FOTBAL:DINAMO BUCURESTI-ACADEMICA CLINCENI, PLAY OUT LIGA 1 CASA PARIURILOR (30.04.2022)
Primul club din SuperLigă care vrea să ia măsuri împotriva lui Cosmin Matei. Scenariul invocat de patron
”Am fost stresat”. Reacția lui Ioan Ovidiu Sabău, după U Cluj - FC Botoșani 3-0
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
1 - 2
Botoşani Botoşani
Du 21.10.2018 19:00

Gaz Metan - Botoșani 1-2. Moldovenii au reușit să întoarcă scorul pe final de meci

21.10.2018, 16:27

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

FC Botoşani a încheiat victorioasă meciul cu numărul 200 în Liga 1, în direct la Digi Sport. În etapa a 12-a, moldovenii s-au impus la Mediaş şi au ieşit din zona fierbinte a clasamentului. Prima repriză a aparţinut gazdelor: Yazalde a deschis scorul după un sfert de oră de joc, iar Ely Fernandes a ratat şansa de a majora diferenţa. Botoşaniul a egalat în minutul 73, prin Mihai Roman, din centrarea lui Golofca, şi a dat lovitura pe final: Coimbra l-a faultat Roman, iar Rodriguez a înscris al patrulea său gol în Liga 1.

Etapa viitoare, botoşănenii primesc vizita Viitorului, în timp ce Gaz Metan joacă la Călăraşi.

VIDEO | REZUMATUL PARTIDEI

• 90+5 final

Final de meci la Mediaș. FC Botoșani se impune cu 2-1 în deplasare, asta după ce medieșenii au condus timp de 70 de minute.

• 90+2 cg cg

Jonathan Rodriguez este avertizat cu cartonaș galben.

• 89 g g

GOOOL, BOTOȘANI! Jonathan Rodriguez înscrie din penalty, iar moldovenii preiau conducerea.

• 88 p p

Mihai Roman este faultat în careu, iar moldovenii obțin lovitură de la 11 metri pe final de meci.

• 86 s s

Schimbare la Mediaș. Roberto Romeo îl înlocuiește pe Ely Fernandes.

• 79 oc oc

Ocazie Botoșani! Dumitraș șutează de la distanță, din lovitură liberă, dar balonul nu prinde spațiul porții.

• 73 g g

GOOOL, Botoșani! Roman, lăsat liber în careu, restabilește egalitatea. Atacantul înscrie cu capul, din centrarea lui Golofca.

• 70 s s

Schimbare la Gaz Metan. Teja îl trimite în teren pe Ivanov în locul lui Nasser Chamed.

• 69 cg cg

Dumitraș, avertizat cu cartonaș galben de către Istvan kovacs.

• 62 s s

Schimbare la Botoșani. Ongenda este înlocuit de către Papa.

• 50 oc oc

Ocazie pentru Botoșani! Roman încearcă să egaleze, dar Pleșca este ferm, pe poziție.

• 46 sp2

A reînceput partida de la Mediaș.

• 45+2 sr1

Final de primă repriză la Mediaș. Gazdele conduc cu scorul de 1-0, în urma reușitei lui Yazalde.

• 45+1 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Buziuc șutează cu stângul de la distanță, dar nu-i pune nicio problemă lui Pap.

• 37 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Nasser Chamed șutează pe lângă poarta lui Pap, din interiorul careului.

• 24 s s

Schimbare la Gaz Metan. Yazalde acuză probleme medicale și este înlocuit cu Buziuc.

• 22 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Ely Fernandes trimite balonul cu capul spre poarta lui Pap, din centrarea lui Crețu, dar portarul moldovenilor are o paradă impresionantă.

• 15 oc oc

GOOOL, Mediaș! Yazalde deschide scorul după o lovitură de colț. Fofana a bifat assist-ul.

• 13 oc oc

Ocazie Gaz Metan! Marius Constantin trimite pe lângă poarta oaspeților, în urma unei centrări dintr-o lovitură de colț.

A început partida de la Mediaș. Un moment de reculegere în memoria lui Ilie Balaci a precedat fluierul de start.