FOTBAL:FC VOLUNTARI-UTA ARAD, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2023)
Fotbalistul din SuperLigă care ar putea reveni pe gazon după 8 luni de absență
pirvu
Florin Pîrvu o putea antrena pe FC Voluntari mai devreme. ”Atunci am avut primele discuții”
Madrid, Spain. 30 April, 2022. Tennis: Mutua Madrid Open tennis tournament - Madrid, Individual, Women: Paula Badosa (Spain) V Simona Halep (Romania). Credit: EnriquePSans/Alamy Live News
La ce oră se joacă azi meciul Simona Halep - Paula Badosa, din turul 1 de la Miami Open, LIVE pe Digi Sport 2
Voluntari Voluntari
1 - 2
Viitorul Viitorul
Lu 09.12.2019 20:30

FC Voluntari - Viitorul 1-2. Puștiul Munteanu a adus victoria constănțenilor în minutul 88. Struna, eurogol de poveste

09.12.2019, 22:25

• Baraj EURO: Bosnia si Hertegovina - Ucraina, joi, 21:45, DGS 1

• Elite League U20: Romania - Italia, joi, 18:00, DGS 1

În direct la Digi Sport, FC Voluntari a avut prima ocazie în meciul cu Viitorul, prin Căpățână, iar constănțenii au replicat rapid prin Iancu. Atacantul Viitorului a ratat lamentabil singur cu portarul. Apoi, Țîră l-a pus la încercare pe Rîmniceanu, iar Armaș a fost aproape de autogol pe finalul primei reprize.

Voluntari - Viitorul 1-2 | Constănțenii urcă pe locul 3

În partea a doua, același Țîră l-a întins din nou pe portarul Viitorului, iar la cealaltă poartă, Căbuz a respins voleul lui Vlad. Golul a venit în minutul 66 și a picat în poarta Viitorului, după ce Struna a marcat cu o super execuție. Patru minute mai târziu, Rivaldinho a egalat pentru Viitorul. Căpățână a mai ratat o șansă pentru Voluntari, iar rezerva Louis Munteanu a adus victoria constănțenilor în minutul 88, după un contraatac. Voluntari - Viitorul s-a terminat 1-2, iar constănțenii au urcat pe 3 în Liga 1.

FC Voluntari și FC Viitorul se întâlnesc în epilogul etapei cu numărul 20, de la 20:30, în direct la Digi Sport 1.

Echipa lui Gheorghe Hagi vine după două înfrângeri consecutive în Liga 1, dar poate urca pe locul 3 în cazul unui succes. De partea cealaltă, FC Voluntari are în palmares un singur succes în actualul sezon, acel 3-1 cu FCSB.

LIVE VIDEO FC Voluntari - Viitorul (20:30, Digi Sport 1)

FC Voluntari se află pe ultimul loc în Liga 1, cu 8 puncte acumulate în 18 meciuri. FC Viitorul se află pe 5, cu 32 de puncte, la opt lungimi de noul lider, Astra Giurgiu. Hagi poate profita de eșecul Craiovei de la Astra și poate urca pe locul 3 după această rundă.

În tur, Viitorul s-a impus cu 4-0 în fața celor de la FC Voluntari.

Meciul din această seară va fi condus la centru de Florin Marcu. Asistenți vor fi Mircea Orbuleț și Ciprian Danșa, iar rezervă va fi Ionuț Coza.

Echipele probabile

• Voluntari: Rîmniceanu - Struna, Balaur, Armaș, A. Vlad - Căpățână, Gorobsov, Laidouni - L. Gheorghe, Țîră, Mățan
  • Viitorul: Căbuz - Boboc, Țîru, Ghiță, De Nooijer - Ciobanu, Mladen, Houri - C. Matei - Rivaldinho, L. Munteanu
  • 90+3 fr2

Final de meci. Voluntari - Viitorul se termină 1-2.

• 88 g g

GOOOOOL Viitorul! După un contraatac-școală, Louis Munteanu face o cursă de 50 de metri și înscrie cu un șut de la marginea careului.

• 77 cg cg

Matei primește cartonaș galben.

• 76 oc oc

Ocazie Voluntari. Căpățână șutează cu efect, din marginea careului, dar mingea ocolește puțin cadrul porții.

• 70 g g

GOOOOOL Viitorul! Boboc saltă mingea superb, iar Rivaldinho egalează pentru Viitorul, după ce trimite cu capul, pe spate.

• 66 g g

GOOOOL Voluntari! Laidouni centrează, iar Struna prinde un voleu de senzație și marchează un eurogol.

• 64 s s

Costin intră în locul lui Mățan.

• 63 oc oc

Ocazie mare Voluntari. Ebralidze centrează de pe dreapta, iar Alexandru Vlad trage din voleu, însă Căbuz are o paradă perfectă.

• 60 cg cg

Mățan primește cartonaș galben.

• 47 oc oc

Ocazie Voluntari. Ebralidze îi pasează lui Țîră, care trage tare, din marginea careului, dar portarul Viitorului are o paradă spectaculoasă și scoate din dreptul vinclului.

Începe repriza a doua.

Marco Dulca intră în locul lui Ganea.

La pauză, Voluntari - Viitorul 0-0.

• 42 oc oc

Ocazie Viitorul. Boboc centrează de pe dreapta, Armaș încearcă să respingă, dar e aproape de autogol, însă portarul Rîmniceanu e la post și reșine din fața lui Ganea.

• 38 cg cg

Țîru primește cartonaș galben.

• 27 oc oc

Ocazie Voluntari. Țîră șutează din întoarcere, cu stângul, dar Rîmniceanu prinde mingea.

• 15 oc oc

Ocazie uriașă Viitorul. Rivaldinho deviază pentru Gabi Iancu, care rămâne singur cu portarul, dar ratează lamentabil și șutează pe lângă poartă.

• 7 s s

Ebralidze intră în locul lui Ion Gheorghe.

• 5 oc oc

Ocazie Voluntari. Căpățână nu e atacat de nimeni și prinde un șut sănătos din afara careului, dar mingea trece puțin pe lângă vinclu.

Începe meciul. Oaspeții au lovitura de start.