacha Clemence în locul lui Nicolae Carnat.

S-a reluat partida.

• 45+3 fr1

PAUZĂ. Sepsi conduce cu 1-0, grație reușitei lui Nouvier.

• 45+2 oc oc

OCAZIE DUNĂREA! Walace trimite cu capul, cu pământul, prinde Niczuly.

• 40 fm fm

Aymen Souda reușește un șut, care este blocat.

• 31 fm fm

Gabriel Vașvari înceracă un șut, dar ratează complet execuția.

• 22 fm fm

Walace reia cu capul, lobat, peste poartă.

• 21 cg cg

Ibrahima Tandia a fost avertizat și va absenta în următorul meci.

• 20

Gazdele înscriu, dar Hațegan a fluierat un fault.

• 18 g g

GOOL SEPSI! Bryan Nouvier înscrie din interiorul careului mic.

• 16 oc oc

OCAZIE. Gazdele produc prima acțiune de poartă periculoasă. Aymen Souda patrunde in care, dupa o combinatie, dar sutul sau pe jos este prins de Niczuly

• 12 fm fm

Nicolae Carnat trage pe poartă dar nu reușește sa-l surprindă pe Niczuly.

• 2 fm fm

Tandia trimite primul șut la poartă al meciului, din afara careului de 16 metri, pe lângă.