Video I s-a fixat termen limită lui Edi Iordănescu. Selecționerul, obligat să dea un răspuns legat de viitorul său
edi-ange
Edi Iordănescu l-a sunat pe Ange Postecoglou! Cerința selecționerului + Antrenorul lui Drăgușin a spus ”DA”
becali bani
Gigi Becali chiar vrea un atacant bun la FCSB și nu se uită la bani. ”A aflat că ar costa 3 milioane € și n-a spus pas”

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

VIDEO Gaz Metan - Astra 1-1. Al doilea meci în Liga 1 în 2019 a adus prima remiză. Astra Giurgiu i-a stricat debutul lui Edi Iordănescu pe banca Gazului, medieșenii ratând ocazia de a se apropia de locurile de play-off. Nasser Chamed a deschis scorul în prelungirile primei reprize, dar Butean a stabilit rezultatul final.

• 84 oc oc

OCAZIE ASTRA! Llullaku preia o minge în dreptul punctului cu var și șutează din întoarcere. Pleșca nu a avut reflex, dar mingea a trecut puțin pe lângă poartă.

• 83 cg cg

Darius Olaru este și el avertizat

• 82 cg cg

Marius Constantin vede și el cartonașul galben

• 75 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Mario Rondon scapă singur cu Lazar, dar întârzie puțin șutul și își închide unghiul iar în cele din urmă trage peste poartă

• 66 g g

GOOOL ASTRA! GOOOL BUTEAN! Mijlocașul Astrei a primit o minge în careul Gazului, aproape de linia de tușă, a driblat doi adversari și l-a învins pe Pleșca

• 65 s s

Modificare la Gaz Metan. Rondon intră în locul lui Yazalde

• 64 cg cg

Bejan are o intrare cu talpa și este avertizat

• 60 oc oc

OCAZIE ASTRA! Balaure primește mingea în interiorul careului de 16 metri al gazdelor și încearcă o execuție pretențioasă, la vinclu. Mingea trece peste poartă

• 59 s s

Modificare la Astra. Balaure intră în locul lui Valentin Gheorghe

• 56 oc oc

OCAZIE ASTRA! Butean trage puternic, la colțul scurt, din unghi, Pleșca este însă atent și respinge în corner

A început repriza secundă

Final de primă repriză. Gaz Metan Mediaș - Astra Giurgiu 1-0, gol Chamed

• 45+1 g g

GOOOL GAZ METAN! GOOOL CHAMED! Mijlocașul gazdelor a deschis scorul cu o lovitură de cap, din alergare, după o centrare venită din flancul stâng al ofensivei Gazului

• 42 oc oc

OCAZIE GAZ METAN! Prima oportunitate importantă de gol a partidei aparține gazdelor. Ely Fernandes a tras de la marginea careului de 16 metri, mingea a fost deviată de un fundaș al Astrei și a trecut puțin pe lângă bară

• 40 s s

Prima modificare a partidei are loc în echipa vizitatoare. Biceanu intră în locul lui Erico

• 23 cg cg

Al treilea avertisment în mai puțin de două minute pentru Astra. Mike Cestor vede și el cartonașul galben

• 22 cg cg

Erico da Silva este și el avertizat de centralul Sebastian Colțescu

• 21 cg cg

Lazar vede primul cartonaș galben al meciului

• 15

Un prim sfert de oră destul de liniștit la Mediaș. Gazdele domină mijlocul terenului, dar fără realizări notabile