Fotbalistii romani Ianis Hagi, Denis Dragus, Denis Alibec si Andrei Burca saluta publicul dupa meciul de fotbal dintre R
Cine poate fi marea surpriză a României la EURO 2024. ”S-a gândit Edi la el în poziția de fundaș stânga?”
FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)
Denis Alibec a scris doar câteva cuvinte pe rețelele sociale, după înfrângerea cu Columbia
Screenshot 2024-03-28 at 22.53.08
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur
FCSB FCSB
1 - 0
Astra Giurgiu Astra Giurgiu
Du 04.11.2018 21:00

FCSB - Astra 1-0. Gnohere a fost decisiv într-un meci în care oaspeţii au ratat şi un penalty

04.11.2018, 22:55

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

Video FCSB - Astra 1-0 | FCSB a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, Astra Giurgiu, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, la care oaspeţii au ratat un penalty.

Căpitan în premieră la FCSB, Gnohere a adus victoria de la 11 metri în meciul cu Astra. Dacă "Bizonul" a marcat, Llullaku a irosit un penalty în prima repriză. Pe un gazon imposibil, Astra a avut prima ocazie după doar 2 minute, dar Bălgrădean a scos şutul lui Valentin Gheorghe. Folosit în centrul apărării, Junior Morais a făcut henţ în careu, iar galbenul i-a adus şi suspendarea cu Dinamo. Bălgrădean şi-a salvat iar colegii, în faţa marcatorului din tur, Llullaku.

Nevoit să joace fundaş stânga din cauza absenţelor, Mihai Roman a fost şi el avertizat şi ratează unicul derby. Până la pauză, Florinel Coman a semnat prima ocazie a celor de la FCSB, din lovitură liberă. Golul a venit la mijlocul reprizei a doua. Intrat la pauză, Moruţan a scos un penalty, iar Harlem Gnohere, căpitan în premieră, a marcat fără probleme de la punctul cu var. Filip era s-o comită pe final, dar Zoua a trimis peste poarta lui Bălgrădean, iar FCSB - Astra s-a terminat 1-0.

VIDEO FCSB - Astra 1-0: Gnohere l-a egalat pe Mitriţă în clasamentul golgheterilor

Harlem Gnohere a reuşit al 10-lea gol din Liga 1 din acest sezon şi l-a egalat pe Alexandru Mitriţă în clasamentul golgheterilor.

FCSB FCSB
  • 90+3 final

FINAL DE MECI. FCSB câştigă o partidă în care oaspeţii au ratat mai multe ocazii, printre care şi un penalty.

• 90+2 oc oc

Llullaku încearcă să marcheze din foarfecă, mingea trece pe lângă poarta lui Bălgrădean.

• 89 oc oc

Ocazie imensă a giurgiuvenilor. Filip face o greşeală incredibilă pentru acest nivel, mingea a ajuns la Zoua, însă atacantul Astrei a încercat un lob în locul unui şut puternic.

• 88 s s

Schimbare la FCSB. A ieşit Man, a intrat Rusescu.

• 88 s s

Schimbare la Astra. A ieşit Begue, a intrat Buş.

• 84 oc oc

Ocazie Astra. Zoua este lansat în careul roş-albaştrilor, dar şutul său este deviat de Lucian Filip.

• 83 s s

Schimbare la FCSB. A ieşit Teixeira, a intrat Zlatinski.

• 81 cg cg

Moruţan este avertizat.

• 77 oc oc

Tănase trage din lovitură liberă, mingea se duce pe lângă poarta apărată de Lazar.

• 74 s s

Schimbare la Astra. A ieşit Mrzljak, a intrat Zoua.

• 72 oc oc

Ocazie Astra. Llullaku trage din prima, însă Bălgrădean are o intervenţie salvatoare şi respinge în corner.

• 70 s s

Schimbare la Astra. A ieşit Erico, a intrat Bejan.

• 67 gp gp

GOOOL FCSB. Gnohere transformă cu siguranţă lovitura de la 11 metri. Atacantul francez a ajuns la 10 goluri marcate în acest sezon în Liga 1.

• 66 p p

Penalty pentru FCSB. Olimpiu Moruţan a fost lovit în careu de Mrzljak, iar arbitrul Mircea Feşnic a acordat al doilea penalty din această partidă.

• 60 oc oc

Ocazie Astra. Mrzljak trage din prima de la 25 de metri, mingea trece de puţin pe lângă poartă. Bălgrădean nu avea nicio şansă.

• 53 oc oc

Ocazie FCSB. Gnohere ratează cea mai mare ocazie a roş-albaştrilor, însă Lazar a avut o intervenţie fantastică.

• 49 fm

Begue încearcă o execuţie pretenţioasă, însă Bălgrădean este atent şi reţine.

Schimbare la FCSB. A ieşit Coman, a intrat Moruţan.

A început a doua repriză.

Pauză pe Arena Naţională. Astra a ratat marile ocazii ale primei reprize.

• 45 fm

Erico s-a ciocnit cu Cestor şi şi-a spart arcada.

• 44 cg cg

Benzar este avertizat, după ce l-a faultat pe Valentin Gheorghe.

• 42 cg cg

Valentin Gheorghe este avertizat.

• 41 fm fm

Fază trasă la indigo, cu acelaşi Junior Morais în prim plan. Apărarea Astrei reuşeşte să respingă.

• 40 oc oc

Tănase a executat un corner de pe partea stângă, Junior Morais a reluat cu capul, însă portarul Astrei a reuşit să reţină.

• 34 oc oc

Ocazie FCSB. Florinel Coman a executat bine o lovitură de la 25 de metri, Lazar a scos de sub bară.

• 27 oc oc

Încă o ocazie pentru Astra. Biceanu deviază, însă Bălgrădean este atent şi reţine.

• 26 cg cg

Mihai Roman este avertizat.

• 21 oc oc

Apără Bălgrădean. Llullaku a ratat penalty-ul. Bălgrădean şi-a salvat încă o dată echipa.

• 20 cg cg

Morais este avertizat şi ratează derby-ul cu Dinamo, fiind suspendat pentru cumul de cartonaşe galbene.

• 20 p p

Penalty pentru Astra. Morais a lovit cu mâna mingea şutată de Belu.

• 10 oc oc

Ocazie FCSB. Acţiune a lui Mihai Roman pe partea stângă, şutul acestuia este prins de Lazar.

• 7 oc oc

Ocazie Astra. Erico îl lansează pe Llullaku, dar şutul atacantului  trece peste poartă.

• 6 fm

Emoţii pentru Dică. Gnohere a avut nevoie de intervenţia medicilor după un duel cu Erico.

• 2 oc oc

Ocazie Astra. Valentin Gheorghe îl depăşeşte în viteză pe Romario Benzar, însă Bălgrădean îşi salvează echipa.

• 1 sr1 sr1

A început partida dintre FCSB şi Astra. Gnohere este căpitan în premieră la FCSB.