FOTBAL: CFR 1907 CLUJ - STEAUA BUCURESTI, PLAY OFF LIGA 1 BETANO

Mihai Stoica pune tunurile pe CFR! Îl atacă pe Petrescu: "Bate câmpii şi spune numai prostii"

Video ”I-a înșirat ca pe mărgele!” Cea mai tare fază a derby-ului. Planic s-a distrat cu Deac şi Culio

collage Ilie FCSB

Exclusiv "Nu a existat"! Ilie Dumitrescu şi-a făcut praf unul dintre favoriţi! Ce spune de Alibec

Gnohere a reușit să mai dea un gol important pentru FCSB

19.03.2018, 09:12
  • Liga 1, play-off, etapa a 7-a: FCSB - CFR Cluj (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

• Italia, Serie A, etapa 35: Inter-Juventus (sâmbătă, ora 21:45, pe Digi Sport 2) şi Fiorentina-Napoli (duminică, ora 19:00, pe Digi Sport 2)

VIDEO CFR Cluj - FCSB 1-1. Roș-albaștrii au reușit egalarea în minutele de prelungiri, grație golului marcat de Gnohere (90+1), dar Nicolae Dică (37 de ani) a fost lăudat pentru o altă mișcare pe care a gândit-o pe finalul partidei. Pentru a creea superioritate în atac și pentru a-i surprinde pe elevii lui Dan Petrescu, tehnicianul vicecampioanei l-a trimis în atac pe Bogdan Planic (26 de ani). Fundașul central s-a descurcat de minune și a reușit să impresioneze în două rânduri, dar mai ales când i-a oferit pasa de gol vârfului francez.

”Cum să câștigăm un campionat dacă nu suntem lăsați? Steaua a fost ’ajutată’ de penalty-ul inventat, a fost ajutată de cele două schimbări foarte inspirate, făcute la pauză, și de  inspirația lui Nicolae Dică, care pe finalul meciului a riscat și l-a trimis pe Bogdan Planici vîrf. Iar Bogdan Planic, în afara faptlui că i-a înșirat ca pe mărgele pe jucătorii liderului, a dat și un assist, o minge care a fost aproape gol”, a spus MM Stoica după meci, la flash-interviul acordat pentru Digi Sport.

Planic, în afara faptului că și-a făcut foarte bine treaba ca fundaș central, s-a descurcat bine și în avanposturi. Prima dată a impresionat în minutul 81, când a reușit să treacă, în stil de veritabil mijlocaș, de Culio, după ce a evitat elegant alunecarea acestuia,  apoi a scăpat și de Deac, tot printr-un dribling subtil, în banda dreaptă, după care, ajuns lângă linia de corner, a izbutit să-l mai pună o dată la pământ pe Culio. Planic a înaintat mai apoi spre careu, după care a centrat, Djokovic a deviat, dar până la urmă arbitrul Ovidiu Hațegan a fluierat fault în atac la intrarea lui Gnohere asupra lui Arlauskis.

VIDEO cu driblingurile lui Planic

Cu un moral foarte bun, Planic a continuat să urce în ofensivă și a reușit să-i ofere o pasă de gol lui Gnohere, cu capul, din interiorul careului mic, puțin lateral dreapta, după o centrare de pe partea opusă a lui Junior Morais.

VIDEO cu pasa de gol oferită de Planic

CFR FCSB

Alertă meteo: România, lovită de un val de aer de foc venit din nordul Africii. Temperaturi record

Transfer la CFR, înainte de finala campionatului cu FCSB! A semnat "noul Essien"

Essel

Petrescu vrea să bată FCSB cu trei penalty-uri inventate. Roș-albaștrii, neînvinși ”acasă”, în Liga 1, din 2016