Costel Gâlcă a spus care este situația lui Alex Mitriță, după ce fotbalistul s-a accidentat din nou
Vejle Boldklub - FC Copenhagen, 3F Superliga, football, Denmark, Vejle
Costel Gâlcă a spus cum va gestiona relația cu Mihai Rotaru în privința deciziilor tehnice: ”O să fiu clar”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța
Argeș Argeș
1 - 2
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Vi 25.09.2020 22:00

FC Argeș - Craiova 1-2. Oltenii, de neoprit în prima repriză, puteau fi egalați în final. Piteștenii, ratarea sezonului

25.09.2020, 22:54

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

FC Argeș - Universitatea Craiova s-a terminat 1-2 , în etapa a cincea din Liga 1, după ce oltenii au părut că nu vor să-i dea nicio șansă nou-promovatei.

FC Argeș - Universitatea Craiova 1-2. Cicâldău, gol și pasă decisivă

În minutul 9, micuțul Cicâldău a deschis scorul cu capul pentru vicecampioană, iar Koljic, după o ratate din minutul 14, nu l-a mai iertat pe portarul Argeșului peste un minut.

Faza golului a fost însă una superbă, cu pasa decisivă dată de Cicâldău cu călcâiul și finalizarea în forță a bosniacului, care a ajuns la 6 goluri în primele 5 etape din acest sezon.

În ultimul minut al primei reprize, argeșenii au ratat o șansă uriașă, prin Malele, care nu a nimerit poarta din 4 metri.

FC Argeș - Universitatea Craiova 1-2. Piteștenii puteau egala pe final

În partea secundă, Koljic nu a nimerit poarta cu o lovitură de cap, iar șutul lui Nistor l-a întins pe portar. Tot Nistor a mai irosit o șansă, însă argeșenii au forțat, iar Pigliacelli a respins de sub transversală șutul lui Mușat.

În minutul 88, echipa lui Ionuț Badea a înscris prin Honciu și putea egala în prelungiri, însă Deac, aflat în offside, l-a pus la treabă pe Pigliacelli. Argeș - Craiova s-a terminat 1-2.

VIDEO cu rezumatul meciului:

Meciul dintre FC Argeș și Universitatea Craiova poate fi urmărit, de la ora 21:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și pe digisport.ro pentru abonații RCS-RDS.

Oltenii, lideri în Liga 1 cu patru victorii din tot atâtea meciuri, se deplasează la Pitești pentru duelul cu FC Argeș, echipă care caută prima victorie de la revenirea în Liga 1.

Piteștenii au un singur punct după primele patru etape, obținut pe teren propriu, cu UTA Arad, scor 1-1. În etapa precedentă, echipa lui Ionuț Badea a pierdut la scor de neprezentare la Giurgiu cu FCSB, 3-0.

De partea cealaltă, Craiova vine după victoria cu FC Voluntari de pe teren propriu, scor 2-1.

Cristiano Bergodi: ”Nu trebuie să lăsăm garda jos”

Antrenorul italian al oltenilor și-a motivat elevii înainte de meciul din etapa cu numărul cinci din Liga 1.

”Sper că vineri vom face un meci foarte bun, nu trebuie să lăsăm garda jos, şi să fim foarte concentraţi şi motivaţi, deoarece va fi un meci dificil, chiar dacă această echipă, FC Argeş, trece printr-o perioadă mai puţin bună. Asta se ştia, e o echipă nou-promovată şi poate avea probleme de adaptare la nivelul campionatului Ligii I”, a spus Bergodi.

Argeș Argeș
  • 90+5 fr2

Final de meci. Argeș - Craiova se termină 1-2.

• 90+5 cg cg

Nistor primește cartonaș galben.

• 90+3 oc oc

Ocazie Argeș. Deac a încercat un lob cu capul, dar Pigliacelli a respins, însă jucătorul argeșenilor se afla în offside.

• 90 s s

Năstăsie intră în locul lui Meza Colli.

• 89 cg cg

Deac primește cartonaș galben.

• 88 g g

GOOOOL FC Argeș! După o centrare plouată a lui Deac, Honciu preia în careu dintre Marius Constanin și Bălașa și înscrie printre picioarele lui Pigliacelli.

• 82 s s

Mateiu intră în locul lui Bic.

• 82 oc oc

Ocazie Argeș. Șutul lui Mușat, din unghi, e respins de Pigliacelli peste transversală.