FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)
Revenire importantă la FCSB, chiar înaintea derby-ului cu Rapid! Mesaj războinic pentru giuleșteni: ”Locul 1 de la coadă”
FOTBAL: SC OTELUL GALATI - FC UNIVERSITATEA CLUJ, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (18.04.2024)
Antrenorul din SuperLigă care are ”contract pe viață”! ”Un fel de Alex Ferguson”
LIVE Liga Digi Sport
Botoşani Botoşani
1 - 2
Politehnica Iași Politehnica Iași
Jo 06.12.2018 17:00

Botoşani - Poli Iaşi 1-2. Platini și Flores, eroii lui Stoican, care a privit finalul în tribune

06.12.2018, 18:45

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

VIDEO FC Botoșani - Poli Iași 1-2. Echipa lui Flavius Stoican a câștigat cu același scor ca în meciul tur. Flores și Platini au întors rezultatul, după ce Miron a deschis scorul. Flavius Stoican a văzut finalul de meci în tribune, fiind eliminat.

• 90+6 fr2

Final de partidă la Botoșani. Poli Iași s-a impus cu 2-1, după ce gazdele au deschis scorul

• 90+5 cg cg

Denis Rusu e avertizat pentru trageri repetate de timp

• 90 s s

Schimbare la Iași. Danale intră în locul lui Patrick Petre

• 88 oc oc

OCAZIE IAȘI! Sanoh ia o acțiune pe cont propriu, pătrunde în careu și trimite un șut centrare, dar fără urmări pe tabela de marcaj

• 86 s s

Modificare la Poli Iași. Sanoh intră în locul lui Andrei Cristea

• 79 s s

Schimbare la gazde. Trujic intră în locul lui Dumitraș

• 78 fm

Centralul Marian Barbu îi trimite în tribune pe Flavius Stoican și Marius Croitoru

• 67 s s

Modificare la gazde. Chitoșcă intră în locul lui Golofca

• 67 cg cg

Patrick Petre vede și el cartonașul galben

• 65 oc oc

OCAZIE IAȘI! Andrei Cristea primește o minge în adâncime și încearcă o execuție în forță, la colțul scurt, dar nu găsește poarta

• 56 s s

Modificare la gazde. Ongenda intră în locul lui Papa

• 52 cg cg

Andrei Cristea vede cartonașul galben

A început repriza secundă a meciului de la Botoșani. Poli Iași conduce cu 2-1 după primele 45 de minute

• 45+1 fr1

Final de primă repriză. Echipa lui Stoican a întrat în avantaj la cabine, scor 2-1

• 45 g g

GOOOOL IAȘI! GOOOL FLORES! Andrei Cristea a tras plasat dintr-o lovitură liberă de la 17 metri, minge a lovit bara porții lui Pap și apoi a sărit la Flores. Acesta a reluat din prima către colțul lung și l-a învins pe portarul gazdelor

• 40 oc oc

OCAZIE IAȘI! Cioinac șutează violent, din prima, de la 25 de metri, însă Pap are un reflex bun și respinge în corner

• 34 g

GOOOOL IAȘI! GOOOL PLATINI! Andrei Sin a centrat din flancul stâng, iar Platini l-a învins pe Pap cu o lovitură de cap, din colțul careuui de 6 metri

• 30 oc oc

OCAZIE IAȘI! Flores trage pe poartă, dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri, dar Pap boxează și îndepărtează pericolul

• 25 fm fm

Andrei Cristea reia cu capul din 8 metri, dar mingea trece mult peste poarta gazdelor

• 22 cg cg

Andrei Sin este avertizat pentru un fault la mijlocul terenului

• 13 oc oc

OCAZIE IAȘI! Platini încearcă să înțepe un balon din fața lui Pap, dar portarul gazdelor intervnine la timp.

• 12 oc oc

OCAZIE BOTOȘANI! Golofca scapă singur spre poartă, își prelungește balonul inexplicabil de mult și portarul Rusu intervine.

• 6 g g

GOOL BOTOȘANI! GOOOL MIRON! Andrei Miron deschide scorul cu capul din preajma punctului cu var. Fulop a centrat excelent din corner.