sergiu bus
Live Video&Text Poli Iași - FC Voluntari 1-0, ACUM pe Digi Sport 1. Meci de ”6 puncte” în ”Copou”
profimedia-0364049754
Constantin Budescu și aventurile eșuate din finalul carierei! A fost dat afară de 3 dintre ultimele sale 4 cluburi
FOTBAL:CFR CLUJ-FCSB, LIGA 1 CASA PARIURILOR (2.02.2020)
Du 25.11.2018 17:30

Voluntari - Viitorul 1-2. Ianis a oferit două pase de gol iar echipa lui Hagi s-a impus în ”10”

25.11.2018, 19:30

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Video Voluntari - Viitorul 1-2. Echipa lui Gică Hagi s-a impus cu 2-1 la Voluntari și s-a apropiat la 4 puncte de CFR Cluj.

Voluntari a început ezitant primul meci cu Bergodi pe bancă. Revenit cu un moral bun de la echipa naţională, Drăguş putea să înscrie golul etapei, dar Vâtcă a intervenit excelent. Ianis Hagi a executat perfect un corner şi Mladen a deschis scorul pe stadionul Anghel Iordănescu. Căpitanul celor de la Viitorul a şi marcat, dar din poziţie de ofsaid. Gazdele au egalat în repriza a doua prin Alexandru Tudorie, dar echipa lui Hagi a plecat cu toate punctele de la Voluntari. Cu opt minute înainte de final, Hagi junior a centrat din nou decisiv din corner, iar Ghiţă a marcat pentru 2 la 1.

Viitorul întâlneşte Dinamo în runda următoare, iar cei de la Voluntari joacă pe terenul campioanei CFR Cluj.

• 90+3 final

FINAL DE MECI. Viitorul Constanța a câștigat cu 2-1, deși a jucat din minutul 73 cu un om în minus.

• 85 s s

Schimbare la Voluntari. A ieșit Ion Gheorghe, a intrat Ciucur.

• 84 g g

GOOOL Viitorul. Ghiță înscrie cu o lovitură de cap plasată, după un corner executat de Ianis Hagi, de această dată, cu piciorul drept.

• 73 cgr cgr

Băluță a văzut al doilea cartonaș galben și este eliminat, după ce l-a lovit cu cotul pe Deac.

• 71 cg cg

Tudor Băluță este avertizat.

• 69 s s

Ultima schimbare la Viitorul. A ieșit Drăguș, a intrat Achim.

• 66 g g

GOOOL Voluntari. Alexandru Tudorie a trimis în poartă din 6 metri, o minge venită de la Deac, la capătul unei acțiuni de toată frumusețea.

• 62 s s

Schimbare la Voluntari. A ieșit Gadze, a intrat Malfleury.

• 58 s s

Schimbare la Viitorul. A ieșit Lima, a intrat Ghiță.

• 57 s s

Schimbare Viitorul. A ieșit Houri, a intrat Voduț.

• 55 cg cg

Vînă este avertizat.

FINAL DE REPRIZĂ LA VOLUNTARI.

• 45 oc

Încă o ocazie pentru Viitorul. Drăguș a realuat cu capul, mingea a trecut pe lângă poartă.

• 44 oc oc

GOOOL anulat pentru Viitorul. Ianis Hagi a trimis cu capul mingea în poartă, dar golul a fost anulat pe motiv de offside.

• 28 cg cg

Mladen este avertizat.

• 27 fm

Artean trage din prima, dar șutul său trece peste poarta lui Vâtcă.

• 21 g g

GOOOL Viitorul. Mladen a deschis scorul, după ce a reluat din 6 metri, cu piciorul, centrarea din corner a lui Ianis Hagi.

• 15 s s

Schimbare la Voluntari: intră Gabriel Deac în locul lui Laidouni, care nu a mai putut continua, după ce s-a ales cu buza spartă în urma unui duel cu Ianis Hagi. Francezul l-a faultat aproape de mijlocul terenului pe decarul Viitorului, care în cădere l-a lovit involuntar cu bratul în figură.

• 12 oc oc

Ocazie pentru Viitorul. Denis Drăguș trage de la 18 metri, însă Vâtcă a avut un reflex salvator și a respins minge aîn corner.