Mihai Pintilii a spus care a fost principalul atu al FCSB din acest sezon: ”Asta le-a lipsit tot timpul”
Elias Charalambous a reacționat când a auzit ce vrea să facă Gigi Becali
Foto Românul căpitan de la Real Madrid a fost convocat la naționala Spaniei și a luat decizia
LIVE Digi Sport Special

Video Dinamo-Clinceni 1-3, Argeș-Chindia 3-1 și Voluntari-Botoșani 1-1. Știm toate echipele calificate în play-off-ul Ligii 1

09.04.2021, 22:25

Academica Clinceni și FC Botoșani sunt ultimele două echipe calificate în play-off-ul Ligii 1.

pjimage (6)
FC Botoșani și Academica Clinceni s-au calificat în play-off / Foto: Captură Digi Sport
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

Ilfovenii s-au impus cu 3-1 în ”Ștefan cel Mare”, în fața lui Dinamo, iar echipa lui Marius Croitoru a remizat cu FC Voluntari, scor 1-1. Chindia Târgoviște a ratat play-off-ul după ce a pierdut în fața lui FC Argeș, scor 3-1, și va juca din nou în play-out.

• Echipele calificate în play-off: FCSB, CFR Cluj, Universitatea Craiova, Sepsi, Academica Clinceni, FC Botoșani
  • Echipele care vor juca în play-out: FC Argeș, Chindia, Astra, UTA Arad, FC Voluntari, Viitorul, Gaz Metan, Dinamo, Hermannstadt, Poli Iași

Dinamo - Academica Clinceni 1-3

Minutul 90+4: Final de meci!

Minutul 90+3: Ehmann vede direct cartonașul roșu după un fault din postură de ultim apărător.

Minutul 73: GOOL Dinamo! Ricardo Grigore reduce din diferență. Acesta a reluat cu capul o minge centrată din corner și l-a învins pe Vâlceanu.

Minutul 49: Achim lovește bara porții Clinceniului cu un șut din afara careului.

Minutul 47: Ratare imensă semnată de Moldoveanu! Atacantul dinamovist reia mult peste, din fața porții goale.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+2: Pauză!

Minutul 45+1: O primă ocazie pentru Dinamo! Fabbrini trage cu stângul, dar nu nimerește spațiul porții lui Vâlceanu.

Minutul 17: GOOL Academica Clinceni! Moulin înscrie superb din corner. Mingea expediată de jucătorul ilfovenilor se duce direct în vinclul porții lui Dinamo.

Minutul 11: GOOL Academica Clinceni! Cordea înscrie cu un șut cu stângul, la colțul lung, fără nicio șansă pentru Kongshavn.

Minutul 7: Longher este înlocuit de Tănase.

Minutul 4: GOOL Academica Clinceni! Ilfovenii deschid scorul în urma unui corner. Rusescu împinge mingea în poarta lui Kongshavn.

Minutul 1: Fluier de start!

Echipele de start:

• Dinamo: Kongshavn - Crețu, Puljic, Albentosa, Grigore - Ehmann - Sorescu, Gol, Achim, Fabbrini - Blejdea
    Rezerve: Mitrovic - Stan, Nepomuceno, Bani, Morsay, Stere, Moldoveanu, Akpala, Mihaiu
  • Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Gardoș, Nichita, Dobrescu - Moulin, Cebotaru - Cordea, Rusescu, Longher - Chunchucov
    Rezerve: Ureche, Achim, Bilali, Chandarov, Tănase, Markovic, Ventura, Andronic, Dumitriu

FC Argeș - Chindia 3-1

Minutul 90+5: Final de meci!

Minutul 87: GOOL FC Argeș! Malele scapă spre poarta lui Aioani și înscrie cu un șut pe jos.

Minutul 78: GOOL FC Argeș! Năstăsie îi aduce pe piteșteni în avantaj cu un șut din interiorul careului, dar l-a lăsat fără replică pe Aioani.

Minutul 64: O nouă șansă pentru argeșeni! Cristi Dumitru nu poate profita de o ieșire greșită a lui Aioani și trimite pe lângă poartă.

Minutul 58: Malele încearcă un șut cu dreptul, dar pe direcția lui Aioani, care reține.

Minutul 55: GOOL FC Argeș! Malele egalează din penalty.

Minutul 30: GOOL Chindia! Dumitrașcu înscrie cu un șut puternic din afara careului.

Minutul 29: Ocazie mare pentru FC Argeș. Mingea trimisă de Cristi Dumitru este respinsă de pe linia porții.

• FC Argeș: Greab - Tofan, Maric, Turda, Mușat - Meza Colli, Honciu - Grecu, Palic, Dumitru - Malele
    Rezerve: Micle, Deslandes, Boldor, De Jonghe, Drăghici, Maes, Năstăsie, Teles, Ndiaye
  • Chindia: Aioani - Căpușă, Pițian, Celea, Fomba - Rață, Iacob, Dulca, Dumitrașcu - Popa, Florea
    Rezerve: Moldovan, Yameogo, Cherchez, Mitrea, Berisha, Neicuțescu, Kocic, Martac, Neguț

FC Voluntari - FC Botoșani 1-1

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 51: GOOL FC Voluntari! Ilfovenii egalează prin Droppa, care înscrie în urma unui corner.

Minutul 20: GOOL FC Botoșani! Ashkovski deschide scorul cu un șut superb, cu stângul.

• FC Voluntari: Rîmiceanu - Balaur, Tamaș, Armaș - Costin, Gheorghe, Droppa, Tavares, Briceag - Jefte, Pesic
    Rezerve: Lavin, Ricardinho, Satli, Vlad, Ivanov, Da Veiga, Angelov, Garba
  • FC Botoșani: Pap - Braun, Chindriș, Meleke, Țigănașu - Papa, Rodriguez, Ongenda - Al Mawas, Croitoru, Keyta
    Rezerve: Hankic - Patache, Racovitan, Șeroni, Florescu, Tîrcoveanu, Ashkovski, Camara, Fili

Botoșani, cele mai mari șanse. Se califică și la înfrângere! Chindia are nevoie de o minune

Cele mai mari șanse, la prima vedere, le au Botoșani și Clinceni, pentru că depind numai de ele. Cu o victorie în meciurile de diseară, care se vor disputa toate de la aceeași oră, 20:30, toate fiind transmise ÎN DIRECT pe canalele Digi Sport, Botoșani și Clinceni vor face pasul cel mare. Botoșani poate prinde primele 6 locuri și în cazul unui eșec!

În schimb, Chindia, chiar și cu un succes la Pitești, va trebui să aștepte un pas greșit a uneia dintre contracandidate pentru a se califica, în premieră, în play-off

Calcule play-off | Cum se califică FC Botoșani. Are 41 de puncte acum

1. Victoria le asigură botoșănenilor accesul în play-off!
  2. Egalul le poate asigura calificarea DOAR dacă Academica Clinceni pierde sau Chindia nu se impune la Pitești.
  3. Și la înfrângere Botoșani se poate califica, ÎNSĂ trebuie ca târgoviștenii să facă cel mult un egal cu FC Argeș.

Calcule play-off | Cum se califică Academica Clinceni. Are 41 de puncte acum

1. Victoria le asigură ilfovenilor accesul în play-off!
  2. Egalul le poate asigura accesul în play-off celor de la Academica doar DACĂ Chindia sau FC Botoșani nu câștigă azi.
  3. Și cu o înfrângere se poate califica Academica, DAR este nevoie fie ca Botoșani să piardă, fie ca târgoviștenii să facă cel mult un egal cu FC Argeș.

Calcule play-off | Cum se califică Chindia Târgoviște. Are 39 de puncte acum

1. Este condamnată să câștige cu FC Argeș, DAR este nevoie ca cel puțin una dintre Botoșani și Clinceni să facă un egal în meciurile de diseară.
  2. Într-un astfel de scenariu, Chindia ar ajunge la egalitate de puncte, 42, cu oricare dintre contracandidate și ar avea câștig de cauză pentru că stă bine la rezultatele directe cu ambele formații!

Calcule play-off | Toate echipele ar ajunge la același număr de puncte, 42. Cine se califică?

1. Botoșani nu se impune în deplasare la Voluntari.
  2. Academica Clinceni termină la egalitate cu Dinamo
  3. Chindia câștigă în deplasare cu FC Argeș. În aceste condiții, în play-off SE VOR CALIFICA Academica Clinceni și Chindia Târgoviște, pentru că se va face un clasament în 3, pe baza rezultatelor directe!

Calcule play-off | Cum ar arăta clasamentul în 3, la egalitate de puncte, 42

1. Chindia Târgoviște 7 puncte
  2. Academica Clinceni 5 puncte
  3. FC Botoșani 4 puncte.

Calcule play-off | Programul meciurilor din ultima etapă a sezonului regulat din Liga 1

Vineri, 9 aprilie

17:30

1. Astra - UTA Arad, Digi Sport 1

Trei jocuri din ultima rundă se vor juca vineri, de la aceeași oră, 20:30, pe canalele Digi Sport, pentru stabilirea echipelor care vor evolua în play-off.

20:30

• Dinamo - Academica Clinceni, Digi Sport 1
  • FC Argeș - Chindia Târgoviște, Digi Sport 2
  • FC Voluntari - FC Botoșani, Digi Sport 3.

2. Viitorul - Gaz Metan Mediaș, 20:30, Digi Sport 1

Clasamentul Ligii 1, înaintea ultimei etape a sezonului regulat!

Etichete: voluntari botosani live video , calcule play-off , dinamo clinceni live video , fc arges - chindia live video , etapa 30 liga 1 program

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu

Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47
Au rămas mască! Ce a purtat la Disneyland, înconjurată de mii de copii, după ce a riscat închisoarea din cauza ținutei
bianca-censori
Au apărut primele imagini: Ion Țiriac a primit ”bijuteria” după 5 ani! ”Nu întrebați cât costă, că e obscen”
Screenshot 2024-04-18 at 21.05.58

Adio, Real Madrid! I-a spus "nu" lui Florentino Perez și pleacă la finalul sezonului
Manchester City v Real Madrid CF: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Întrebarea care l-a făcut pe Mircea Lucescu să plece din timpul interviului: ”Vedeți-vă de treabă, mă”
lucescu
Oficial "Cutremur" la echipa unui jucător român! A ajuns pe -1 după depunctare și a retrogradat după 35 de ani
Netherlands: Fortuna Sittard vs Vitesse
Săpunaru a spus lucrurilor pe nume după ”criza” de la Rapid: ”Eu n-am pierdut în viaţa mea 3 meciuri la rând!”
sapunaru
Farul - CFR Cluj | LIVE VIDEO, ora 20:30, DGS 1. Cu o victorie, trupa lui Hagi urcă pe locul 2. ECHIPELE
hagi-farul-cfr
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Adrian Mutu, ofertă pe bani grei din străinătate! A cerut un salariu uriaș!
Ionel Ganea îl mitraliază pe Adrian Mititelu, înainte de FCU Craiova - Dinamo! Atac tare: „Vrea să îl copieze pe Becali”
Cum arăta Sofia Vergara când și-a început cariera de model. Actrița este neschimbată la vârsta de 51 de ani
Cum arată Samantha Fox la 58 de ani. Interpreta hitului "Touch Me", care punea pe jar imaginația bărbaților, e măritată cu o femeie
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
De ce Sergiu Nicolaescu era convins că are un fiu? „M-a ales să fiu tatăl copilului ei"
El a fost ”regele” radioului românesc, ascultat de întreaga naţiune. Îţi dai seama cine este tânărul din imagine?
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Exclusiv Siyabonga Ngezana, întrebat direct despre interesul ”clubului mare” care ar vrea să-l transfere în vară