ROU: Romania V Andorra: Group I - UEFA EURO 2024 European Qualifiers, Bucharest - 15 Oct 2023
Exclusiv Tudorel Stoica l-a ”urecheat” pe Gică Hagi pentru faptul că îi ia apărarea lui Ianis: ”Îi face un mare rău”
Screenshot 2024-03-27 at 00.20.40
Ianis Hagi, cerut titular la echipa națională: ”E singurul care poate face diferența”
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)
Total neașteptat! Ce se întâmplă cu jucătorul FCSB-ului care "refuză să accepte că fotbalul s-a terminat pentru el"
Viitorul Viitorul
0 - 1
Politehnica Iași Politehnica Iași
Vi 15.02.2019 20:00

Viitorul - Iași 0-1. Garros, gol de 3 puncte, din penalty! Moldovenii continuă cursa pentru play-off

15.02.2019, 21:50

• SuperLiga: Voluntari - Hermannstadt, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Sepsi - CFR, vineri, 20:30, DGS 1

VIDEO FC Viitorul - Poli Iași 0-1. Primul meci din etapa a 24-a din Liga 1 s-a încheiat cu victoria moldovenilor la Ovidiu. Garros a marcat unicul gol al partidei, în minutul 85, dintr-o lovitură de la 11 metri obținută de Platini.

A şasea etapă la rând fără gol marcat i-a complicat situaţia echipei lui Hagi - Viitorul riscă să rateze playoff-ul după înfrângerea cu Iaşi. Gazdele au rămas în zece încă din prima repriză - Drăguş a luat două galbene în trei minute, al doilea pentru simulare, şi a fost eliminat. În repriza a doua s-a restabilit egalitatea din teren - Semedo a luat şi el două avertismente şi Marius Avram l-a trimis la cabine din minutul 66.

Ianis Hagi a avut cea mai mare ocazie pentru Viitorul - a luat la ţintă păianjenul, din lovitură liberă. Pe final, Platini a scos un penalty la intervenţia portarului Cojocaru, iar spaniolul Garros a semnat soarta meciului. După 1-0 la Ovidiu, Poli Iaşi a egalat Viitorul în clasament - ambele au 34 de puncte, în cursa pentru play-off.

• 90+3 fr2

Final de partidă. Viitorul - Poli Iași 0-1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Garros, din penalty

• 89 s s

Schimbare la Viitorul. Rivaldinho intră în locul lui Vînă

• 85 g g

GOOOOL POLI IAȘI! GOOOL GARROS! Atacantul moldovenilor transformă cu siguranță lovitura de pedeapsă

• 84 cg cg

Cojocaru vede cartonașul galben pentru faultul asupra lui Platini

• 84 p p

PENALTY POLI IAȘI! Platini este faultat de Cojocaru și Marius Avram indică punctul cu var

• 82 s s

Modificare la Viitorul. Calcan intră în locul lui Houri

• 79 s s

Schimbare la Poli Iași. Patrick Petre intră în locul lui Burlacu

• 76 oc oc

BARĂ VIITORUL! Ianis Hagi execută foarte bine o lovitură liberă de la 25 de metri, dar mingea lovește vinclul porții și scorul rămâne 0-0.

• 75 cg cg

Dylan Flores face un fault la 25 de metri de propria poartă și este avertizat

• 66 cgr cgr

ELIMINARE POLI IAȘI! Semedo face un fault la mijlocul terenului, vede al doilea galben și este eliminat

• 45+3 fr1

Final de primă repriză. Viitorul - Poli Iași 0-0, după primele 45 de minute. Gazdele joacă în 10 din minutul 44. Drăguș a fost eliminat

• 44 cgr cgr

ELIMINARE VIITORUL! Denis Drăguș vede al doilea galben în doar 3 minute și este eliminat. Atacantul Viitorului a văzut al doilea avertisment pentru o simulare

• 42 s s

Modificare la oaspeți. Qaka îi lasă locul în teren lui Semedo

• 41 cg cg

Drăguș are o intrare întârziată și este avertizat

• 37 oc oc

OCAZIE VIITORUL! Băluță trimite în fața porții pentru Tîru, care trimite însă defectuos, jenat și de portarul Iașiului

• 35 cg cg

Qaka este avertizat de centralul Marius Avram

• 29 oc oc

OCAZIE POLI IAȘI! Frăsinescu a urcat în careu la o lovitură liberă și s-a trezit cu mingea la picior în 6 metri, dar reluarea din drop a fundașuluil moldovenilor nu a prins poarta

• 24 fm fm

Drăguș primește mingea la marginea careului de 16 metri, intră în centru și încearcă o execuție pretențioasă, dar trimite mingea mult pe lângă poartă.

• 22 oc oc

OCAZIE POLI IAȘI! Qaka a avut prima ocazie de gol a partidei. Șutul mijlocașului albanez a fost însă deviat și mingea a trecut puțin pe lângă bară.