Video Nu a ținut cont de nimic! Cum a reacționat Damjan Djokovic, după ce i-a dat gol FCSB-ului
articol scris de Digi Sport31.08.2025, 22:06
FCSB s-a deplasat la Cluj pentru partida cu CFR, din etapa a opta din SuperLiga României, transmisă în direct pe Digi Sport 1.
SuperLiga Fotbal: Armenia - Moldova, marți, 18:55, DGS 4
Fotbal: Ungaria - Kazahstan, marți, 20:00, DGS 1
De asemenea, confruntarea poate fi urmărită și pe site-ul digisport.ro în format live video și text, dar și în aplicația Digi Sport de către abonații Digi România.
Damjan Djokovic a marcat în poarta FCSB-ului și nu s-a ferit să se bucure! A dus și mâna la ureche
După un început promițător al ardelenilor, care au avut prima ocazie chiar în minutul 1, prin Louis Munteanu, aceștia au reușit să deblocheze tabela 18 minute mai târziu.
Cel care a marcat în poarta lui Ștefan Târnovanu a fost chiar Damjan Djokovic, croatul criticat în nenumărate rânduri în perioada petrecută la FCSB (iulie 2023 - ianuarie 2024).
Djokovic a înscris cu capul, după un corner executat de Meriton Korenica. Apoi a ”explodat” pur și simplu de bucurie, ducând și mâna la ureche. Cel responsabil de marcajul lui Djokovic a fost Vlad Chiricheș.
Totuși, echipa la care a jucat cele mai multe meciuri Djokovic este, de departe, CFR Cluj: 206 de partide, 15 goluri și 16 pase decisive.
- CFR Cluj: Hindrich - Sinyan, Kresic, Ilie, Camora - Emerllahu, Djokovic, Fică - Șfaiț, Munteanu, Korenica
- Rezerve: Gal, Micai, Abeid, Gyorgy, Dumbrăvanu, Cordea, Biliboc, Păun, Deac, Postolachi, Nkololo, Badamosi
- FCSB: Târnovanu - Graovac, Ngezana, M. Popescu, Pantea - Chiricheș, Șut - Toma, Tănase, Cisotti - Thiam
- Rezerve: Zima, Crețu, Alibec, Bîrligea, Miculescu, Lixandru, Edjouma, Politic, Olaru, Radunovic, O. Popescu, Stoian
Etichete: damjan djokovic , cfr fcsb , video cfr fcsb
Urmărește știrile digisport.ro și pe Google News
Şoferul de TIR care a provocat accidentul rutier din Constanța, de luni seară, când a lovit 10...