Alex Băluță s-a întâlnit cu Gică Hagi și a scris doar câteva cuvinte pe rețelele sociale
Sepsi Sepsi
0 - 0
Viitorul Viitorul
Lu 01.04.2019 21:30

Sepsi - Viitorul 0-0. Oaspeții au avut un gol anulat, controversat. Din 22 de șuturi la poartă, doar 3 au fost centrate

01.04.2019, 20:29

• SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

Viitorul a început tare meciul de la Sepsi, prin ocazia lui Casap, care a preluat pe piept și a tras pe lângă. Tot Viitorul a mai avut o ocazie mare, în minutul 26, când Achim a tras la o palmă de poartă după o lovitură liberă a lui Eric. Câteva minute mai târziu, cei de la Sepsi au trecut pe lângă gol, când centrarea lui Florin Ștefan nu a fost ajunsă de Dylan Flores și Nouvier.

Același Dylan Flores a șters cu capul o minge pe care scria gol. În minutul 57, Rivaldinho a marcat, dar golul a fost anulat controversat pe motiv de offside. Sepsi a presat, iar foarfeca spectaculoasă a lui Tandia a trecut pe lângă. Tot o foarfecă au încercat și cei de la Viitorul, prin Eric, dar mingea a trecut peste.

Până la final au mai fost două ocazii. Niczuly a respins de la rădăcina barei lovitura liberă executată de Casap, iar Fulop a tras direct în brațele lui Tordai. Viitorul - Sepsi s-a terminat 0-0, cu 22 de șuturi la poartă, dintre care doar 3 au fost centrate.

Gică Hagi schimbă liniile la Viitorul şi vrea s-o bată pe Sepsi cu echipa a doua. La Sfântu Gheorghe nu vor juca Ianis Hagi şi Tudor Băluţă, chemaţi de Cosmin Contra în ultimele meciuri ale naţionalei. Vor lipsi şi "internaţionalii" mici ai Viitorului, în frunte cu Denis Drăguş, plus străinii De Nooijer şi Lyes Houri. În sezonul regulat, ardelenii au fost peste Viitorul: au remizat acasă şi au câştigat cu 3-2 la Ovidiu.

"Nu înseamnă că tratăm superficial, am vorbit cu echipa, am încredere în cei care am stat acasă şi ne-am pregatit. Să facem cât mai multe puncte, cu obiectivul de a atinge locul 3 sau finala Cupei", a declarat managerul tehnic al Viitorului.

Sepsi - Viitorul va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la 20:30. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

Sepsi Sepsi
  • 90 fr2

Final de meci. Sepsi și Viitorul termină la egalitate, 0-0.

• 88 oc oc

Tandia îi pasează lui Fulop, care trage direct în brațele lui Tordai.

• 87 oc oc

Casap execută o lovitură liberă, dar Niczuly respinge de la rădăcina barei.