FOTBAL:CFR CLUJ-FCSB, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (14.04.2024)
Mihai Pintilii, declarație savuroasă despre un jucător de la FCSB: ”El și când stă aleargă!”
FOTBAL: POLI IASI - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (20.04.2024)
Live Video&Text Poli Iași - FC Voluntari 3-1, ACUM pe Digi Sport 1. Harrison asigură victoria moldovenilor
Etapa 5 Superliga: Politehnica Iasi-Voluntari
Play-out
Politehnica Iași Politehnica Iași
1 - 2
Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş
Du 31.03.2019 18:30

Politehnica Iași - Gaz Metan Mediaș 1-2. Trupa lui Iordănescu devine lider în play-out

31.03.2019, 18:40

• SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Poli Iași a început bine meciul cu Gaz Metan Mediaș, din etapa a treia a play-out-ului, cu o bară în minutul 6. După o jumătate de oră de joc, medieșenii au ratat o dublă ocazie imensă. După o centrare de pe dreapta, Caiado a trimis cu capul, Bădic a greșit, mingea a ajuns la Rondon, care a trimis cu capul, dar portarul Ruben Mino a fost la post.

La cornerul care a urmat, Fofana a întors pentru Larie, dar Mihalache a scos de pe linia porții. Echipa lui Edi Iordănescu a deschis scorul în minutul 50, după o centrare a lui Caiado, finalizată de Rondon. Patru minute mai târziu, pe un contraatac, Mailat a pasat pentru Rondon, care a trimis la Luis Aurelio, iar acesta a făcut 2-0 după o fază superbă.

După alte 4 minute, Nascimento a executtat o lovitură liberă, portarul a respins până la Sanoh, care a împins mingea în plasă și a redus din diferență. Ieșenii au forțat, iar fundașul Gardoș a devenit atacant, însă scorul a rămas același, Poli Iași - Gaz Metan Mediaș 1-2. Ardelenii urcă pe primul loc în play-out.

• 95 fr2

Final de meci. Gaz Metan Mediaș se impune pe terenul celor de la Poli Iași cu 2-1.

• 95 oc oc

Darius Olaru driblează, intră în careu și șutează, dar Mino respinge, chiar la ultima faxă a meciului.

• 63 oc oc

Burlacu execută o lovitură liberă pentru Frăsinescu, care nu reușește să-l învingă pe Pleșca.

• 61 s s

Chamed este înlocuit cu Ivanov.

• 60 cg cg

Semedo primește primește cartonaș galben.

• 59 s s

Semedo intră în locul lui Nascimento.

• 59 s s

Iese Bădic și intră Enoh.

• 58 g g

GOOOOL Iași! Nascimento execută o lovitură liberă, portarul respinge până la Sanoh, care împinge mingea în plasă.

• 54 g g

GOOOOOL Mediaș! Pe un contraatac, Mailat pasează pentruy Rondon, care trimite la Luis Aurelio, iar acesta face 2-0 după o fază superbă.

• 53 cg cg

Bușu primește cartonaș galben.

• 50 g g

GOOOOOL Mediaș! Caiado centrează, iar Rondon trimite cu capul și deschide scorul.

Începe repriza secundă.

Cele două echipe intră la pauză la egalitate, 0-0.

• 31 oc oc

Dublă ocazie uriașă Mediaș. După o centrare de pe dreapta, Caiado trimite cu capul, Bădic greșește, mingea ajunge la Rondon, care trimite cu capul, dar portarul Ruben Mino respinge. La cornerul care a urmat, Fofana întoarce pentru Larie, dar Mihalache scoate de pe linia porții.

• 22 oc oc

Fofana trimite cu capul, după un corner, direct în brațele portarului Ruben Mino.

• 6 oc oc

Bară Iași. Nascimento bate un corner, Sanoh deviază, iar mingea cade pe transversală.

Începe meciul. Ieșenii au lovitura de start.

• 0

În precedenta întâlnire, disputată tot la Iași, dar în sezonul regulat, Poli s-a impus cu 1-0 în fața medieșenilor.