Costel Gâlcă a recunoscut superioritatea CFR-ului: ”Am fost prea respectuoși cu ei”
FOTBAL:FC U CRAIOVA-UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET (10.03.2024)
Cum a descris Ștefan Baiaram jocul oaspeților, după ce CFR a bătut-o pe Universitatea Craiova la ea acasă
andrei-vlad
Foto Clasamentul play-off-ului SuperLigii, după etapa a 6-a: cum poate sărbători FCSB titlul în runda următoare
Sepsi Sepsi
1 - 3
Hermannstadt Hermannstadt
Sb 03.11.2018 18:00

Sepsi - Hermannstadt 1-3. Fază de "cascadorii râsului" cu portarul gazdelor! Dinamo e pe locul 13 în clasament

03.11.2018, 19:45

• SuperLiga: Dinamo - Voluntari, vineri, 20:00, DGS 1

• La Liga: Real Sociedad - Real Madrid, vineri, 22:00, DGS 2

Video Sepsi - Hermannstadt 1-3. Condusă la pauză de Sepsi, Hermannstadt a reuşit o revenire de senzaţie. Jucătorii antrenaţi de Vasile Miriuţă s-au impus cu 3-1 şi au depăşit-o pe Dinamo în clasament. Câinii roşii au ajuns pe locul 13 din 14 în Liga 1.

Rezultat surprinzător. Sepsi a pierdut, acasă, cu Hermannstadt. Oaspetii au avut o ocazie importanta in startul partidei, dar sutul lui Blănaru a trecut puţin peste transversală. Sepsi a deschis scorul chiar înainte de pauză. Tandia a marcat cel de-al şaselea său gol în Liga 1. În repriza secundă, Hermannstadt a avut nevoie de opt secunde pentru a restabili egalitatea. Dumitriu a dat lovitura.

Echipa din Sibiu a trecut apoi la conducere. Jucãtorii lui Neagoe au gafat incredibil. Mai întâi Niczuly i-a fãcut un gol cadou congolezului Tsoumou.

Nu s-au lăsat mai prejos nici fundaşii gazdelor. De Moura si Viera s-au dat cap in cap, iar jucatorul din Coasta de Fildes a fãcut penalty. Rãzvan Dâlbea a marcat si a stabilit rezultatul final, 3-1 pentru Hermannstadt.

Sepsi a suferit a treia înfrângere la rând pe teren propriu. Cu acest succes, Hermannstadt a depăşit-o pe Dinamo. I-a trimis pe câini pe locul 13 în Liga 1.

VIDEO Sepsi - Hermannstadt 1-3

Sepsi Sepsi
  • 90+3 final

FINAL DE MECI. Hermannstadt a câştigat partida cu Sepsi şi a depăşit Dinamo în clasament.

• 87 s s

Schimbare la Hermannstadt. A ieşit Serediuc, a intrat Antonov.

• 77 s s

Schimbare la hermannstadt. A ieşit Dumitriu, a intrat Nkololo.

• 74 cg cg

Cătălin Pîrvulescu este avertizat.

• 74 cg cg

Mensah este avertizat.

• 72 s s

Schimbare la Sepsi. A ieşit Velev, a intrat Drăghici.

• 69 g g

GOOOL HERMANNSTADT. Dâlbea transformă cu emoţii penalty-ul.

• 68 s s

Schimbare la Hermannstadt. A ieşit Blănaru, a intrat Pedro Moreira.

• 68 p p

Dumitriu obţine o lovitură de la 11 metri.

• 63 cg cg

Stoica este avertizat.

• 60 s s

Schimbare la Sepsi. Iese Sato, a intrat Mensah.

• 59 cg cg

Company este avertizat.

• 58 oc oc

Blănaru execută o lovitură liberă de pe partea stângă, Niczuly reuşeşte să respingă în corner.

• 57 g g

GOOOL HERMANNSTADT. Niczuly a făcut o gafă uriaşă, iar Tsoumou a profitat de şansa oferită.

• 48 cg cg

Florin Ştefan este avertizat.

• 46 g g

GOOOL HERMANNSTATD. Dumitriu a egalat în secunda 8 a reprizei a doua, cu un şut din afara careului, care l-a surprins pe Niczuly.

A început a doua repriză.

Pauză. Gazdele conduc cu 1-0, graţie golului marcat de Tandia.

• 42 g g

GOOOL SEPSI. Tandia a înscris cu un şut de la 25 de metri.

• 38 oc oc

Ocazie Sepsi. Sato reia cu capul din plonjon, mingea trece pe lângă poarta celor de la Hermannstadt.

• 28 fm

Tandia trage de la distanţă, fără probleme pentru Căbuz.

• 22 oc oc

Ocazie Sepsi. Nouvier scapă singur în careu, dar jucătorul gazdelor a întârziat momentul şutului şi a fost blocat.

• 12 oc

Ocazie Sepsi. Florin Ştefan reia cu capul din poziţie favorabilă, dar mingea trece peste poartă.

• 10 oc oc

Ocazie Hermannstadt. Ştefan Blănaru trage de la marginea careului, mingea trece de puţin peste poarta apărată de Niczuli.