Universitatea Cluj v Politehnica Iasi - Romanian Superliga, Cluj-Napoca - 03 Sep 2023
”U” Cluj - Poli Iași, 16:45, Live Video, pe Digi Sport 1. Ovidiu Sabău nu mai vrea pași greșiți! Echipele de start
Ionu�› Sebastian Cojocaru si Cristian Ionut Sapunaru in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din
Farul Constanța - Rapid, LIVE VIDEO, 19:00, Digi Sport 1. Giuleștenii vor să își ia revanșa pentru eșecul din tur
halkan-calhanoglu
Vedeta de 40.000.000€ a lui Inter care a fredonat ”Made in Romania”, pusă pe glume: ”Valorez mai puțin decât o cafea”

• SuperLiga: Sepsi - FCSB, miercuri, 21:45, DGS 1

Video Sepsi - Astra 1-0. Sepsi Sfântu Gheorghe a învins-o pe Astra Giurgiu cu scorul de 1-0 (0-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 16-a a Ligii 1 de fotbal. Unicul gol al partidei a fost reuşit de Ibrahima Tandia (78), cu un şut la vinclu de la 20 de metri.

Gazdele au avut o bară, în min. 57, când şutul lui Gabriel Vaşvari a fost respins în bară de portarul David Lazar. Costel Enache a debutat cu stângul în postura de antrenor al echipei Astra.

În tur scorul a fost egal, 1-1. Astra a pierdut ultimele sale patru partide din campionat, marcând un singur gol. Sepsi OSK pierduse ultimele sale trei meciuri de acasă.

Sepsi Sepsi
  • 90+3 final

FINAL DE MECI. Sepsi Sfântu Gheorghe se impune la limită în fața Astrei, după golul marcat de Tandia.

• 90 oc oc

Ocazie Sepsi. Tandia pătrunde în careu, însă șutul său trece peste poarta apărată de Lazar.

• 87 cg cg

Radunovic este avertizat.

• 83 s s

Schimbare la Astra. A ieșit Neluț Roșu, a intrat Romario Moise.

• 82 oc oc

Ocazie uriașă pentru Astra. Fejer are două intervenții fantastice în fața lui Llullaku și Butean.

• 78 g g

GOOOL Sepsi. Tandia a reușit un gol fantastic. Atacantul gazdelor a tras de la 20 de metri, mingea s-a oprit în vinclul porții apărate de Lazar.

• 75 oc oc

Încă o ocazie pentru Sepsi. Velev trage de la distanță, mingea trece de puțin pe lângă poarta lui Lazar.

• 73 s s

Schimbare la Astra. A ieșit Valentin Gheorghe, a intrat Butean.

• 71 cg cg

Claudiu Belu este avertizat.

• 67 cg cg

Vașvari este avertizat.

• 66 oc oc

Același Vașvari trage de la distanță, mingea trece pe lângă poarta celor de la Astra.

• 59 s s

Schimbare la Astra. A ieșit Begue, a intrat Llullaku.

• 57 oc oc

Ocazie pentru Sepsi. Vașvari a tras de la distanță, mingea a căpătat un efect bizar, Lazar a reușit să respingă în corner.

Schimbare la Sepsi. A ieșit Karnitskiy, a intrat Simonovski.

Final de primă repriză la Sf. Gheorghe. Cele două formații sunt la egalitate la pauză, 0-0

• 39 fm fm

Nouvier încearcă un șut de la 20 de metri, dar mingea trece pe lângă poarta lui Lazar

• 37 oc oc

OCAZIE ASTRA! Alibec încearcă o foarfecă din centrul careului de 16 metri. Atacantul astrei trimite mingea pe direcția portarului gazdelor, care reține

• 36 s s

O primă modificare la gazde. Yasin Hamed intră în locul lui Drăghici

• 24 cg cg

Drăghichi vede primul cartonaș galben al partidei

• 17 fm fm

Tandia încearcă o reluare spectaculoasă la o centrare în careul Astrei, dar îl lovește pe Belu

• 10

Duel echilibrat în aceste prime 10 minute. Gazdele au mai mult inițiativa, dar fără realizări notabile