Ionu�› Sebastian Cojocaru si Cristian Ionut Sapunaru in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din
Live Video&Text Farul Constanța - Rapid 0-0, ACUM pe Digi Sport 1. ”Marinarii” marchează, dar golul este anulat
FOTBAL: FC UNIVERSITATEA CLUJ - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (24.04.2024)
Video ”U” Cluj - Poli Iași 1-0. ”Șepcile Roșii” urcă pe locul doi în play-out, moldovenii rămân pe poziție de baraj
Etapa 6 Superliga: Farul Constanta-Rapid
Play-off
Voluntari Voluntari
1 - 2
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
Vi 30.08.2019 22:00

FC Voluntari - U Craiova 1-2. Oltenii, victorie chinuită în fața echipei lui Cristiano Bergodi, care a rămas în 10

30.08.2019, 22:56

• SuperLiga: Farul - Rapid, miercuri, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Foştii selecţioneri, Mircea Lucescu şi Victor Piţurcă, alături de actualul, Cosmin Contra, au rămas mască la gafa lui Nicușor Bancu, din care gazdele au deschis scorul. Convocat la naţională, căpitanul oltenilor a trimis în propriul careu, iar Ebralidze a profitat la maximum și a înscris golul de 1-0.

La ultimul meci pe bancă înainte de instalarea lui Piţurcă, Corneliu Papură l-a schimbat la pauză pe Bancu. Oltenii au ieşit în forţă de la cabine şi au egalat imediat. Cristian Bărbuţ a centrat pentru Valentin Mihăilă.

La zece minute de la reluare, Ţîră le-a dat o mână de ajutor oaspeţilor. Echipa lui Cristiano Bergodi a rămas în inferioritate, dar chiar şi aşa a scăpat de gol de la 11 metri. Alexandru Cicâldău a trimis slab, iar Rîmniceanu a prins balonul fără emoţii.

Cu patru minute înainte de final, Mihai Roman a adus victoria Craiovei şi a sărbătorit alături de familie.

Voluntari - Universitatea Craiova s-a terminat 1-2, iar pe olteni îi aşteaptă etapa viitoare derby-ul cu FCSB, în direct la Digi Sport, după pauza în care vor juca echipele naţionale.

Craiova a încheiat seria neagră contra Astrei și a obținut a doua victorie la rând, în deplasare cu FC Voluntari, scor 2-1.

Jucătorii Craiovei și-au refăcut moralul la meciul cu Astra - a fost prima victorie după șase meciuri oficiale.

"Am fi într-o eroare să credem că va fi un meci uşor. Voluntari nu trece prin cea mai bună perioadă, dar vă daţi seama că şi ei încearcă să-şi regleze aceste lucruri. Să sperăm că noi vom face un meci bun şi vom câştiga", a declarat Corneliu Papură.

• 90 final

Meciul s-a încheiat.

• 89 cg cg

Mihai Roman a văzut cartonașul galben, după ce a lovit un adversar.

• 87 g g

GOOOOOL! Mihai Roman a înscris golul doi pentru olteni, după o lovitură de la colț! Scorul este 2-1 pentru Craiova

• 82 s s

Și Cristiano Bergodi a efectuat toate cele trei schimbări. A fost scos Milan Kocic și a fost introdus Daniel Benzar

• 72 s s

Corneliu Papură a epuizat toate cele trei schimbări: L-a scos pe Antoni Ivanov și a intrat Alexandru Ioniță

• 68 s s

Cristiano Bergodi a efetuat o nouă schimbare: A ieșit Ionuț Costin și a intrat Nicu Alexandru Vlad

• 67 cg cg

Ion Gheorghe a primit cartonașul galben, după un fault tare.

• 64 rp rp

Alexandru Cicâldău a executat execrabil lovitura de la 11 metri, iar Victor Rîmniceanu a reținut mingea fără probleme! Scorul rămâne 1-1!

• 63 p p

Universitatea Craiova a primit un penalty, după un fault rudimentar!

• 62 oc oc

Ivan Martic a intrat în careu din partea dreapta a terenului și a tras la poartă. Șutul i-a pus probleme portarului advers.

• 61 cg cg

Martin Gorobsov a faultat și a primit cartonașul galben.

• 56 cgr cgr

Ștefan Cătălin Țîră a lovit din nou cu cotul, de data aceasta pe Mihai Bălașa, și a văzut al doilea cartonaș galben, urmat de cartonașul roșu. Jucătorul a fost eliminat, iar Voluntari a rămas în 10!

• 46 s s

Ricardinho a părăsit terenul după ce s-a accidentat la finalul primei reprize. Locul său a fost luat de Martin Harrer

• 46 g g

GOOOOOL! Cristian Bărbuț a centrat perfect în fața porții, iar Valentin Mihăilă a marcat golul egalizator! Scorul este 1-1!

• 46 s s

Papură a mutat din nou: Nicușor Bancu i-a lăsat locul în teren lui Bogdan Vătăjelu

A început a doua repriză.

• 45 fr1

S-a terminat prima repriză.

• 45 cg cg

Mihai Bălașa a văzut cartonașul galben după un fault inutil la mijlocul terenului.

• 36 cg cg

Ștefan Cătălin Țîră a văzut cartonașul galben, după ce i-a aplicat un cot în figură lui Acka!

• 32 s s

Corneliu Papură a efectuat prima modificare a Craiovei. A ieșit Jovan Markovic și a fost introdus Mihai Alexandru Roman

• 30 oc oc

Voluntari a avut un atac care a curs foarte frumos. Gazdele au avut o mare ocazie, dar, în fața porții, mingea a fost trimisă mult peste bara transversală.

• 20 cg cg

Milan Kocic este primul jucător al gazdelor care a fost avertizat!

• 18 cg cg

Alexandru Cicâldău este primul jucător al meciului care a văzut cartonașul galben!

• 16 g g

GOOOOOL! Avtandil Ebralidze a marcat primul gol al partidei după o gafă uriașă a Craiovei! Nicușor Bancu a vrut să-i paseze mingea lui Acka, dar balonul a fost interceptat de Mihai Căpățână