Video Sânmărtean a revenit după opt luni: "Mai am mult de muncă"

Video Niculescu: "Nu îmi găsesc cuvintele. Trebuie să fie 10 camere pe linia porţii. Nu ne-ar fi lăsat să jucăm"

miriuta-2

Video Miriuţă: "Voi fi liniştit când voi fi 2 metri sub pământ". De ce îi bagă în şedinţă pe jucători

niculescu-1

11.12.2017, 22:20
  • Handbal feminin, Champions League: CSM București - Gyor (vineri, ora 20:30, Digi Sport 1)

VIDEO Dinamo - Voluntari 2-0. Claudiu Niculescu a fost învins de echipa care l-a ofertat luna trecută. Meciul a fost pierdut în primele 15 minute.

"Sunt foarte supărat. Am pierdut un meci care s-a decis în primele 15 minute. Două faze fixe, două goluri, exact unde le-am spus că sunt periculoşi adversarii. Am avut ocazii foarte mari", a spus Niculescu, la flash-interviu.

Ilfovenii au cerut gol la o fază petrecută în minutul 54. Steliano Filip a respins in extremis o minge trimisă de Achim, dar Tudor nu a arătat centrul terenului şi tehnicianul l-a criticat fără menajamente.

"Cred că am avut un gol valabil. Dacă se valida, intram în joc. Am avut apoi ocaziile lui Deac, dar ne-au prins şi ne-au taxat în acele prime 15 minute. Echipa a resimţit ieşirea lui Lucian Sânmărtean. Un jucător cu pasă decisivă şi cu o calitate extraordinară.

Sper să nu fie o accidentare gravă. Îmi găsesc greu cuvintele. Sunt foarte supărat. Trebuie să fie 10 camere pe linia porţii. Cred că în această seară, orice am fi făcut, nu ne lăsa să ne apropiem prea uşor de poartă. Jocul putea fi altul dacă ne valida acel gol. Dar nu acolo nu am pierdut meciul", a adăugat Niculescu.

VIDEO CU FAZA LA CARE VOLUNTARIUL A CERUT GOL

După primele 21 de etape, Voluntari e pe locul 11, cu 22 de puncte. Echipa lui Niculescu nu a mai bătut pe nimeni de cinci etape.

Ce-i drept, miza era mare. Premiile totalizează 182 de milioane de dolari.