Exclusiv Decizia luată de Victor Angelescu, după ce Dan Șucu a anunțat că merge cu galeria la Craiova
FOTBAL: FC CFR 1907 CLUJ SA - AFC HERMANNSTADT SIBIU, SUPERLIGA SUPERBET (08.03.2024)
Etapa 1 Liga a2-a: Corvinul Hunedoara-Gloria Buzau
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
1 - 0
Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte
Du 28.07.2019 19:00

Universitatea Craiova - Chindia Târgoviște 1-0. Oltenii au 3 victorii din 3 etape. Oaspeții, transversală pe final

28.07.2019, 20:00

• Liga 2: Corvinul - Buzău, joi, 19:00, DGS 1

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Craiova a început în forță meciul cu Chindia Târgoviște, iar Cicâldău a ratat prima șansă a meciului și l-a scos în evidență pe portarul nou-promovatei, Aioani. Kelic l-a pus din nou la încercare pe Aioani, pentru ca apoi șutul lui Martic să ocolească poarta.

Chindia a ratat o ocazie mare pe finalul primei reprize, prin Daniel Florea, însă tot Craiova a încheiat prima repriză cu o nouă șansă ratată. Golul a picat în poarta Chindiei, în cele din urmă, chiar în primele secunde din repriza a doua, când Mihai Roman a reluat în plasă centrarea perfectă a lui Martic.

Universitatea Craiova - Chindia Târgoviște 1-0

Același Mihai Roman a mai ratat două ocazii în două minute, 85 și 87, ultima dintre ele după un șut cu călcâiul, dar Aioani a fost la post de fiecare dată.

Oltenii au scăpat ca prin minune de gol în minutul 89, când Neicuțescu a reluat în transversală. Craiova - Chindia s-a terminat 1-0, iar oltenii au 3 victorii după 3 meciuri.

Craiova ţinteşte a treia victorie consecutivă în Liga 1. Oltenii primesc vizita nou-promovatei Chindia Târgovişte, astăzi, de la ora 18:00, în direct la Digi Sport 1.

"Alb-albaştrii" au început perfect campionatul. Şase puncte în primele două etape a obţinut echipa pregătită de Corneliu Papură, care le-a învins pe Academica Clinceni şi Dinamo.

"Am început bine şi trebuie să rămânem concentraţi dacă vrem să reuşim mai mult decât sezonul trecut", a declarat antrenorul Corneliu Papură.

"Chiar dacă suntem echipa favorită, asta nu trebuie să ne dea o stare de relaxare, ci, din contră, trebuie să ne monteze să tratăm foarte serios acest joc, pe care suntem obligaţi să-l câştigăm", a spus şi Mihai Roman.

Craiova - Chindia va fi în direct la Digi Sport 1 azi, de la ora 18:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

• 90+5 fr2

Final de meci. Universitatea Craiova se impune la limită, cu 1-0 și are 3 victorii din primele 3 etape.

• 90+2 cg cg

Dinu primește cartonaș galben.

• 89 oc oc

Bară Chindia. Martac centrează din dreapta, iar Neicuțescu reia cu capul în transversală.

• 87 oc oc

Ocazie mare Craiova. Roman trimite cu călcâiul, din centrarea lui Vătăjelu, dar Aioani prinde.

• 85 oc oc

Bancu centrează, iar Mihai Roman reia cu capul, dar Aioani prinde.