FOTBAL: UTA ARAD - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (18.03.2024)
Video Fotbalistul din SuperLiga care a purtat microfon în timpul meciului. ”Nu avem soluții”
FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-ACADEMICA CLINCENI, PLAY OUT LIGA 1 CASA PARIURILOR (30.04.2022)
Primul club din SuperLigă care vrea să ia măsuri împotriva lui Cosmin Matei. Scenariul invocat de patron
giovanni becali 9
Giovanni Becali l-a convins și semnează contractul!
Etapa 1 Liga a2-a: Corvinul Hunedoara-Gloria Buzau
Play-off
Botoşani Botoşani
1 - 1
Voluntari Voluntari
Du 20.12.2020 16:30

Botoșani - Voluntari 1-1. Ilfovenii au egalat cu un supergol. Moldovenii, cu ocazii uriașe, au cerut penalty în prelungiri

20.12.2020, 18:15

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Botoșaniul a bifat al cincilea meci consevutiv fără înfrângere, 1-1 cu FC Voluntari, însă a ratat șansa să încheie anul pe loc de play-off.

Botoșani - Voluntari 1-1. Meci spectaculos, cu ocazii uriașe

Meciul a început cu două ocazii ale ilfovenilor, ambele prin Jefte Betancor. Moldovenii au răspuns prin Keyta, ioar apoi același Jefte a mai ratat o șansă bună. Pe finalul primei reprize, Botoșaniul a mai ratat de două ori, prin Tîrcoveanu și Florescu.

În repriza a doua, echipa antrenată de Marius Croitoru a atacat în valuri, iar portarul Rîmniceanu a repins miraculos mingea trimisă de Al Mawas. În minutul 50, botoșănenii au primit penalty la un duel dintre Tîrcoveanu și Mailat, iar Keyta a transformat lovitura de pedeapsă.

Peste două minute, șutul cu efect al lui Tîrcoveanu a ocolit poarta, iar Papa a șutat spectaculos, dar pe lângă vinclu.

Botoșani - Voluntari 1-1. Moldovenii au ratat lansa de a termina anul pe loc de play-off

Tîrcoveanu a rămas apoi singur cu portarul, dar a preferat să paseze înapoi, greșit. Voluntariul a dat semnul revenirii în minutul 60, când portarul Botoșaniului a avut un reflex spectaculos la șutul lui Stoica, din câțiva metri.

Apoi tot Stoica a șutat cu efect, însă puțin peste poartă. Echipa lui Marius Croitoru a continuat atacurile , iar Keyta și Al Mawas nu au reușit să înscrie. În cele din urmă, cei care au marcat au fost ilfovenii, care au egalat printr-un șut superb al lui Grădinaru, de la 25 de metri.

Botoșani - Voluntari 1-1. Moldovenii au cerut penalty în prelungiri

Finalul de meci a fost unul extrem de animat. Mai întâi, Toutouh nu l-a putut învinge pe Rîmniceanu din 2 metri, iar Papa a trimis peste poartă.

În prelungiri, moldovenii au cerut penalty la un duel dintre Camara și Buliga, dar arbitrul Istvan Kovacs nu a dat nimic, spre disperarea lui Marius Croitoru, care a primit cartonaș roșu.

Botoșani - Voluntari s-a terminat 1-1, iar moldovenii au ratat șansa de a terminat anul pe loc d play-off, chiar dacă nu a mai pierdut de 5 etape. De cealaltă parte, ilfovenii nu au mai pierdut nici ei de 5 meciuri.

VIDEO cu rezumatul meciului:

FC Botoșani - FC Voluntari, al doilea meci de duminică contând pentru etapa a 15-a din Liga 1, se dispută de la ora 16:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

Neînvinsă în ultimele patru partide de campionat, FC Botoșani este obligată să câștige pentru a reveni pe ultimul loc de play-off. Moldovenii au 17 puncte, iar un succes astăzi i-ar duce la egalitate cu Chindia Târgoviște, ocupanta locului 6.

LIVE VIDEO FC Botoșani - FC Voluntari, 16:30, Digi Sport 1

De partea cealaltă, FC Voluntari nu se regăsește după probleme cauzate de COVID-19. Ilfovenii au patru meciuri consecutive fără victorie, dintre care trei eșecuri, și se află pe locul 13, cu 14 puncte.

FC Botoșani și FC Voluntari s-au mai întâlnit de 18 ori în Liga 1. Moldovenii s-au impus de 9 ori, ilfovenii au câștigat 4 partide, iar 5 dueluri s-au încheiat la egalitate.

În sezonul precedent, FC Botoșani a câștigat ambele întâlniri: 4-1, pe teren propriu și 2-1, în deplasare.

• 90+4 fr2

Final de meci. Botoșani - Voluntari se termină 1-1.

• 90+3 cg cg

Marcelo Lopes primește cartonaș galben.

• 90+1 fm fm

Botoșănenii cer penalty la un duel dintre Camara și Buliga.

• 81 oc oc

Ocazie Botoșani. Al Mawas centrează din corner, iar Papa trimite cu capul puțin peste poartă.

• 78 oc oc

Ocazie Botoșani. Florescu prelungește pentru Al Mawas în banda dreaptă, sirianul pătrunde și centrează din apropierea tușei, pentru Toutouh, care trage din apropiere, dar Rîmniceanu respinge.

• 75 s s

Toutouh intră  în locul lui Tîrcoveanu.

• 74 g g

GOOOOL Voluntari! Răzvan Grădinaru egalează cu un șut superb, cu efect, în vinclu, de la peste 25 de metri.

• 65 oc oc

Ocazie Botoșani. Holzman centrează în fața porții, de unde Al Mawas reia cam slab, iar Rîmniceanu prinde.

• 64 oc oc

Ocazie Botoșani. Holzman combină cu Keyta, care trage cu efect, spre vinclu, dar pe lângă poartă.

• 63 oc oc

Ocazie Voluntari. Borțoneanu îi pasează filtrant lui Stoica, iar acesta trage cu efect, cu exteriorul, dar puțin peste.

• 60 oc oc

Ocazie Voluntari. După o combinație între Adi Popa, Borțoneanu și Stoica, ultimul șutează din câțiva metri, dar portarul boxează.

• 60 oc oc

Ocazie Botoșani. Al Mawas centrează pentru Tîrcoveanu, care rămâne singur cu portarul, dar pasează înapoi greșit și irosește o șansă bună.

• 56 s s

Stoica intră în locul lui Jefte Betancor.

• 56 oc oc

Ocazie Botoșani. Keyta are o acțiune personală, centrează, mingea sare din Costin la Papa, care trage spectaculos, dar pe lângă vinclu.

• 53 oc oc

Ocazie Botoșani. Al Mawas îi așează mingea lui Tîrcoveanu, care șutează cu efect, dar pe lângă poartă.

• 51 gp gp

GOOOOOL Botoșani! Keyta transformă lovitura de pedeapsă.

• 50 p p

Penalty pentru Botșani, după un duel dintre Tîrcoveanu și Mailat.

• 49 oc oc

Ocazie mare Botoșani. Holzman centrează de pe stânga, iar Al Mawas reia cu capul, din câțiva metri, dar Rîmniceanu respinge miraculos, cu piciorul.

Începe repriza a doua.

• 45+1 fr1

La pauză, Botoșani - Voluntari 0-0.

• 45 oc oc

Ocazie Botoșani. Florescu are o cursă pe dreapta, trece de Mailat și de Ricardinho și trage din unghi, la colțul scurt, dar Rîmniceanu parează.

• 44 cg cg

Ricardinho primește cartonaș galben.

• 41 oc oc

Ocazie Botoșani. Tîrcoveanu șutează din marginea careului, dar mingea ocolește puțin poarta și lovește plasa laterală.

• 40 oc oc

Ocazie Voluntari. Adi Popa șutează tare din afara careului, Hankic respinge în față, până la Jefte Betancor, care trage peste poartă, fără a fi deranjat de nimeni.

• 29 oc oc

Ocazie Botoșani. Patache centrează de pe dreapta, iar Keyta reia cu capul, dar pe lângă poartă, pentru că a sărit prea devreme.

• 7 oc oc

Ocazie Voluntari. De Lucas îi paseză lui Jefte Betancor, dar Hankic intervine și îi "fură" mingea din piciorul spaniolului exact în momentul șutului.

• 3 oc oc

Ocazie Voluntari. Adi Popa îi pasează fintrant lui Jefte Betancor, care trage la colțul lung, dar puțin pe lângă poartă.