SOLD-OUT! Meciul de SuperLigă la care s-au vândut toate biletele scoase la vânzare
FOTBAL: POLI IAȘI - FC PETROLUL PLOIEȘTI, SUPERLIGA SUPERBET (02.10.2023)
”Strigătul” de disperare al lui Florin Pîrvu, după eliminarea lui Ricardinho din FC Voluntari - FCU Craiova 0-0
timi
Foto Real Madrid, așteptată pe ”bijuteria” de 167.000.000€ din România. Tocmai s-a dat aprobarea de la Guvern
Etapa 6 Superliga: UTA Arad-Otelul Galati
Play-out
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
1 - 0
Voluntari Voluntari
Ma 03.12.2019 18:00

Gaz Metan - Voluntari 1-0. Echipa lui Edi Iordănescu câștigă trei puncte prețioase în lupta pentru play-off

03.12.2019, 19:15

• SuperLiga: Hermannstadt - Petrolul, joi, 19:00, DGS 1

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Gaz Metan - Voluntari 1-0. Echipa lui Edi Iordănescu reușește să obțină cele trei puncte pe teren propriu și ajunge la 30  de puncte, după 19 runde.

Gaz Metan a reuşit să câştige după două etape în care nici nu marcase şi rămâne pe loc de play-off. Lanterna roşie, Voluntari, a avut, însă, cele mai mari ocazii. Ţîră a ratat-o pe prima. Pe finalul primei reprize, arbitrul a fost tentat să dea penalty pentru Mediaş, dar tușierul i-a transmis să-i dea galben pentru simulare lui Olaru. Bergodi s-a certat cu banca gazdelor, care a acuzat faza.

Buș a fost decisiv pentru Gaz Metan

În repriza a doua, tot oaspeţii au ratat, prin Măţan şi Căpăţână. Ocaziile s-au răzbunat şi cu zece minute rămase din joc, Sergiu Buş a fost decisiv pentru Gaz Metan. În prelungiri, Voluntariul a mai irosit o şansă şi Mediaş s-a impus cu 1-0.

Știrea inițială.

Gaz Metan Mediaș înfruntă FC Voluntari, de la ora 18:00, într-un meci transmis în direct pe Digi Sport 1.

Medieșenii sunt obligați să câștige pentru a rămâne în zona locurilor de play-off. Băieții lui Edi Iordănescu au înregistrat o singură victorie în ultimele șase etape, iar acest meci ar putea reprezenta o gură de oxigen pentru gazde. De partea cealaltă, FC Voluntari se află în continuare pe ultimul loc, cu numai opt puncte la activ. Ilfovenii au înregistrat un singur succes în cele 17 jocuri disputate până acum.

FC Voluntari vine după o pauză prelungită. Meciul cu FCSB a fost amânat din cauza condițiilor meteorologice.

LIVE VIDEO Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari (18:00, Digi Sport 1)

În tur, Gaz Metan Mediaș s-a impus cu 3-0 la Voluntari. În acel meci, Mihai Velisar a reușit un gol superb.

Partida din această seară va fi condusă de centralul Cătălin Buși. Asistenți vor fi Florin Păunescu și Romică Bîrdeș, iar rezervă va fi Sorin Costreie.

Echipele probabile:

• Gaz Metan: Pleșca - Pleașcă, Larie, M. Constantin, Velisar - Fofana, N. Roșu - Olaru, Ely Fernandes, Dumitru Cardoso - S. Buș
  • FC Voluntari: Rîmniceanu - Struna, Balaur, Armaș, A. Vlad - Căpățână, Gorobsov, Laidouni - I. Gheorghe, C. Țîră, Mățan
  • 94 final

Final de meci la Mediaș. Oaspeții mai ratează o ocazie la ultima fază a partidei.

• 87 s s

Schimbare la Gaz Metan. Iese Chamed și intră Costea.

• 85 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Gheorghe și intră Costin.

• 82 s s

Schimbare la FCSB. Iese Cardoso și intră Diakota.

• 79 g g

Goool Gaz Metan. Buș deschide scorul cu un șut din interiorul careului de 16 metri.

• 78 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Țîră și intră Papazoglou.

• 77 cg cg

Cardoso vede cartonașul galben.

• 75 cg cg

Marius Constantin vede cartonașul galben.

• 71 s s

Schimbare la Voluntari. Iese Mățan și intră Ebralidze.

• 68 cg cg

Struna vede cartonașul galben.

• 68 oc oc

Ocazie pentru Voluntari. Pleșca își salvează din nou echipa, de această dată în fața lui Căpățână.

• 64 s s

Schimbare la Gaz Metan. Iese Darius Olaru și intră Ely Fernandes.

• 58 oc oc

Ocazie pentru Voluntari. Mățan are o acțiune frumoasă, dar șutul său lovește bara.