Screenshot 2024-02-27 184116
Leo Grozavu a spus ce i-a lipsit echipei sale în eșecul de la Galați. ”Mai trebuie să vorbesc eu?”
Liviu Ciobotariu a dat un indiciu în legătură cu următoarea sa echipă: ”Am o superstiție!”
manea
Florin Manea, gata de o nouă lovitură! Fotbalistul pe care-l poate transfera pentru 30.000.000€

• Media: Digi Sport Special, joi, 21:30, DGS 1

Recital ofensiv pe stadionul Anghel Iordănescu, sub privirile lui Mircea Lucescu. În direct la Digi Sport, Politehnica Iaşi a obţinut o victorie in extremis pe terenul lui FC Voluntari, scor 3-2.

Echipa lui Flavius Stoican a început în forţă partida, iar bara lui Andrei Sin a anunţat deschiderea scorului: Cioinac a înscris cu un lob elegant, după o gafă a portarului.

Ieşenii s-au desprins înaintea pauzei, când Andrei Sin a trecut elegant de un adversar şi nu i-a dat nici o şansă lui Vâtcă.

Voluntariul a fost o altă echipă după pauză şi, după şutul lui Răuţă, respins de Rusu, a redus din diferenţă prin Căpăţînă. Portarul Iaşiului a scos excelent şutul lui Ciucur, dar nu a mai putut interveni în faţa lui Malfleury.

Finalul a fost unul încins: după ce gazdele au trimis în bară, Mihăescu a dat lovitura în minutul 3 de prelungiri. A fost a treia victorie stagională a Iaşiului, care în etapa viitoare va primi vizita lui Dinamo.

• 90+5 fr2

Final de meci. Politehnica Iaşi a câştigat cu 3-2 la Voluntari graţie unui gol marcat în prelungiri de Mihăescu.

• 90+4 g g

Gooool Politehnica! Mădălin Mihăescu a dat lovitura pentru ieşeni cu un şut excelent, de la aproximativ 14 metri, care l-a lăsat fără replică pe Vâtcă.

• 90+1 oc oc

Bară FC Voluntari! Ilfovenii au fost la un pas să dea lovitura prin Malfleury, care a şutat la colţul scurt, însă a nimerit bara.

• 89 cg cg

Ionuţ Balaur a primit şi el cartonaşul galben.

• 85 cg cg

Enoh a primit cartonaşul galben.

• 85 s s

Schimbare la FC Voluntari. Gabriel Deac i-a luat locul lui Căpăţînă.

• 85 s s

Schimbare la Politehnica Iaşi. Lawson Bekui i-a luat locul lui Andrei Cristea.

• 79 g g

Gooool FC Voluntari! Malfleury a reluat perfect, pe lângă Denis Rusu, după ce a fost lansat foarte bine de Qaka.

• 76 s s

Schimbare la FC Voluntari. Zgrablic i-a luat locul lui Armaş.

• 72 s s

Schimbare la ieşeni. Mimoun a intrat în locul lui Platini.

• 64 s s

Schimbare la FC Voluntari. Mafleury i-a luat locul lui Ciucur.

• 60 s s

Schimbare la Politehnica Iaşi. Enoh a intrat în locul lui Dylan Flores.

• 59 oc oc

Ocazie FC Voluntari! Ciucur a fost aproape de egalare, însă şutul său a fost respins excelent, de sub transversală, de Rusu.

• 56 g g

Gooool FC Voluntari! Mihai Căpăţînă a redus din handicap după un şut din întoarcere care nu i-a dat speranţe lui Denis Rusu.

• 52 oc oc

Ocazie FC Voluntari! Şutul lui Răuţă a fost respins foarte bine de Rusu.

• 50 fm fm

Şutul lui Belahmeur a fost respins în faţă, fără mare dificultate, de Denis Rusu.

• 46 cg cg

Andrei Sin a primit primul cartonaş galben al partidei.

A început repriza a doua a partidei de la Voluntari.

Pauză. Politehnica Iaşi o conduce cu 2-0 pe FC Voluntari după primele 45 de minute.

• 36 g g

Goooool Politehnica! Ieşenii s-au desprins după şutul superb al lui Andrei Sin, la colţul lung, după ce fotbalistul moldovenilor a trecut foarte uşor de Ricardinho.

• 33 oc oc

Ocazie FC Voluntari! O nouă şansă de egalare a lui Belahmeur, al cărui şut la colţul scurt a fost respins de portarul Politehnicii Iaşi.

• 25 fm fm

Şutul lui Ciucur a trecut puţin pe lângă poarta lui Denis Rusu.

• 21 oc oc

Ocazie Politehnica Iaşi! Andrei Cristea a executat frumos o lovitură liberă de la 25 de metri, puţin pe lângă vinclul gazdelor.

• 13 g g

Gooool Politehnica Iaşi! Ionuţ Cioinac a deschis scorul pentru moldoveni după ce l-a lobat superb de la 14 metri pe portarul gazdelor, Cosmin Vâtcă, după o respingere greşită a acestuia.

• 11 oc oc

Ocazie FC Voluntari! Centrarea şutată a lui Belahmeur a trecut puţin pe lângă poarta moldovenilor.

• 4 oc oc

Bară Politehnica Iaşi! Andrei Sin a trecut la un pas de deschiderea scorului. Şutul său de la aproximativ 22 de metri a nimerit bara.

A început partida dintre FC Voluntari şi Politehnica Iaşi.