Video Exclusiv Cum a numit-o Marcel Răducanu pe FCSB, în direct la TV
Vejle Boldklub - FC Copenhagen, 3F Superliga, football, Denmark, Vejle
Costel Gâlcă a spus cum va gestiona relația cu Mihai Rotaru în privința deciziilor tehnice: ”O să fiu clar”
cupa romaniei trofeu logo
Corvinul și Oțelul au dat lovitura, după ce s-au calificat în finala Cupei României
Voluntari Voluntari
1 - 1
Hermannstadt Hermannstadt
Lu 09.03.2020 18:00

Voluntari - Hermannstadt 1-1. Sibienii, egalați în minutul 90, prin Pașcanu, aflat la primul gol în Liga 1

09.03.2020, 19:50

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Hermannstadt a început în forță meciul de la Voluntari, dar Cojocaru a reținut greu șutul lui Romario Pires. Yazalde n-a avut nici el noroc, pentru că Pașcanu a respins de pe linia porții.

Același Yazalde a mai ratat o șansă până la pauză. În repriza secundă, Voluntariul a atacat mai mult, iar Belu a fost blocat de Figueiredo. La cealaltă poartă, Cojocaru a intervenit la șutul lui Jo.

Voluntari - Hermannstadt 1-1. Pașcanu, omul meciului, la primul gol în Liga 1

Eric nu a avut noroc, iar Bălan s-a făcut de râs, după ce nu a nimerit mingea din careul mic. Hermannstadt a deschis scorul în minutul 59, când căpitanul Viera a pus capul după cornerul executat de Jo.

Ilfovenii au avut cea mai mare ocazie în minutul 71, când Figueiredo a respins cu un reflex incredibil și și-a salvat echipa de autogol după ce mingea l-a lovit pe Dâlbea. În cele din urmă, gazdele au egalat în minutul 90, prin Pașcanu, cu o scăriță superbă, iar Voluntari - Hermannstadt s-a terminat 1-1.

FC Voluntari are şansa de a scăpa de ultimul loc în clasament dacă o învinge astăzi pe FC Hermannstadt, în direct la Digi Sport 1, în ultimul meci al etapei a doua din play-out-ul Ligii 1.

Ilfovenii au 11 puncte, trei în spatele Academicii Clinceni şi Chindiei, după ce nu au pierdut deloc în ultimele patru etape, în care au zece puncte din 12 posibile.

De la venirea lui Mihai Teja, FC Voluntari a pierdut un singur meci, contra FCSB-ului, şi a câştigat patru dintre cele şase disputate.

FC Voluntari, la cinci puncte în spatele lui FC Hermannstadt

FC Hermannstadt e pe locul 10, la cinci puncte deasupra Voluntariului, după ce a pus punct în etapa trecută, cu Chindia, unei serii de patru meciuri fără victorie.

Sibienii lui Vasile Miriuţă au pierdut dramatic ultimul meci, din sferturile Cupei României, 1-2 cu FCSB, după ce au condus până în minutul 84.

FC Voluntari - FC Hermannstadt va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 18:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro.

• 90+4 fr2

Final de meci. Voluntrai - Hermannstadt se termină 1-1.

• 90+4 cg cg

Figueiredo primește cartonaș galben.

• 90+4 oc oc

Ocazie mare Hermannstadt. Pașcanu intervine perfect din fața lui Debeljuh.

• 90 g g

GOOOOOL Voluntari! Vlad centrează de pe stânga, Laidouni sare pe sub minge, care ajunge la Simonovski, care îi așează mingea lui Pașcanu, iar fundașul marchează primul său gol în Liga 1, cu o scăriță superbă.

• 71 oc oc

Ocazie mare Voluntari. Belu centrează, mingea îl lovește pe Dâlbea, care e aproape de autogol, dar Figueiredo respinge incredibil, cu un reflex de senzație.

• 59 g g

GOOOOOL Hermannstadt! Căpitanul Ousmane Viera marchează cu capul, după un corner executat de Jo.

• 55 s s

Dumitriu intră în locul lui Cordea.

• 54 oc oc

Ocazie Hermannstadt. La o centrare de pe stânga, Bălan încearcă să trimită cu capul, dar nu nimerește mingea.

• 53 oc oc

Ocazie Voluntari. Eric șutează din marginea careului, dar portarul prinde în doi timpi.

• 52 oc oc

Ocazie Hermannstadt. Pe contraatac, Cordea pasează în centru, până la Jo, care șutează din marginea careului, dar intervine Cojocaru.

• 52 oc oc

Ocazie Voluntari. Alexandru Vlad pasează pentru Belu, care e blocat la timp de portarul Figueiredo.

Începe repriza a doua.

La pauză, Voluntari - Hermannstadt 0-0.

• 37 cg cg

Cordea primește cartonaș galben.

• 35 oc oc

Ocazie Hermannstadt. Yazalde trimite, din marginea careului, exact pe direcția portarului.

• 31 oc oc

Ocazie Hermannstadt. După o centrare din lovitură liberă, Stoica prelungește cu capul în careu, Yazalde șutează, dar Pașcanu scoate de pe linia porții.

• 17 cg cg

Tiago Almeida primește cartonaș galben.

• 15 cg cg

Pașcanu primește cartonaș galben.

• 13 oc oc

Ocazie Hermannstadt. Ilfovenii resping greşit până la Dâlbea, care îi trimite lui Opruţ, acesta centrează pe jos, dar Yazalde cade în careu, în duel cu Achim. Faza continuă, mingea ajunge la Bălan, care şutează în Pașcanu, iar apoi balonul sare la Romario Pires, care trage pe poartă, dar Cojocaru prinde în doi timpi.