Screenshot 2024-04-25 004903
Exclusiv Gigi Becali a văzut că Florinel Coman s-a accidentat și a reacționat: ”Să vă mint?”
Video Bernd Storck, încântat după meciul Sepsi - FCSB. ”Am reușit asta după 3 ani”. Ce decizie a luat în privința lui Rondon
Gigi Becali
Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan Târnovanu, după gafa din meciul cu Sepsi: ”Cum să ieși așa? Ai doi metri”

• SuperLiga: Universitatea Craiova - CFR, joi, 21:45, DGS 1

Craiova - Sepsi 0-1. Criza oltenilor se adâncește. Lui Papură i se cere demisia.

Seria neagră a Universității Craiova se prelungește. Oltenii au fost învinși de Sepsi, pe propriul teren. Golul oaspeților a venit în urma unei erori grave a lui Stephane Acka.

Universitatea Craiova a ajuns la trei înfrângeri la rând. După eșecurile cu Hermannstadt și AEK Atena, oltenii au pierdut și duelul cu Sepsi. În prima repriză, Vasile Constantin a irosit cea mai mare ocazie. Kelic a trecut și el pe lângă gol înainte de pauză, iar în minutul 56, Bărbuț a tras paralel cu poarta. Karanovic a dat lovitura pentru Sepsi, după o eroare gravă a lui Acka.

Sepsi putea câștiga mai clar

Pe final, și Vașvari le-a dat emoții oltenilor. S-a terminat 1-0 pentru Sepsi, care a obținut prima victorie a sezonului. În precedentele 4 etape, echipa din Sfântu Gheorghe scosese numai egaluri.

Pe Universitatea Craiova o așteapăt returul cu AEK Atena. Grecii s-au impus cu 2-0 în prima manșă.

Știrea inițială.

După înfrângerile consecutive cu FC Hermannstadt şi AEK Atena, Corneliu Papură le cere jucătorilor Craiovei să facă orice pentru o victorie cu Sepsi, pe teren propriu. Echipa din Sfântu Gheorghe e neînvinsă în primele patru etape, în care are patru egaluri.

"Oricum ar fi, trebuie să câştigăm cele trei puncte. Să nu credem că suntem mai buni pe hârtie şi să intrăm relaxaţi", a declarat antrenorul oltenilor, Corneliu Papură.

U Craiova - Sepsi va fi în direct la Digi Sport 1 astăzi, de la ora 18:00. Cele mai importante faze vor fi în format VIDEO, în timp real, pe digisport.ro şi m.digisport.ro.

Sepsi Sepsi
  • 95 final

Final de meci în Bănie.

• 86 s s

Schimbare la Sepsi. Iese Flores și intră Bouhenna.

• 81 g g

Goool Sepsi! Karanovic deschide scorul după o eroare gravă a lui Acka.

• 80 s s

Schimbare la Craiova. Iese Bărbuț și intră Ioniță.

• 71 s s

Schimbare la Sepsi. Iese Fulop și intră Karanovic.

• 70 s s

Schimbare la Craiova. Iese Roman și intră Fortes.

• 64 cg cg

Vașvari vede cartonașul galben.

• 60 s s

Schimbare la Craiova. Iese Constantin și intră Mihăilă.

• 56 oc oc

Ocazie pentru Craiova. Bărbuț trimite puțin pe lângă poarta adversă, din șase metri.

• 51 cg cg

Bărbuț vede cartonașul galben.

Pauză.

• 31 oc oc

Ocazie Craiova. Bărbuț centrează excelent, dar Kelic trimite cu capul pe lângă poartă, din șase metri.

• 25 s s

Schimbare la Sepsi. Iese Dumiter și intră Safranko.

• 23

Pauză de hidratare.

• 21 oc oc

Prima ocazie pentru Craiova. Constantin șutează periculos de la marginea careului de 16 metri, dar portarul advers respinge în corner.