Avantaj pentru FCSB, după Farul - CFR 5-1: ”roș-albaștrii”, tot mai aproape de adjudecarea titlului
Universitatea Cluj V. CFR Cluj, Romanian Superliga 1, Cluj-Napoca - 21 Aug 2023
Camora își ”mitraliază” colegii după umilința CFR-ului în fața Farului: ”Nu merităm niciunul să purtăm acest tricou!”
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Hermannstadt - Viitorul 1-0. Viitorul lui Hagi a încheiat anul 2018 cu în înfrângere surprinzătoare în faţa celor de la Hermannstadt, scor 0-1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Dumitriu, în minutul 12. Acesta a şutat de la marginaea careului pe jos, fără speranţe pentru Valentin Cojocaru.

Evoluţia celor de la Viitorul a fost una dezamăgitoare, aceştia având singura ocazie mare a partidei în minutul 76, când Vlad Achim a trimis în  bara transversală.

• 90+4 final

FINAL DE MECI. Hermannstadt câştigă cu 1-0 şi speră la un loc în play-off. De cealaltă parte, Viitorul începe să aibă emoţii.

• 76 oc oc

Cea mai mare ocazie a meciului. Achim primeşte o pasă în interiorul careului, trage de la colţul scurt, însă mingea zguduie bara porţii apărate de Căbuz.

• 75 s s

Schimbare la Hermannstadt. A ieşit Petrescu, a intrat Antonov.

• 65 oc

Ianis Hagi trage de la 20 de metri, însă mingea nu îi pune probleme lui Căbuz.

• 63 fm

Ianis Hagi execută un corner de pe partea stângă, mingea îl depăşeşte pe Căbuz, dar nu prinde spaţiul porţii.

• 60 s s

Schimbare la gazde. A ieşit Blănaru, a intrat Rusu.

• 58 fm fm

Şut modest al lui Ianis Hagi, mingea nu pune probleme portarului lui Hermannstadt.

• 57 s s

Schimbare la Viitorul. A ieşit Artean, a intrat Achim.

• 50

Nicio ocazie clară în cea de a doua repriză. Prestaţie ştearsă a celor de la Viitorul.

Schimbare Viitorul. Iese Houri, intră Măţan.

PAUZĂ. Hermannstadt conduce cu 1-0.

• 35 cg cg

Ciobanu a fost avertizat. Jucătorul celor de la Viitorul a intrat pe teren înainte ca De Nooijer să părăsească terenul. Andrei Chivulete a observat şi l-a sancţionat.

• 35 s s

Schimbare la Viitorul. A ieşit Bradley de Nooijer, a intrat Andrei Ciobanu.

• 19 oc oc

Fază superbă creată de cei de la Hermmanstadt. Tsoumou în pasează cu călcâiul lui Tătar, acesta preia tot cu călcâiul, însă Cojocaru a avut o intervenţie fantastică.

• 19 fm

Şut din poziţie favorabilă a lui Houri, mingea a fost blocată de apărarea celor de la Hermannstadt.

• 12 g g

GOOOL HERMANNSTADT. Lucian Dumitriu deschide scorul cu un şut pe jos, de la marginea careului.

• 5

Vremea frumoasă la Cluj, acolo unde se înregistrează 3 grade la ora disputării partidei.

A început partida! Lovitura de start a aparţinut celor de la Viitorul.