OUT de la CFR Cluj! Cei doi fotbaliști ”grei” de care Dan Petrescu vrea să scape
dampe
Dan Petrescu nu mai are răbdare! Când revine pe banca lui CFR Cluj
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”
Voluntari Voluntari
0 - 4
Sb 21.12.2019 20:00

Voluntari - CFR 0-4. Demonstrație de forță făcută de echipa lui Dan Petrescu. Ardelenii termină anul pe primul loc

21.12.2019, 21:00

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Voluntari - CFR 0-4. Ardelenii au făcut spectacol și vor încheia anul pe locul 1. CFR a rezolvat ușor meciul cu ultima clasată Voluntari şi a încheiat anul pe primul loc. Susic a deschis scorul în minutul 5.

Ardelenii au primit penalty după un contact între Vlad şi Costache, iar Culio a marcat fără probleme. A fost ultimul său gol în tricoul campioanei. Mijlocaşul a decis să se întoarcă în Argentina din motive personale.

Deac și Camora au marcat și ei pentru CFR

Deac a reusit un gol superb în minutul 37, iar CFR conducea cu 3-0 la pauza. Camora a închis scorul în minutul 2 al prelungirilor.

A fost prima victorie în deplasare pentru CFR, din august. Voluntari are o singură victorie sezonul acesta, cu FCSB.

Știrea inițială.

De ziua lui, Dan Petrescu le cere jucătorilor trei puncte în deplasarea de la Voluntari. Ultimul meci al anului pentru campioana Ligii 1, CFR Cluj, începe în direct la Digi Sport 1 și pe digisport.ro, la ora 20:00.

CFR Cluj nu a mai câștigat în deplasare din luna august, dar speră să "spargă gheața" cu ultima clasată din Liga 1.

Campioana României are duel cu FC Voluntari, echipă care a învins-o în acest sezon numai pe FCSB. Partida este programată cu o zi înainte ca Dan Petrescu să împlinească 52 de ani.

"Sunt iar trei lucruri majore care se întâmplă în următoarele zile, e ziua mea de naștere, meciul cu Voluntari și vine și Crăciunul. Pe mine mă interesează numai meciul cu Voluntari...ziua mea și crăciunul...îmbătrânesc, de ce să mă bucur? Vine Crăciunul, tot mai îmbătrânim, pe mine mă interesează meciul, atât", a declarat antrenorul lui CFR Cluj.

FC Voluntari - CFR Cluj (20:00, Digi Sport 1). Echipele probabile

FC Voluntari: Râmniceanu - Struna, Julio, Armaș, A. Vlad - I. Gheorghe, Gorobsov, Ebralidze - C. Costin, Papazoglou, Căpățână.

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burcă, Camora - Itu, Hoban, Culio - Costache, Omrani, Ad. Păun.

Arbitri: George Rădulescu (București)- Bogdan Gheorghe (București) și George Neacșu (Argeș).

FC Voluntari - CFR Cluj va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 20:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro.

• 94 final

Final de meci la Voluntari.

• 93 g g

Goool CFR! Camora marchează pe final și închide tabela de marcaj.

• 91 oc oc

Ocazie pentru CFR. Omrani șutează bine din interiorul careului de 16 metri, dar Rîmniceanu respinge. Mingea ajunge la Petrila care trimite peste poartă.

• 82 s s

Schimbare la CFR. Iese Itu și intră Petrila.

• 80 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Signorelli și intră Țîră.

• 77 s s

Schimbare la CFR. Iese Rondon și intră Hoban.

• 64 s s

Schimbare la CFR. Iese Costache și intră Omrani.

Schimbare la Voluntari. A ieșit Costin și a intrat Ebralidze.

Schimbare la Voluntari. A ieșit Vlad și a intrat Kocic.

Pauză.

• 37 g g

Gool CFR! Deac majorează diferența cu o execuție superbă.

• 30 oc oc

Ocazie mare pentru CFR. Costache șutează din interiorul careului de 16 metri, Rîmniceanu este bătut, dar Armaș respinge de pe linia porții.