Surpriză la FCSB! Elias Charalambous a anunțat o nouă absență pentru meciul cu Sepsi: ”Va fi OUT”
Video&Foto Jucătorii lui FC Botoșani ”au plătit greu” victoria cu Dinamo. Ce ”cadouri” au primit din partea rivalilor
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Iași - Hermannstadt 0-0. Echipa lui Enache a remizat în Moldova și a obținut primul punct în deplasare din acest sezon. După o primă repriză ștearsă, Teja i-a scos pe ieșeni la atac, iar în minutul 48 au avut cea mai mare ocazie a meciului.

Caiado a trecut pe lângă gol

Caiado a încercat să deschidă scorul pentru Hermannstadt în minutul 70, însă a fost blocat de Frăsinescu. S-a terminat 0-0, iar sibienii rămân fără victorie în deplasare din decembrie.

Știre inițială.

Politehnica Iași este printre revelațiile primei părți a sezonului din Liga 1. Înaintea meciului cu FC Hermannstadt, moldovenii lui Mihai Teja au suferit primul eșec stagional abia în etapa trecută, a opta, 2-3 cu Gaz Metan.

FC Hermannstadt caută încă primele puncte în deplasare: e singura formație din Liga 1 fără punct în acest sezon pe teren străin.

Politehnica Iași - FC Hermannstadt (18:00, Digi Sport 1). Echipele probabile

Politehnica Iași: D. Rusu – Gallego, Frăsinescu, Diallo, A. Radu – Passaglia, Loshaj – Platini, Cristea, Horșia – Ad. Bălan.

FC Hermannstadt: ​Novo – Luchin, Viera, Rimane, Opruț – Caiado, Romario Pires – P. Petrescu, Jo Santos, Cordea – Debeljuh.

Arbitri: George Găman - Florin Păunescu și Marius Badea.

Politehnica Iași - FC Hermannstadt va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 18:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro.

• 93 final

Final de meci.

• 84 cg cg

Cartonaș galben pentru Figueiredo.

• 82 s s

Schimbare la Iași. Iese Horșia și intră Onea.

• 81 s s

Schimbare la Hermannstadt. Iese Debeljuh și intră Yazalde.

• 76 oc oc

Ocazie pentru Hermannstadt. Caiado pătrunde în careu, dar întârzie șutul și este blocat de Frăsinescu.

• 61 s s

Schimbare și la Iași. Iese Devesa și intră Popadiuc.

• 60 s s

O nouă schimbare la Hermannstadt. Iese Tătar și intră Rimane.

• 60 s s

Schimbare la Hermannstadt. Iese Cordea și intră Joalisson.

• 48 oc oc

Prima ocazie importantă a meciului le-a aparținut moldovenilor. Devesa a șutat puternic de la 16 metri, dar mingea s-a dus puțin pe lângă poarta sibienilor.

A început repriza secundă.

Schimbare la Iași. Iese Hațiegan și intră Platini.

Pauză.

• 37 cg cg

Taira vede cartonașul galben.

• 24

Ieșenii au o posesie mai bună, dar ocaziile de poartă continuă să lipsească.

• 10

Cele două echipe au început prudent meciul și nu și-au creat nicio ocazie de gol, până în acest moment.